PDA

Zobacz pełną wersję : Edge Blending



ukasz81
21-02-2014, 17:57
Macie może jakieś info na ten temat? co to jest jak to działa? nie interesują mnie instrukcję obsługi do projektorów:)

Yanluk
22-02-2014, 07:57
Zajmuje sie tym na codzien, najwiekszy ekran jaki do tej pory robilem to 40m x 10m. 3x Christie 10k ANSI
Kilka razy w miesiacu zdarza mi sie robic 30'x10' tutaj najczesciej 2x Panasonic 15k.
Sprzetowo: Analog Way Smart Edge, Analog Way Ascender 32, Analog Way Diventix, Barco Encore i Spider.
Softwero robie uzywajac Arkaosa, raz zrobilem uzywajac tylko softu w projektorze Panasonic HF-15000

A jak to dziala? Ekran dwa lub wiecej projektorow, obraz musi sie nakladac 10-20%, no i sprzet czy tez program robi mix tego co sie naklada.
W ulatwieniu: obniza sie jasnosc tych krawedzi ktore sie nakladaja plus trzeba przesunac jeden z obrazow tak zeby zlal sie z drugim. Ze strony Analog Way mozna sciagnac soft EdgeBlend i mozna poklikac online.

Kilka zdjec ktore mialem pod reka:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/EmptyName_41-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-o6YXpqMr-_A/UkgB8XFWTOI/AAAAAAAAORE/rwKj-S1PQ2w/w958-h539-no/EmptyName_41.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/_DSC6008-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-VFYmhOe_qZ4/UM2NkD9EJLI/AAAAAAAAHEc/-PY0U89zYeY/w853-h565-no/_DSC6008.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/DSC_0688untitled-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-CIKvcck46e0/TtG-CRwN4iI/AAAAAAAABFU/b2KzjeyZTaE/w958-h539-no/DSC_0688untitled.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/_DSC5833-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-v2cJZxOWfV0/ULl0YjVPpdI/AAAAAAAAF-Y/ZPnOfm4vRNA/w853-h565-no/_DSC5833.jpg)

ukasz81
23-02-2014, 15:26
masz moze jakas dokumentacje do tego? potrzebuje do pracy

Yanluk
23-02-2014, 21:54
Dokumentację? Napisz co dokladnie potrzebujesz i jaki masz budżet. Bo sam Ascender 32 kosztuje ok 280,000zl

ukasz81
23-02-2014, 22:39
nie do pracy pracy:) tylko do pracy do szkoły:) chce napisać taki dokument na temat tego jak się to robi.

Thunder_
23-02-2014, 23:07
nie do pracy pracy:) tylko do pracy do szkoły:) chce napisać taki dokument na temat tego jak się to robi.Ciężko napisać pracę o czymś o czym nie ma się pojęcia, nie lepiej pisać pracę z tematu w którym czujesz się mocny ?

docxxx
23-02-2014, 23:17
Dokumentację? Napisz co dokladnie potrzebujesz i jaki masz budżet. Bo sam Ascender 32 kosztuje ok 280,000zl

280 złotych? To nie dużo ;)

jo44
24-02-2014, 00:00
280 złotych? To nie dużo ;)
Nie widzisz, że Kolega Yanluk pisze z Australii. Tam inaczej używa się kropki i przecinka
przy pisaniu liczb.

Yanluk
24-02-2014, 00:51
Nie widzisz, że Kolega Yanluk pisze z Australii. Tam inaczej używa się kropki i przecinka
przy pisaniu liczb.

Kolega ma racje z tym ze AUstralijski zapis jest 123,456.78 z tym ze pisalem o zlotowkach :)

A co do glownego problemu, to podesle Ci dzisiaj pare schematow i opis co i jak.
A tutaj mozesz znalezc tez duzo informacji http://www.blue-room.org.uk/ z tym ze wszystko po angielsku.

ukasz81
24-02-2014, 10:27
z ang nie ma kłopotu. Jak masz jakieś schematy, zdjęcia które pokazują efekt "zjawiska":) to chętnie przyjmę:) najbardziej ciekawi mnie cześć kalibracji.
a robisz może też jaskinie multimedialne?

Rafał_Sz
24-02-2014, 10:34
W sobotę i w niedzielę w Cieplicach był pokaz stworzony przez visualsensation.pl. Można było swobodnie pogadać o sprzęcie i na żywo zobaczyć ich pracę. No, ale dzisiaj to po jabłkach.


Maping budynków im naprawdę nieźle wychodzi:

oCOUw5ZGVQ0#t=22

freefly
24-02-2014, 11:02
W sobotę i w niedzielę w Cieplicach był pokaz stworzony przez visualsensation.pl. Można było swobodnie pogadać o sprzęcie i na żywo zobaczyć ich pracę. No, ale dzisiaj to po jabłkach.

Można bez projektora.:wink::lol:

UfcNoMnKjrY