PDA

Zobacz pełną wersję : Praktica Super TL 1000



YaPKnn
20-02-2014, 14:36
Panowie,

Mam takiego analoga, nie wróce do niego, jak zechce się pobawić analogiem to kupię coś z nikona, żeby szkła pasowały, a to jest na M42. Rok przed kupnem cyfry, była wyremontowana bo się lustro wieszalo, zrobiła potem parę rolek raptem i łapie kurz od lat na półce. Jest to coś warte? W sensie wystawiać na allegro?

stock
20-02-2014, 14:46
OMG, staraj się pisac po polsku bo ciężko zrozumiec Twoje słowo pisane. Wystawić mozna wszystko. Ale też zastanów się co się ładniej prezentuje na półeczce - Praktika czy 20zł :)

Pyra001
20-02-2014, 15:07
Praktika na pewno ładniej wygląda.

YaPKnn
20-02-2014, 15:16
OMG, staraj się pisac po polsku

Lightroom do 6 rano i za mało kawy. :-) Zazwyczaj dbam o formę wypowiedzi, czasem tylko szybciej myślę niż piszę i wychodzą takie łamańce.


Ale też zastanów się co się ładniej prezentuje na półeczce - Praktika czy 20zł :)

20zł łatwiej się odkurza, i żona nie marudzi. :-)

stock
20-02-2014, 15:36
hehe - ja bym zostawił sobie. Za 15 lat pokażesz dzieciakom/wnukom jakimi to cudami się foty robiło :)

YaPKnn
20-02-2014, 15:41
Myślisz, że uwierzą? bez podglądu... to sie nie da! :-)

6-7 klasa szkoły podstawowej, po całych wakacjach malowania płotów na wspomnianą prakticę, starczyło na body, więc na Heliosie 44m-4 przekręconym z Zenita TTL. Bez obróbki bo to z archiwum.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/22185796/nikoniarze/55030007.JPG)

stock
20-02-2014, 15:55
no to juz będzie jedyny dowód na to żesmy się z dinozaurami w piaskownicy bawili. :)

YaPKnn
20-02-2014, 16:02
Fakt....

Jak sobie przypomnę te czasy, kasy na negatywy nie było, myślało się nad każdym kadrem 3 razy.
Potem wpadłem na pomysł robiłem index i z lupą wybierałem odbitki :-)