Zobacz pełną wersję : IMAGESHACK płatny?
grzegorzdz72
13-02-2014, 12:27
Witam
Dotychczas korzystałem z Imageshacka, dzisiaj chciałem coś wrzucić i niespodzianka .... serwis stał się płatny.
Zatem, czy ktoś może polecić jakiś inny darmowy hosting, który nadaje się do wrzucania zdjęć (nie degraduje jakości zdjęć)
pozdrawiam
Szkoda, że imageshack stał się płatny. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić do nowej wersji strony, jednak możliwość tworzenia albumów, drag&drop mnie przekonały. Irytowało mnie tylko to, że zmieniały się nazwy plików.
No cóż, trzeba będzie poszukać czegoś innego.
Do pojedynczych zdjec, tak zeby wystawic tutaj na forum idealnie sprawdza sie dropbox. Troszke inna filozofia korzystania ale za to bardzo wygodnie. Instaluje sie aplikacje ktora siedzi w pasku i katalog "dropbox" z dysku jest synchronizowany z chmura. Wystarczy zapisac zdjecie kliknac na nie prawym klawiszem wybeac z menu kopiuj link publiczny i wstawic na forum.
Jest tez podkatalog photos gdzie nie mozna linkowac do poszczegolnych zdjec ale mozna podac link do calej galerii.
Jesli ktos będzie chcial sie zapoznac ponizej link polecajacy, ktory daje zarowno mi jak i zakladajacemu 500Mb extra https://db.tt/r1LcQ8A
.:Gerard:.
13-02-2014, 14:48
Od jakiegoś dłuższego czasu jest płatne ale ;)
Musisz pobrać program ImageShack Uploader 2.2.0 i korzystasz dalej z gościnności ImageShack :)
Najlepszy jest własny hosting, nawet bez stawiania na nim strony.
Dropbox służy do przechowywania wszelkich plików, więc nie ma wyspacjalizowanej obsługi zdjęć. Czyli trzeba tam wrzucać zdjęcia w docelowej wielkości.
Do prezentacji zdjęc polecam picasa (google +). Fotki wrzuca się w pełnej wielkości, a do umieszczania można wygenerowac link w dowolnej wielkości. Algorytm skalowania jest na tyle dobry, że nie degraduje większości zdjęć.
Najlepszy jest własny hosting, nawet bez stawiania na nim strony.
Do prezentacji zdjęc polecam picasa (google +). Fotki wrzuca się w pełnej wielkości, a do umieszczania można wygenerowac link w dowolnej wielkości. Algorytm skalowania jest na tyle dobry, że nie degraduje większości zdjęć.
Korzystam z picasy, ale nie wiem jak wygenerować link na forum, mógłbyś podpowiedzieć jak to zrobić?
Wchodzisz na stronę picasa a nie google+. Otwierasz album i zmieniasz mu sposób dostępu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/23825001/Nikoniarze/Picasa1.jpg)
Zastępnie otwierasz zdjęcie i klikasz w 1, 2, 3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/23825001/Nikoniarze/Picasa2.jpg)
W odpowiednim okienku można wybrać rozmiar, ale w każdej chwili w linku można wpisać dowolną wartość (nie większą niż oryginał).
Dropbox, dropbox i jeszcze raz dropbox - niesamowicie szybki, wygodny i prosty w obsłudze.
Borat1979
13-02-2014, 16:23
Najlepszy jest własny hosting, nawet bez stawiania na nim strony.
Dropbox służy do przechowywania wszelkich plików, więc nie ma wyspacjalizowanej obsługi zdjęć. Czyli trzeba tam wrzucać zdjęcia w docelowej wielkości.
Do prezentacji zdjęc polecam picasa (google +). Fotki wrzuca się w pełnej wielkości, a do umieszczania można wygenerowac link w dowolnej wielkości. Algorytm skalowania jest na tyle dobry, że nie degraduje większości zdjęć.
Picasa kiedyś była fajna teraz jest strasznie toporna i upierdliwa w użytkowaniu a po połączeniu z Google+ to już dla mnie katastrofa. Poza tym to kolejne szpiegowskie badziewie w arsenale google :) Polecam Skydrive równie wygodny w obsłudze jak dropbox, ma ładny wygląd galerii zdjęć, można wrzucać fotki w dowolnym rozmiarze a w galerii wyświetla bezproblemowo nawet RAWy
https://skydrive.live.com/?mkt=pl-PL#cid=1103A8FCCEFE5522&id=1103A8FCCEFE5522!899
RobertMiernik
13-02-2014, 16:32
imageshack jest w takiej cenie, że dla 'fotografow' wygoda i jakość powinna jednak przeważać moim skromny zdaniem oczywiście...
wydaje mi się, że w tej chwili są tylko dwie rozsądne opcje ISwłaśnie i ewentualnie własny hosting
Wchodzisz na stronę picasa a nie google+.
Dzięki TOP67, ja kombinowałem w google+ dlatego nie znalazłem tej funkcji.
W google+ należy za to wyłączyć automatyczne ulepszanie zdjęć.
Picasa kiedyś była fajna teraz jest strasznie toporna i upierdliwa w użytkowaniu a po połączeniu z Google+ to już dla mnie katastrofa.
Tak, to kolejne "ulepszenie" uslugi Google, ktore jest tragiczne.
