PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] oddam ci zmysly ...



sailor
25-02-2014, 19:52
...jesli obiecasz zamienic je w doznania

tak na poczatek. wiecej (moze) bedzie jak cenzura pozwoli :P


http://photoheaven.net/forum/n/s_opaska.jpg
źródło (http://photoheaven.net/forum/n/s_opaska.jpg)

Piotrek B.
25-02-2014, 21:36
Myślę, że zrobiłbym coś z czubkiem głowy, dokładniej z tymi niesfornymi włoskami i skasował tą kreskę na lewym policzku obok ust, pewnie zmarszczka mimiczna, ale przy tej obróbce moim zdaniem zbędna. Światło nie w moim guście, troszkę bym zmiękczył żeby złapać trójkąt na lewym policzku. Ale ogólnie fajne i wyróżniające się :)

nonnatus
26-02-2014, 00:26
bardzo podoba mi się światło z zachowaniem szczegółów we włosach (zarówno w cienie jak i światła).
fajny majkap i stylizacja.
natomiast nie podoba mi się masywne kolano w dolnym rogu zdjęcia.
zmieniłbym kadr.

Travis6Strong
26-02-2014, 01:39
Przyjemna fotka.. tajemnicza kobieta otulona cieniem rzuconym przez światło :) super

sailor
26-02-2014, 13:38
nie podoba mi się masywne kolano w dolnym rogu zdjęcia.
zmieniłbym kadr.

jakby nie bylo kolana to bylaby czarna dziura. kolano zamyka kadr. nei jest masywne jesli wezmiesz pod uwage wielkosc reki. tylko na foto reportazowej kolana znikaja a glowy rosna w wyniku uzywania szerokiego kata :)
jesli przytniemy kadr zniknie nam koronka i cala zwiazana z nia tajemniczosc.

Woland
26-02-2014, 13:53
serio? kawałek kolana które wygląda jak kamlot i ucięty łokieć mają tworzyć tajemniczość ?:) nie kupuję takiej asekuracji

sailor
26-02-2014, 14:02
serio? kawałek kolana które wygląda jak kamlot i ucięty łokieć mają tworzyć tajemniczość ?:) nie kupuję takiej asekuracji
jesli nie zrozumiales - przykro mi. zawsze mozna odpowiedziec Twoim sposobem - bo tak chcialem a Tobie nie musi sie podobac :)
dziekuje za wypowiedz w moim watku.

stock
26-02-2014, 14:07
wszystko fajne, kolano nie. Masywne i nie widac że jest kolanem - domyslić się jedynie można. Nos z tym cieniem też kluchowato dosyć :)

Woland
26-02-2014, 14:14
jesli nie zrozumiales - przykro mi. zawsze mozna odpowiedziec Twoim sposobem - bo tak chcialem a Tobie nie musi sie podobac :)
dziekuje za wypowiedz w moim watku.

chciał Pan oszpecić modelkę poprzez takie kadrowanie? to udało się

w moim odczuciu foto bardziej przypomina wizje weekendowego pstrykacza który nie ma kogo
to bierze żonkę, zarzuca jej szmatkę na oczy i myśli że jest mrok i tajemnica :)

ale proszę próbować dalej

nonnatus
26-02-2014, 16:16
chciał Pan oszpecić modelkę poprzez takie kadrowanie? to udało się

w moim odczuciu foto bardziej przypomina wizje weekendowego pstrykacza który nie ma kogo
to bierze żonkę, zarzuca jej szmatkę na oczy i myśli że jest mrok i tajemnica :)

ale proszę próbować dalej

Woland - oczywiście mylę się wyczuwając personalną krucjatę wobec Autora wątku, prawda? :)
...więc jednak ubodły rzeczowe komentarze wobec Twoich zdjęć :)
no ale tu przynajmniej piszesz odnosząc się do tematu, choć bez sensu, bo zdjęcie jest ok.
jeśli ta modelka jest oszpecona, to jak nazwać to co Ty robisz???

co do kadru, to próbowałem przekadrować to zdjęcie w taki sposób, że przekręciłem fotę przeciwnie do wskazówek zegara, kolano i ramię niemal znika z kadru, a zdjęcie nabiera dynamiki, nie tracąc wiele z tajemniczości. mnie przekonuje.

