PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie migawki na maszcie (d7100)



FrancisBegbie
24-02-2014, 19:34
Witajcie,
Poszukuję dobrego rozwiązania, które pozwoli mi wyzwalać migawkę "świadomie" na maszcie 15m z puszki d7100. Zastanawiałem się jak to rozwiązać po kosztach. Nie ma połączenia WiFi ze smartfonem i nie wiem czy jest coś co może mi to połączenie "załatwić"? czy jest to "wydajne" i czy nie jest drogie?

Z drugiej strony myślałem nad jakimś standardowym wyzwalaczem radiowym.. z odbiornikiem oraz ew. nad czymś w rodzaju Aputure Gigtube Wirless II - jednak to nie współpracuje z d7100 z tego co widzę (a z d7000 tak..) no i troszkę kosztuje.

Ktoś zaproponuje coś ciekawego?

GonzoG
24-02-2014, 23:25
Pilot/wężyk radiowy - 100-200zł
TP-Link TL-MR3040 - 150zł (trzeba zmienić tylko soft i będzie działał z aplikacją DSLRDashboard (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214565)) rozwiązanie uniwersalne do Nikonów i Canonów
WR-1b - 200zł - będzie WiFi do Androida i iOS'a

Wszystkie dadzą ci zasięg większy niż 15m, przyczym pilot/wężyk da największy zasięg

FrancisBegbie
25-02-2014, 23:52
Witaj,
Gdzie w takiej kwocie dostaniesz WR-1B? (chodzi Ci o to: http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Products/Product/Remote-Transmitters/27115/WR-1-Wireless-Remote-Controller.html ?) nie mogę znaleźć nigdzie takiego ustrojstwa..:) oraz czy ew. możesz podać namiary/wskazówki, gdzie piszą o zmianie softu w TP Linku? bo dla mnie to jednak czarna magia...

Dzięki