PDA

Zobacz pełną wersję : Klipy z d7100 mov i nienaturalny ruch w adobe premiere elements



TMB
21-02-2014, 01:24
Witajcie
Mam nastepujący problem, otóż wrzucając do adobe premiere elements 9 material z D7100 (full hd, 50 i ), ruch na osi czasu jest nienaturalny, przyspieszony. Dźwięk jest ok, w normalnym tempie, wyrenderowalem i jest tak jak na osi czasu, popróbowalem na innych profilach wejsciowych (zamiast avchd to dslr full hd) i jest to samo. A jak w ustawieniach wyjścowych ustawilem klatki na "w oparciu o źródło" to otrzymałem stroboskop ;)
Quicktime posiadam. Dodam tylko, że odtwarzając material na komputerze przez quick / windows , wsio jest ok. A na osi czasu każde ujecie pod koniec ma czerwone tło, jakby "zgubione klatki", jednakże odtwarzając poza adobe wszystko jest w porzadku.
Macie jakieś pomysly?

z gory dziękuje i pozdrawiam
Tadeusz

TMB
21-02-2014, 17:41
Coś w tym stylu

http://www.youtube.com/watch?v=xbnSrlsdksA

fafniak
21-02-2014, 18:26
W opcjach "filmu" prawdopodobnie musisz przestawić że ma odtwarzać 50i a nie 25p (50i - to jest 50 półobrazów) a dopiero na wyjściu dajesz 25p
Tu moze gdzieś leżeć problem... to jest do sprawdzenia - nigdy nie miałem "elements"

TMB
21-02-2014, 19:57
Z tymże nie posiadam takie profilu wejściowego w elementsie, dającego mi 50i ( 24p, 25p tak). Ewentualnie 50p, ale tylko przy 1280x720.
I z taką różnicą, że jak wrzucam materiał z kasetek HDV, ktory byl nagrywany też w 50i, a nie 25p, to takowych problemów nie mam.