Woland
26-02-2014, 16:53
Woland - oczywiście mylę się wyczuwając personalną krucjatę wobec Autora wątku, prawda? :)
...więc jednak ubodły rzeczowe komentarze wobec Twoich zdjęć :)
no ale tu przynajmniej piszesz odnosząc się do tematu, choć bez sensu, bo zdjęcie jest ok.
jeśli ta modelka jest oszpecona, to jak nazwać to co Ty robisz???

co do kadru, to próbowałem przekadrować to zdjęcie w taki sposób, że przekręciłem fotę przeciwnie do wskazówek zegara, kolano i ramię niemal znika z kadru, a zdjęcie nabiera dynamiki, nie tracąc wiele z tajemniczości. mnie przekonuje.

to nie krucjata, pierwszy raz widzę jakieś foto Autora, i szczerze po człowieku który nie tylko obraża foty ale wyskakuje z osobistymi przytykami do prawie wszystkich na forum, to spodziewałem czegoś naprawdę dobrego pomimo że nie w mojej estetyce. Odbierajcie sobie to jak chcecie :) i to że dla Ciebie jest ok to nie znaczy że wszelka inna krytyka jest bezsensu. Ale już kończę bo odbiegamy od tematu a nie chcę być jak sam Autor.

blaise1973
26-02-2014, 16:56
...więc jednak ubodły rzeczowe komentarze wobec Twoich zdjęć :)


Kolego, kpisz czy o drogę pytasz? Większość komentarzy na temat prac Wolanda jest tak rzeczowa jak Twój. W ogóle nie jest rzeczowa.

Czy to osobista krucjata Wolanda? Jeśli już tu mówić o krucjatach, to Woland jest jak oblegana przez sailora Jerozolima:)

Panie Piotrze - usta modelki na Pańskim zdjęciu wspaniałe! Świetnie pomalowane, soczyste, ten kolor przyciąga uwagę. Dla mnie rewelacja.

sailor
26-02-2014, 17:15
chciał Pan oszpecić modelkę poprzez takie kadrowanie? to udało się

tak Wolandzie.. chcialem oszpecic modelke. posiadanie kolana z reguly oszpeca ludzi.



w moim odczuciu foto bardziej przypomina wizje weekendowego pstrykacza który nie ma kogo
to bierze żonkę, zarzuca jej szmatkę na oczy i myśli że jest mrok i tajemnica :)


:)
oj bolaly uwagi bolaly, prawda?
czas sie odegrac Wolandzie? .. nie krepuj sie .. przynajmniej w przeciwienstwie do swoich watkow starasz sie napisac cos konkretnego. z przyjemnoscia czytam.



jeśli ta modelka jest oszpecona, to jak nazwać to co Ty robisz???


dobrze ze nie ja to napisalem.



co do kadru, to próbowałem przekadrować to zdjęcie w taki sposób, że przekręciłem fotę przeciwnie do wskazówek zegara, kolano i ramię niemal znika z kadru, a zdjęcie nabiera dynamiki, nie tracąc wiele z tajemniczości. mnie przekonuje.

przyznaje - ciekawie. ale nie pasuje mi takie ulozenie :) pozostane przy swoim, glownie przez upor :P


to nie krucjata, pierwszy raz widzę jakieś foto Autora

skoro w drugiej czesci zdania klamiesz w zywe oczy to pierwsza tez bym poddal w watpliwosc :)
bo skoro zdarzylo ci sie wypowiadac w moich watkach to jak mogles nie widziec moich prac? to tak w kwestii wiarygodnosci twoich wypowiedzi :)

troche z piaskownicy ta twoja krytyka ale zapraszam czesciej, kazda opinia jest cenna, z kazdej wyciagam wnioski.


