PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr UV oraz POLARYZACYJNY do SIGMA 17-50 f/2,8



cepcio
13-02-2014, 20:20
Witam, jaki filtr polaryzacyjny oraz UV polecacie do obiektywu SIGMA 17-50 f/2,8 ?
Chodzi mi o model, producenta, lepszą jakość, mniejszy wpływ na zdjęcia itp.

Daedric
13-02-2014, 20:29
pewnie takie same jak do innych obiektywów

J51
13-02-2014, 20:32
Najlepszy to B+W MRC,lub Heliopan SH-PMC,warto kupić raz a dobrze,ekonomicznie to Samyang UMC.

kwiatek88
13-02-2014, 20:57
Na obiektywie o który pytasz jak i na swoich pozostałych mam nakręcone filtry HOYA UV HMC (C),Myślę że to rozsądny wybór jeśli nie chcesz płacić za filtr dużej kasy.Nic tańszego nie nakręcaj.Ja pomimo wielokrotnego testowania(z filtrem i bez) nie jestem w stanie zauważyć pogorszenia jakości i jestem zwolennikiem filtrów UV w roli ochrony soczewki.
Wielu ma jednak odmienne zdanie-jest wiele dyskusji na forum-użyj szukajki.
Może to Ci pomoże-
http://www.optyczne.pl/5.1-Inne_testy-Test_filtrów_UV.html

YaPKnn
23-02-2014, 03:50
Druga pozycja z powyzszego testu i jestem zadowolony.

Tylko wybieraj uwaznie kolega kupil bez slowa "digital" w nazwie i z kazdego zdjecia usuwa delikatny zielony zafarb.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6033X using Tapatalk 2

bolth
21-03-2014, 17:41
ja tam mam jakiś hoya skylight,nie wnikam bardzo ważne zeby chronił moj "skarb"
tak jak kwiatek88 jest dużo dyskusji na ten temat niepotrzebnej paplaniny co za dużo mąci w mózgownicy
dla mnie filtr to filtr ma chronić a jak tam cosik "upiększy" to Bog zapłać jak mawiają księcia

rwpb
13-04-2014, 09:47
Ja polecam filtry UV Cokin Pure Harmonie 77mm cena ok. 110zł i C-PL Cokin Pure Harmonie cena ok. 190zł. Oba bardzo cieniutkie, nie winetują i nie zauważyłem negatywnych zmian w zdjęciach. Wadą - jeżeli można nazwać to wadą - jest brak gwintu z przodu filtrów.

rainer
13-04-2014, 23:11
Brak gwintu z przodu filtra jest pewnym problemem, bo już np. szarej połówki nie nakręcisz. Szczególnie chodzi mi tu o połączenie polar + połówka, a swego czasu zdarzało mi się takowe stosować. ;)

kjakub
21-04-2014, 16:23
Filtr to filtr, a nie ochrona. Do ochrony przednich soczewek najlepiej się sprawdza założony tulipan.
Każde dodatkowe szkiełko, każda granica pomiędzy fazami będzie się przyczyniać do pogorszenia jakości obrazu.

Jeśli chodzi o polara, to dosyć dobre i w przyzwoitych pieniądzach są Marumi CPL DHG.

Vian
30-04-2014, 14:56
Ponieważ od wczoraj (!) jestem szczęśliwym posiadaczem tego szkiełka, stoję przed identycznym dylematem.
W necie wyszperałem Marumi WPC UV. W UV oczywiście nie wierzę, ale bardzo do mnie przemawia WPC czyli Water Proof Coat. Wg producenta ma się trudnej brudzić (dotyczy to także tłuszczów - czyt. paluchów) i łatwiej czyścić.
Filtr jest dwugwintowy i slim.
Pewnie się nada.
Waham się jeszcze pomiędzy nim na Marumi DHG Super Lens Protect - bo o tym wynalazku nigdzie nie mogę wyszperać opinii.

pzdr

GonzoG
30-04-2014, 17:37
Załóż osłonę przeciw słoneczną i tyle. Nie wiem czy jest sens pchania filtrów za 200-300zł jako osłonę obiektywu... Jak będziesz miał uszkodzić soczewkę obiektywu, to nawet filtr Ci nie pomoże.

Vian
04-05-2014, 20:07
Załóż osłonę przeciw słoneczną i tyle. Nie wiem czy jest sens pchania filtrów za 200-300zł jako osłonę obiektywu... Jak będziesz miał uszkodzić soczewkę obiektywu, to nawet filtr Ci nie pomoże.

150 jak się dobrze poszuka.
W ubiegłym roku testowałem swojego nowiutkiego 85/1.8G na plaży. Wiało że hej. Co chwila miałem na obiektywie bryzgi fal. Po wszystkim okazało się że przednia soczewka uwalana piachem.
I miałem taki komfort że jak źle (niefachowo lub za brutalnie) wyczyszczę, to najwyżej filtr wywalę, nie będę płakał nad porysowaną soczewką nowiutkiego szkiełka.

Na fotografii nie zarabiam a sprzęt ma mi służyć długie lata.

Takie moje, amatorskie, uzasadnienie dla filtra UV.

sandbender
13-05-2014, 14:54
Podłączę się, czy filtr Marumi CPL 77 mm DHG jest na tyle cienki, że nie będzie winietował z 10-24 ?

Robson_zg
14-07-2014, 23:20
A co powiecie na polara 67mm Hoya PL-CIR ? mam możliwość kupienia za 100zł, warto ??

GonzoG
14-07-2014, 23:25
A co powiecie na polara 67mm Hoya PL-CIR ? mam możliwość kupienia za 100zł, warto ??

Najtańsza Hoya, więc to chyba odpowiada samo za siebie.

Jak chcesz coś normalnego, to szukaj:
Hoya Pro1 Digital lub HD
Marumi DHG, DHG Super
B+W MRC

Robson_zg
15-07-2014, 16:14
Dzięki GonzoG za konkretną odpowiedź

Wyrwiząb
15-07-2014, 16:23
Witam, jaki filtr polaryzacyjny oraz UV polecacie do obiektywu SIGMA 17-50 f/2,8 ?
Chodzi mi o model, producenta, lepszą jakość, mniejszy wpływ na zdjęcia itp.

Miałem ten sam dylemat i jako polara wybrałem marumi yuper dhg pl.d ale moja sztuka nie chodziła płynnie. Wymieniłem na taki sam i jest cacy. Gdzieś w tym dziale jest mój wątek o tym, przeczytaj bo wywiązała sie potem burzliwa dyskusja.