josephebeloki
16-02-2014, 01:39
Witam.
W poniższym opisie, stwierdzenie "wyostrzanie z korpusu" tyczy się wyostrzania przed zrobieniem zdjęcia, w jednym ze zdefiniowanych parametrów kolorystycznych czyli "Standard", "Neutralny", itd...
Pracuję na RAW. Mam pytanie, jak wyostrzanie z korpusu ma wpływ na obrazek wołany w LR?
Chodzi mi o kwestię taką, czy jeśli w korpusie ustawię wyostrzanie 3 to, czy to będzie to samo jak wyostrzanie w LR czy to będzie coś dodatkowego?
Z tego co zauważyłem w LR, kręcenie w korpusie ma się nijak do parametrów wyostrzania w LR:
Ustawiam w aparacie wyostrzanie 0.
Otwieram LR i mam sharpness 25.
Ustawiam w aparacie wyostrzanie wyostrzanie 3
Otwieram LR i mam sharpness 25.
Więc, tutaj odpowiedziałbym sobie na wyżej zadane pytanie. Natomiast interesuje mnie, czy wyostrzanie z korpusu na RAW działa na zasadzie ingerencji w samego RAW czy może stosowane są tam jakieś mechanizmy które na poziomie optycznym wyostrzają fotkę?
Czy ustawienie wyostrzania w korpusie na 0 ze sporym ostrzeniem w LR da taki sam efekt w programach graficznych jak ustawienie wyostrzenia na przykład na 9 z mniejszym ostrzeniem w LR?
Zastanawiam się czy jest sens ciągnąć ostrzenie w korpusie jeśli w LR robię to samo... no właśnie, tylko pytanie jest teraz takie, czy może warto ostrzyć w korpusie bo LR tyle nie wyciągnie z RAW-a :)
Troszkę masło maślane, ale chyba zrozumiecie o co kaman :)
W poniższym opisie, stwierdzenie "wyostrzanie z korpusu" tyczy się wyostrzania przed zrobieniem zdjęcia, w jednym ze zdefiniowanych parametrów kolorystycznych czyli "Standard", "Neutralny", itd...
Pracuję na RAW. Mam pytanie, jak wyostrzanie z korpusu ma wpływ na obrazek wołany w LR?
Chodzi mi o kwestię taką, czy jeśli w korpusie ustawię wyostrzanie 3 to, czy to będzie to samo jak wyostrzanie w LR czy to będzie coś dodatkowego?
Z tego co zauważyłem w LR, kręcenie w korpusie ma się nijak do parametrów wyostrzania w LR:
Ustawiam w aparacie wyostrzanie 0.
Otwieram LR i mam sharpness 25.
Ustawiam w aparacie wyostrzanie wyostrzanie 3
Otwieram LR i mam sharpness 25.
Więc, tutaj odpowiedziałbym sobie na wyżej zadane pytanie. Natomiast interesuje mnie, czy wyostrzanie z korpusu na RAW działa na zasadzie ingerencji w samego RAW czy może stosowane są tam jakieś mechanizmy które na poziomie optycznym wyostrzają fotkę?
Czy ustawienie wyostrzania w korpusie na 0 ze sporym ostrzeniem w LR da taki sam efekt w programach graficznych jak ustawienie wyostrzenia na przykład na 9 z mniejszym ostrzeniem w LR?
Zastanawiam się czy jest sens ciągnąć ostrzenie w korpusie jeśli w LR robię to samo... no właśnie, tylko pytanie jest teraz takie, czy może warto ostrzyć w korpusie bo LR tyle nie wyciągnie z RAW-a :)
Troszkę masło maślane, ale chyba zrozumiecie o co kaman :)