PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wygląda Ziemia z powierzchni Marsa? Zdjęcia



nikontyna
13-02-2014, 12:42
Zadziwiająca potęga wszechświata..jesteśmy tylko malutkim punktem w nieskończonej przestrzeni.

http://www.wekendowo.pl/ciekawostki/p,jak-marsjanin-widzialby-ziemie-zdjecia-z-powierzchni-czerwonej-planety-.html

e=mc2
13-02-2014, 13:52
Daleko. Dobrze, że dali strzałkę ;-)

docxxx
13-02-2014, 14:28
Ostatnio mam korbę na hasło "kosmos". Oglądnąłem pełno filmów na YT, poczytałem trochę i dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak wielki jest kosmos i my, jako planeta jacy mali, ulotni. Cieszymy, że Voyager jest dalej niż nad układ słoneczny, a to tyle, co kropka nad literką "i" w książce w skali powierzchni USA. Dopiero teraz jestem pełen podziwu, że na podstawie tak szczątkowych danych naukowcy odkrywają w kosmosie aż tyle.
Te zdjęcia z Marsa wydają się odległe, a to naprawdę centymetry.

I to słynne zdjęcie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/voyager1391965-2.jpg
źródło (http://s1.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2013/08/voyager1-391965.jpg)

Bajka

zdyboo
13-02-2014, 14:36
Cieszymy, że Voyager jest dalej niż nad układ słoneczny.

Jeszcze długo, długo nie. Obłok Oorta też jest zaliczany do US.

freefly
13-02-2014, 14:57
Ostatnio mam korbę na hasło "kosmos". Oglądnąłem pełno filmów na YT, poczytałem trochę i dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak wielki jest kosmos i my, jako planeta jacy mali, ulotni.



Jak to? Dopiero teraz?;)

Dex
13-02-2014, 15:02
Lepiej późno niż wcale ;)

Niech sie wypogodzi to znów będzie mozna w niebo sie pogapić nocą.

zolton
13-02-2014, 15:12
Przypomniała mi się taka animacja:
http://www.newgrounds.com/portal/view/525347