PDA

Zobacz pełną wersję : canon seria G - wytrzymałosć migawki



Martix
15-02-2014, 19:18
Czy migawka w tych aparatach ma jakiś cykl jak to jest w lustrzankach czy nie ma tam elementów mechanicznych i nie może zepsuć się mechanicznie?

Czy ok 11000 zdjec dla tego aparatu to jest dużo?

zgera
15-02-2014, 19:25
Wydaje mi się że jest to migawka elektroniczna, jeśli tak to takie migawki nie mają przebiegu i się nie psują, może ktoś inny to potwierdzi.
http://www.swiatobrazu.pl/fotografia-od-a-do-z-migawka-22263.html

pastwisko
15-02-2014, 19:27
Kompakty robią spokojnie po 50-60 tysięcy i więcej. Tam nie ma takiej skomplikowanej i duzej migawki jak w lustrach ktora intensywnie pracuje przy kazdym klapnięciu, wiec tymi 11k się w ogole nie przejmuj.

GonzoG
15-02-2014, 20:37
Seria G ma migawkę mechaniczną i elektroniczną.
Nie ma żadnych oficjalnych informacji odnoście wytrzymałości migawki, ale różne portale szacują od 35-150k (zależy od modelu).