Zobacz pełną wersję : canon seria G - wytrzymałosć migawki
Czy migawka w tych aparatach ma jakiś cykl jak to jest w lustrzankach czy nie ma tam elementów mechanicznych i nie może zepsuć się mechanicznie?
Czy ok 11000 zdjec dla tego aparatu to jest dużo?
Wydaje mi się że jest to migawka elektroniczna, jeśli tak to takie migawki nie mają przebiegu i się nie psują, może ktoś inny to potwierdzi.
http://www.swiatobrazu.pl/fotografia-od-a-do-z-migawka-22263.html
pastwisko
15-02-2014, 19:27
Kompakty robią spokojnie po 50-60 tysięcy i więcej. Tam nie ma takiej skomplikowanej i duzej migawki jak w lustrach ktora intensywnie pracuje przy kazdym klapnięciu, wiec tymi 11k się w ogole nie przejmuj.
Seria G ma migawkę mechaniczną i elektroniczną.
Nie ma żadnych oficjalnych informacji odnoście wytrzymałości migawki, ale różne portale szacują od 35-150k (zależy od modelu).
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.