Jeśli już tu mówić o krucjatach, to Woland jest jak oblegana przez sailora Jerozolima:)

tyko przypadkiem meczennika z Wolanda nie zrobcie... bo juz niewiele brakuje
co zas do powyzszego - bo tylko mnie sie chce (a raczej chcialo) z nim dyskutowac. reszta szybko odpuscila, co jest jedynie slusznym rozwiazaniem


Panie Piotrze - usta modelki na Pańskim zdjęciu wspaniałe! Świetnie pomalowane, soczyste, ten kolor przyciąga uwagę. Dla mnie rewelacja.
dziekuje, przekaze.

Woland
26-02-2014, 17:31
proszę znaleźć jakieś inne foto Pana pod którym się wypowiedziałem... to jest pierwsze jakie zobaczyłem, proszę sobie nie dodawać.
i oczywiście strasznie mnie boli Pańska rzeczowa krytyka i krytykując Pana zdjęcie chciałem aby było to oczywiste

też lubię wspominać podstawówkę :)

barracuda
26-02-2014, 18:12
proszę znaleźć jakieś inne foto Pana pod którym się wypowiedziałem... to jest pierwsze jakie zobaczyłem, proszę sobie nie dodawać.
i oczywiście strasznie mnie boli Pańska rzeczowa krytyka i krytykując Pana zdjęcie chciałem aby było to oczywiste

też lubię wspominać podstawówkę :)

Śmieszy mnie ta Wasza dyskusja, a już zwłaszcza zwracanie się per Pan. Trochę mi to przypomina sytuacje z pracy między ludźmi, którzy za sobą nie przepadają. Normalnie są ze sobą na "Ty" ale jak jest jakiś zgrzyt to z automatu przechodzą na "Pan".

A co do zdjęcia, to ciekawy portret. Fajnie oświetlony, tajemniczy i jak ktoś już wspomniał, modelka ma świetnie przygotowane usta.

Lena&TheShadow
26-02-2014, 18:25
Na początek to jakbyś mógł jeszcze raz opublikować to zdjęcie z zaszytym profilem sRGB a nie AdobeRGB.

Na razie zatytułowałabym to zdjęcie "dama w skarpecie" i naprawdę sądzę, że gdybyś Piotrze naciągnał jej na głowę rajstopy to przynajmniej mielibyśmy możliwość ze dwie/trzy strony deliberować o tym czy część nogawkową, której nie dało się naciągnąć na głowę rzucić na ramiona czy na plecy i kiedy jest czarowniej. Owszem - istoty naciągnięcia manszety (wydaje mi się, że to manszeta od pończoch samonośnych) na twarz modelki nie rozumiem.
Jak podasz mi zdjęcie w używanej przeze mnie przestrzeni sRGB to wypowiem się na temat świecenia bo wstępnie mi się podoba choć nie jestem pewna co z cieni wynika z Twojego zamysłu a co z niezgodności profilów mojego komputera i zdjęcia.

Sławol
27-02-2014, 02:25
Ode mnie krótko:

- kolory super,
- kadr OK,
- na czubku głowy mały bałagan. Dla samej estetyki i spójności uporządkowałbym te włoski,
- usta OK, ale dolna warga jednak dla mnie nieco za mocno "wyostrzona/spękana" i zaryzykuję twierdzenie, że to obróbka. Może się mylę, ale wygląda mi na dość wysuszoną (albo i nawet lekko oszronioną), za to góra jest zmysłowa i miękka.

I to tyle :) Pomysł i wykonanie kupuję.

Amadeusz
27-02-2014, 11:06
Które zmysły? Chyba oczy. Pustka zmysłowa i chaos wizualny.