PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić takie zdjęcie?



bizonik3
23-02-2014, 08:21
Witam ...tak jak w temacie znalazłem w sieci taką fotkę i zastanawiam się jak je można zrobić?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/i/dpul.jpg/)

foveon
23-02-2014, 12:57
Zrobić dziurkę w żarówie, przylutować ją do sztywnych kabelków tak aby byłe niewidoczne, lekko oświetlić z lewej strony w ciemnym pomieszczeniu, podać niższe napięcie na żarówę (np ściemniaczem do świateł), żarnik zacznie się smażyć w tlenie i dymić i wtedy trzasnąć fotę. Dziura w bańce chyba na górze z prawej strony co by dym uciekał. Dziurę zrobił bym małym palniczkiem topiąc szkło :)
PS.
Dodał bym gołą babę co by się w bańce odbijała :P

bizonik3
24-02-2014, 09:08
Ok dzięki będziemy próbować ...tylko muszę z 10 żarówek kupić :)

boobass
24-02-2014, 15:16
Goła baba to niegłupi pomysł :)

Mbuna
25-02-2014, 22:58
Zrobić dziurkę w żarówie, przylutować ją do sztywnych kabelków tak aby byłe niewidoczne, lekko oświetlić z lewej strony w ciemnym pomieszczeniu, podać niższe napięcie na żarówę (np ściemniaczem do świateł), żarnik zacznie się smażyć w tlenie i dymić i wtedy trzasnąć fotę. Dziura w bańce chyba na górze z prawej strony co by dym uciekał. Dziurę zrobił bym małym palniczkiem topiąc szkło :)
PS.
Dodał bym gołą babę co by się w bańce odbijała :P

A ja myślałem, że to PS, a to elektryka trzeba. A goła baba nigdy nie zaszkodzi.

Wujot
26-02-2014, 13:16
Zrobić dziurkę w żarówie, przylutować ją do sztywnych kabelków tak aby byłe niewidoczne, lekko oświetlić z lewej strony w ciemnym pomieszczeniu, podać niższe napięcie na żarówę (np ściemniaczem do świateł), żarnik zacznie się smażyć w tlenie i dymić i wtedy trzasnąć fotę. Dziura w bańce chyba na górze z prawej strony co by dym uciekał. Dziurę zrobił bym małym palniczkiem topiąc szkło :)
PS.
Dodał bym gołą babę co by się w bańce odbijała :P

Mam wątpliwość czy w ogóle było podane napięcie na żarówkę - dymu jest trochę dużo (chyba) ale też rozkład jasności nie wygląda na żarnik (przyjrzyj się części przy prawym drucie). Obstawiałbym zdewastowaną żarówkę i jakiś kawałek knota nasączony parafiną. Później trochę retuszu (albo i prawie nie - bo można było wykorzystać elementy żarówki a samą żarówkę umieścić na wsporniku). Całość wygląda bardzo przekonująco - może brakuje tylko fruwających odłamków szkła. Dym mógł być zresztą wprowadzony oddzielnie - jak na poniższym (moim) zdjęciu


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.jurewicz.eu/images/fotografia_reklamowa/edytorial/wruchu/22.jpg)

Pozdro
Wiesiek