Zobacz pełną wersję : duchy :)
radziu.art.pl
28-07-2005, 23:32
co tu bede dlugo pisac...
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=9024&view=previous
chcialbym sie odwiedziec jak ustaiwac przeslony i czasy do takich zdjec... wiem ze to sa 2 blyski ale jak z czaami?
To jest multi ekspozycja, a nie 2 błyski, czy tam inne stroboskopy. :wink:
radziu.art.pl
28-07-2005, 23:44
czyli 2 razy walniete zdjecia na tej samej klatce?
radziu.art.pl
28-07-2005, 23:56
a jaki aparat tak robi?
Jak pokombinujesz to i twoja praktica, tak zrobi :wink:
radziu.art.pl
29-07-2005, 09:14
kiedys probowalem ale praktica ma ta blokade ze jak sie pstryknie jedno to trzeba rpzewinac...a przy cofaniu to akurat nie trafilem w kadr i sie wszystko popieprzylo ;/ mam jeszcze Alfe-2 moze z niej cos wycisne :) bo cyfra to rozumiem ez w PS sie robi :)
kiedys probowalem ale praktica ma ta blokade ze jak sie pstryknie jedno to trzeba rpzewinac...a przy cofaniu to akurat nie trafilem w kadr i sie wszystko popieprzylo
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To teraz wypróbuj taki knyf:
1. Robisz pierwszą fotę
2. Korbką przwijania powrotnego, kręcisz z wyczuciem by zlikwidować luz filmu w kasecie i blokujesz w tej pozycji ( trzymasz sztram :wink: )
3. Wciskasz i trzymasz przycisk przewijania powrotnego
4. Napinasz migawkę, bo film stoi TransHeblem.
5. Puszczasz przycisk przewijania powrotnego i robisz mały luz Filmu w kasetce (korba w drugą stronę)
6. Cykasz drugą fotę
A teraz spróbuj zrobić ten numer AFem lub cyfrą :mrgreen:
radziu.art.pl
29-07-2005, 22:10
hmmm...ciekawy sposob...:) jak sprobuje tak zrobic ;) tylko jeszcze musze dokaldnie przestudiowac Twoja instrukcje :) a Ty jakim aparatem to robiles? a moze jest taki co pozwala zrobic kilka ujec na jednej klatce?
a Ty jakim aparatem to robiles? a moze jest taki co pozwala zrobic kilka ujec na jednej klatce?
Ja nie jestem autorem tych fotek :wink:
Władca Pixeli
30-07-2005, 03:48
A teraz spróbuj zrobić ten numer AFem lub cyfrą :mrgreen:
Nikon 8008s ma program ME (Multiple Exposure), który pozwala robić do 9 zdjęć na tej samej klatce. 8)
Przy cyfrze to również nie problem, bo robimy dowolną ilość zdjęć i później w programie graficznym łączymy całe lub kawałki zdjęć razem.
Nikon FM2n ma wbudowaną funkcję naciągu tylko migawki bez naciągu filmu.
radziu.art.pl
30-07-2005, 10:02
wczoraj sie dowieedzialem ze Nikon F3 tez tak ma :)
Nikon FM2n ma wbudowaną funkcję naciągu tylko migawki bez naciągu filmu.
np. F65 tak ma
No Raczej F65 tak nie ma :D Ale wielokrotną ekspozycję ma, mój F75 tak samo :)
Imago - no chodziło mi o wielokrotną ekspozycję właśnie :)
A teraz spróbuj zrobić ten numer AFem lub cyfrą :mrgreen:
Nikon 8008s ma program ME (Multiple Exposure), który pozwala robić do 9 zdjęć na tej samej klatce. 8)
Przy cyfrze to również nie problem, bo robimy dowolną ilość zdjęć i później w programie graficznym łączymy całe lub kawałki zdjęć razem.
Nikon FM2n ma wbudowaną funkcję naciągu tylko migawki bez naciągu filmu.
Ło matko, miałem na myśli korpusy, które normalnie nie udostępniają funkcji wielokrotnej ekspozycji i trzeba się ratować protezą np. taką jak podałem.
Terminux
31-07-2005, 11:49
A Smena 8M umożliwiała nieskończoną ilość naświetleń na jednej klatce :lol:
Ijon Tichy
02-08-2005, 20:59
Przy cyfrze to również nie problem, bo robimy dowolną ilość zdjęć i później w programie graficznym łączymy całe lub kawałki zdjęć razem.
W aparacie tradycyjnym (dowolnym) to również nie problem, bo robimy dowolną ilość zdjęć, skanujemy, później w programie graficznym łączymy całe lub kawałki zdjęć razem. :wink: :wink: :wink: :wink:
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.