PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EOS 5d Mark II - przysłona



zolton
15-02-2014, 10:23
Witam
Sytuacja dość śmieszna więc raczej powinienem umieścić to w dziale Humor :D
Przechodząc do rzeczy...moj kolega sprawił sobie powyższy sprzęt, zdjęcia robi i to ładne. Jednak nie wie jak w trybie M ustawić manualnie przysłonę :D Instrukcję gdzieś zgubił. Próbowałem sam ją ustawić jak u mojej koleżanki (też ma canona ale trochę innego, przysłonę w nim się ustawiało tym samym pokrętłem co czas lecz wcześniej trzeba było jakiś przycisk wcisnąć) ale nie dało rady.
Tak więc proszę o odpowiedź a nie o wyśmianie :D

Damiankck
15-02-2014, 10:39
ten pstryczek do włączania musi być na samą górę, powyżej ON. Dopiero teraz można zmieniać kółkiem, który jest pod kciukiem.

powodzenia...

zolton
15-02-2014, 15:19
Czas zmienić możemy tym kółkiem. Więc czas się zmienia na ON a przysłonę na powyższym?

GonzoG
15-02-2014, 15:47
Czas zmienić możemy tym kółkiem. Więc czas się zmienia na ON a przysłonę na powyższym?

Nie na ON, a na tę kreskę powyżej ON. Wtedy masz odblokowane kółko dookoła wybieraka i możesz zmieniać przesłonę.

zolton
15-02-2014, 16:01
Nie na ON, a na tę kreskę powyżej ON. Wtedy masz odblokowane kółko dookoła wybieraka i możesz zmieniać przesłonę.

Kółko to w koło przycisku SET wydaje mi się, że działało podczas czegoś innego - jednak przysłony nie ruszyło. Czas się tam chyba ustawiało pokrętłem górnym. Sprawdzę to jutro i jak coś to napiszę.
Jak na razie dzięki ;)

shaolin
15-02-2014, 16:20
Zamiast pytac na forum to trzeba se bylo sciagnac instrukcje z neta... (http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300004270/02/eos5dmkii-im5-c-en.pdf)

zolton
15-02-2014, 16:49
Zamiast pytac na forum to trzeba se bylo sciagnac instrukcje z neta... (http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300004270/02/eos5dmkii-im5-c-en.pdf)

Mieliśmy ;)
Tylko nie znamy angielskiego jeszcze :P
Z resztą od czego są fora?

shaolin
15-02-2014, 16:58
To pora sie nauczyc :twisted:

Tu powinna byc po polsku.
http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/products/cameras/Digital_SLR/EOS_5D_Mark_II.aspx?DLtcmuri=tcm:125-765983&page=1&type=download

Wiem, ze masz podpis z leszczami w roli glownej ale szukanie nie boli, naprawde.

GonzoG
15-02-2014, 19:12
Kółko to w koło przycisku SET wydaje mi się, że działało podczas czegoś innego - jednak przysłony nie ruszyło. Czas się tam chyba ustawiało pokrętłem górnym. Sprawdzę to jutro i jak coś to napiszę.
Jak na razie dzięki ;)

O ile dobrze pamiętam, to blokada tego koła (ustawienie włącznika na ON), działa tylko przy robieniu zdjęć, a przy przeglądaniu zdjęć chyba nie jest ono zablokowane.

Natomiast na 100% ustawienie na ON - oznacza blokadę podczas robienia zdjęć i na 100% przesłonę można zmieniać tym kołem, tylko jeśli jest ono odblokowane.
Sam się często łapię na tym, że nie odblokuję tego koła w 50D.