PDA

Zobacz pełną wersję : Foto puzzle - jaką firmę polecicie



tol2di
25-02-2014, 15:30
Chcę wykonać foto puzzle ze zdjęcia znacie może jakąś firmę która wykona to w przyzwoitej jakości interesują mnie puzzle o ilości elementów 1500. Ważne żeby jakość druku i papier był przyzwoitej jakości, tak samo jak odwzorowanie kolorów. Przeglądałem oferty paru firm ale wszystkie zachwalają swoje produkty w paru zdaniach i to wszystko, nawet nie podają informacji jak przygotować zdjęcie.

Sendilkelm
25-02-2014, 15:47
Ja raz zamawiałem tutaj i byłem zadowolony.
http://www.puzzleyou.pl/
To z Niemiec jakaś firma. Kolory wyszły tak jak powinny. Brałem 500. Wykonanie puzzli nie jest może takie jak Ravensburger, ale nie jest złe. Może poniższe zdjęcie tego tak nie odzwierciedla, ale ja byłem zadowolony. (link do orig (http://rafalkrukowski.com/var/albums/Portraits-People-Glamour/Kalina-Janowska/Kalina_Janowska.jpg?m=1308156467))


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc1/t1/s720x720/313018_2552586023983_399489450_n.jpg)

Gomad
25-02-2014, 21:20
jaki format Cie interesuje ?

ja robie puzzle na papierze fotograficznym podklejonym sklejka 3mm i wycinam na laserze :)

tol2di
25-02-2014, 21:49
Szkoda że nie wykonują 1500 a tylko 1000 i 2000 ale się zastanowię nad nimi. co do puzzli Ravensburger nigdy nie miałem w ręku najwięcej układałem z firmy CASTORLAND a ostatnio Trefl więc te tylko znam co do pierwszych zawsze mi brakowało w puzzlach 2500 elementów jednego puzzla w paczce i to gdzieś w środku.

Gomad a mógłbyś pokazać jakieś puzzle tak wykonane. Jak sprawa wygląda z podklejaniem później tak wykonanych puzzli na sklejce w celu oprawy?

Gomad
25-02-2014, 22:52
Gomad a mógłbyś pokazać jakieś puzzle tak wykonane. Jak sprawa wygląda z podklejaniem później tak wykonanych puzzli na sklejce w celu oprawy?

pewnie, jutro zrobie fotke :)
Robiłem na sklejce bo były grubsze i odporniejsze na dzieciaki, ale zawsze można na coś innego podkleić :)

tol2di
25-02-2014, 23:53
Można by tak jak normalne na karton introligatorski np 2 lub 3 mm

Gomad
26-02-2014, 21:27
można :)
nie zrobiłem dzisiaj zdjęcia bo nie miałem ich pod ręką.
Ale pamiętam o tym ;)

cube
03-03-2014, 13:43
1500 nie ma, max 1000 ale za to jakość treflowa, mój przyjaciel je produkuje

http://fotopuzzle.trefl.com/

fotogeniczna
20-10-2015, 15:04
jaki format Cie interesuje ?

ja robie puzzle na papierze fotograficznym podklejonym sklejka 3mm i wycinam na laserze :)

szkoda, że nie mam lasera, ale za to mam swój sposób :)
Znalezlismy fajna "maszynkę" do robienia zdjęć, wprawdzie ogranicza ją mały format, ale i tak daje radę...
Taka prosta rzecz http://http://pearl24.pl/pl/p/Zestaw-do-robienia-puzzli-ze-zdjec/1648 (http://pearl24.pl/pl/p/Zestaw-do-robienia-puzzli-ze-zdjec/1648)
ale dla mnie i dzieciaków wystarcza. Szukam teraz czegoś na większą skalę :)