Zobacz pełną wersję : Canon EOS 5d Mark II - przysłona
Witam
Sytuacja dość śmieszna więc raczej powinienem umieścić to w dziale Humor :D
Przechodząc do rzeczy...moj kolega sprawił sobie powyższy sprzęt, zdjęcia robi i to ładne. Jednak nie wie jak w trybie M ustawić manualnie przysłonę :D Instrukcję gdzieś zgubił. Próbowałem sam ją ustawić jak u mojej koleżanki (też ma canona ale trochę innego, przysłonę w nim się ustawiało tym samym pokrętłem co czas lecz wcześniej trzeba było jakiś przycisk wcisnąć) ale nie dało rady.
Tak więc proszę o odpowiedź a nie o wyśmianie :D
Damiankck
15-02-2014, 10:39
ten pstryczek do włączania musi być na samą górę, powyżej ON. Dopiero teraz można zmieniać kółkiem, który jest pod kciukiem.
powodzenia...
Czas zmienić możemy tym kółkiem. Więc czas się zmienia na ON a przysłonę na powyższym?
Czas zmienić możemy tym kółkiem. Więc czas się zmienia na ON a przysłonę na powyższym?
Nie na ON, a na tę kreskę powyżej ON. Wtedy masz odblokowane kółko dookoła wybieraka i możesz zmieniać przesłonę.
Nie na ON, a na tę kreskę powyżej ON. Wtedy masz odblokowane kółko dookoła wybieraka i możesz zmieniać przesłonę.
Kółko to w koło przycisku SET wydaje mi się, że działało podczas czegoś innego - jednak przysłony nie ruszyło. Czas się tam chyba ustawiało pokrętłem górnym. Sprawdzę to jutro i jak coś to napiszę.
Jak na razie dzięki ;)
Zamiast pytac na forum to trzeba se bylo sciagnac instrukcje z neta... (http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300004270/02/eos5dmkii-im5-c-en.pdf)
Zamiast pytac na forum to trzeba se bylo sciagnac instrukcje z neta... (http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300004270/02/eos5dmkii-im5-c-en.pdf)
Mieliśmy ;)
Tylko nie znamy angielskiego jeszcze :P
Z resztą od czego są fora?
To pora sie nauczyc :twisted:
Tu powinna byc po polsku.
http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_5D_Mark_II.aspx?DLtcmuri=tcm:125-765983&page=1&type=download
Wiem, ze masz podpis z leszczami w roli glownej ale szukanie nie boli, naprawde.
Kółko to w koło przycisku SET wydaje mi się, że działało podczas czegoś innego - jednak przysłony nie ruszyło. Czas się tam chyba ustawiało pokrętłem górnym. Sprawdzę to jutro i jak coś to napiszę.
Jak na razie dzięki ;)
O ile dobrze pamiętam, to blokada tego koła (ustawienie włącznika na ON), działa tylko przy robieniu zdjęć, a przy przeglądaniu zdjęć chyba nie jest ono zablokowane.
Natomiast na 100% ustawienie na ON - oznacza blokadę podczas robienia zdjęć i na 100% przesłonę można zmieniać tym kołem, tylko jeśli jest ono odblokowane.
Sam się często łapię na tym, że nie odblokuję tego koła w 50D.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.