Zobacz pełną wersję : Kompakt lub bezlusterkowiec z dobrą jakością - co polecacie?
Szukam jakiegoś kompaktu lub bezlusterkowca za ok. 1000zł na prezent dla rodziny do zdjęć rodzinnych, portretów. Sprawa jest o tyle nietypowa, że wiem, że wszystko będzie focone w trybie A, więc funkcjonalność jest dla mnie nieistotna, a w większości podobnych wątków na forum zwraca się na nią uwagę. Z drugiej jednak strony rodzina przyzwyczajona jest do zdjęć z lustrzanki i większość zdjęć ze starego kompakta, którego mają w posiadaniu - Canona s80 - spotyka się z narzekaniem na mydło. Jedynym kryterium poza ceną dla mnie jest więc jakość zdjęć i ich ostrość, porównywana w raczej korzystnych, niż skrajnych warunkach oświetleniowych.
wyrwiflak
24-02-2014, 19:49
Którykolwiek aparat systemu MFT, NEX/ILCE czy NX będzie się nadawać. Np. NEX-3N/NX2000/E-PM2.
nex albo samsung jakiś :)
Za tysiaka masz NX1100. W tej cenie super sprzęt i matryca APS-C.
Ja dla odmiany stawiam na kompakt. Moje typy do Fuji XF1 albo jakiś Canon S (95,100,110) w tysiącu chyba się zmieścisz.
Zdziwiony trochę jestem Twoją opinią o Canonie S80, oglądałem na Dpreview sample z tego aparatu i wydaje mi się, że twierdzenie o mydlanej jakości zdjęć nim wykonywanych jest trochę niesprawiedliwe. Wprawdzie nigdy takiego aparatu nie miałem ale mam nadal S90 i uważam, że różnica w obrazowaniu pomiędzy tymi modelami nie jest jakaś kolosalna. Na potwierdzenia swojej opinii kilka albumowych fotek z S90 w "raczej korzystnych warunkach oświetleniowych". To są jpegi z aparatu, pomniejszone programem SNS-Resizer.
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0043.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0091.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0284.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0303.jpg)
5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0353.jpg)
6.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0390.jpg)
7.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0639.jpg)
8.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0658.jpg)
9.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0803.jpg)
10.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jozeko.eu/foto/s90/IMG_0808.jpg)
koniecpolska
25-02-2014, 13:21
Olympus XZ-2, dobry automat, dobre jpegi, dobra cena (ostatnio widziałem 1099,-zł).
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.