PDA

Zobacz pełną wersję : Tańsza alternatywa dla WT-5 (Nikon d4)



wywar
24-02-2014, 09:17
Przerabiał ktoś podobny temat i ma jakieś doświadczenie w tej materii?
Link1 (http://nikonrumors.com/2012/03/31/diy-30-wifi-solution-for-nikon-d4-and-other-smart-phone-additions-for-your-camera.aspx/)
Link2 (http://nikonrumors.com/2012/04/10/another-alternative-44-wi-fi-solution-for-nikon-d4.aspx/)
Link3 (http://nikonrumors.com/2012/04/16/revisiting-the-alternative-wi-fi-solution-for-nikon-d4.aspx/)

skos
02-03-2014, 15:34
Witam,

właśnie zamówiłem router TP-Link TL-MR3040 opisany w tym linku http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1199110 jak po testuję to zdam relacje czy wszystko działa tak jak bym chciał :)

skos
04-03-2014, 15:55
Właśnie dzisiaj do mnie przyszedł router TP-LINK TL-MR3040. Podłączyłem do niego modem HUAWEI E398 i wszystko działa. Jest internet WIFI jest i po kablu Lan więc dzięki czemu można przesyłać zdjęcia z D4 bezpośrednio na FTP tą funkcję testowałem i jestem zadowolony bo głównie na tym mi zależało. Router ma wbudowaną baterię którą można wymieniać a i można podpiąć zewnętrzne zasilanie więc jest w pełni funkcjonalny.

docxxx
04-03-2014, 16:00
Jeśli mogę się wtrącić. Już byłem zdecydowany na kupno tego "cycka" do D7100, ale aplikacja na adroida to jakiś kiepski żart. Nie można nawet uruchomić nagrywania, jedynie zrobić zdjęcie. Powtórzę (retoryczne) pytanie: Nikonie, co ty ostatnio odp...?!

EDIT:
Ciekawe, czy zadziala ustawienie spustu jako video start?

EDIT 2:

Oficjalnie od Nikona:

‒ Movies can not be recorded remotely

Bosh, co za debile tam pracują?!

wywar
17-03-2014, 08:42
Skos skrobnij coś ...

phantomek
17-03-2014, 08:52
Skos skrobnij coś ...

Przeciez napisał wszystko co potrzeba,

działa i jest zadowolony :)

wywar
17-03-2014, 11:35
Fakt. Tak to jest jak sie przeglada forum przez tapatalki i inne sity ;) no to lece kupić i ja :)

wywar
22-03-2014, 10:52
Kupiłem TP-LINK TL-MR3040 i z czystym sumieniem mogę polecić. FTP działa, sterowanie/przeglądanie zdjęć przez HTTP telefonem/tabletem też działa jak należy.
Sumując w porównaniu do WT-5:
- to gabaryty+kabel, ale lepsze to niż doczepianie jeszcze battery pack-a jak w linkach z mojego postu zaczynającego temat.
+ niewątpliwie jest to cena. Mnie wyszedł 170zł

wywar
22-03-2014, 13:56
Podoba mi się jedna opcja. Na tablecie/smartfonie można sobie przeglądać fotki z puszki po czym wybrane pliki możemy ściągnąć i od razu np. wrzucić na fejsa/bloga bądź posłać mailem. Super sprawa przy jakiś fotorelacjach "na ciepło". Bez machania kartami, czytnikami.