Dropbox, dropbox i jeszcze raz dropbox - niesamowicie szybki, wygodny i prosty w obsłudze.
Nie widze lepszego miejsca na zdjecia, ktore pozniej chcemy gdzies "linkowac", niz IS.
Platny, to fakt, ale jakie to sa smieszne pieniadze?
To, ze imageshack mial byc platny to wiadomo od tysiaca lat, nie rozumiem tego zaskoczenia ;)
Dropbox, dropbox i jeszcze raz dropbox - niesamowicie szybki, wygodny i prosty w obsłudze.
Chyba u Ciebie... ;) To samo tyczy sie picasy i polowy serwisow tutaj. Imidzszak jest szybki, skuteczny i stabilny, trzeba bedzie wykupic abonament... za duzo mam fot tam, zeby sie teraz przerzucac na inny serwis ;)
To, ze imageshack mial byc platny to wiadomo od tysiaca lat, nie rozumiem tego zaskoczenia ;)
Praktycznie to wszystko będzie płatne..... w tym internecie. Pora się przyzwyczajać. ;)
Sendilkelm
14-02-2014, 09:05
Najlepszy jest własny hosting, nawet bez stawiania na nim strony.
Dropbox służy do przechowywania wszelkich plików, więc nie ma wyspacjalizowanej obsługi zdjęć. Czyli trzeba tam wrzucać zdjęcia w docelowej wielkości.
Piszesz, że najlepszy jest własny hosting, a dropbox służy do czego innego, a czy hosting czy dropbox to jeden czort :)
Praktycznie to wszystko będzie płatne..... w tym internecie. Pora się przyzwyczajać. ;) - w końcu.
Kurcze, korzystałem od 10 lat ze znajomego fotografa, zawsze robił mi zdjęcia za darmo, bo to kumpel, a tu nagle zonk i muszę mu zapłacić. Zna ktoś jakiegoś innego fajnego, który nadal robi za darmo ? :wink:
Piszesz, że najlepszy jest własny hosting, a dropbox służy do czego innego, a czy hosting czy dropbox to jeden czort :)
Na własnym hostingu możesz postawić swoją galerię, mieć pocztę bez reklam itp.
Dropbox czy Skydrive służą do przechowywania plików w chmurze.
Picasa, IS, flickr itp służą do przechowywania tylko zdjęć i filmów.
Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Korzystam ze wszystkich. Przykładowo, zdjęcia instruktażowe o picasa, umieściłem na dropbox.
Rafał_Sz
14-02-2014, 09:35
Ja korzystam z photobucket.com. Bezpłatnie, szybko i bez problemu.
bright_orange
14-02-2014, 09:39
Tez mnie dopadlo zaskoczenie.. Ale stwierdzilem, że zaplace ten ogromny koszt 2$ za miesiąc.. Jedno piwo w barze mniej.. O nie:)
Lepiej zaplacic 20$ rocznie ;) zawsze to 4$ do przodu.
Chcialem teraz zaplacic i nie chce mi lyknac karty, a nie mam PayPal'a... pozniej sprobuje ;)
Boryszuk
14-02-2014, 09:52
Na własnym hostingu możesz postawić swoją galerię, mieć pocztę bez reklam itp.
Dropbox czy Skydrive służą do przechowywania plików w chmurze.
Picasa, IS, flickr itp służą do przechowywania tylko zdjęć i filmów.
Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Korzystam ze wszystkich. Przykładowo, zdjęcia instruktażowe o picasa, umieściłem na dropbox.
Imageshack ma megawygodny uploader.
Za to flickr ma upiorny :)
Tak, jak pisałem, każda metoda ma plusy i minusy. Na własnym hostingu nie ma uploadera. W czystej postaci, należy użyć ftp, a żeby potem pokazać zdjęcie, stworzyć plik .html. Można też użyć jakiegoś CMS. Ale za to można publikować, co się chce. A spróbuj na IS pokazać akty?
Inną sprawą jest kwestia praw do zdjęć. Umieszczając je na serwisach fotograficznych, zwykle dajemy prawo do dowolnego korzystania z tych zdjęć. Nawet zdjęcia prywatne, mogą być użyte przez ten serwis. Oczywiście prawdopodobieństwo jest minimalne. O wiele częściej zdjęcie będzie ukradzione przez innego użytkownika. Ale na to już godzimy się publikując zdjęcie. Oczywiście nie mam na myśli formalnej zgody, tylko uświadomienie ryzyka.
cz4rnuch
14-02-2014, 10:22
A ktoś wie co się stanie ze zdjęciami umieszczonymi wcześniej na darmowych kontach, bo chyba nie polecą w kosmos?
Edit: w FAQu piszą, że zdjęcia zostaną <<klik>> (https://imageshack.com/promo)
Imageshack ma megawygodny uploader.
dropbox wogóle nie ma uploadera i to właśnie w nim najbardziej cenię - po prostu zapisuję zdjęcia na dysku w odpowiednim katalogu, klikam prawym przyciskiem na plik i kopiuję linka do wklejenia.
Najs, wbijam teraz na imidzszaka, a tu upload odblokowany ;) Chyba musza zmienic programistow ;) bo nie widze na koncie, zeby mnie skasowali ;) Po drodze zalozylem PayPal'a, bo juz chcialem tak slac kase, ale na razie sie wstrzymam :mrgreen:
Boryszuk
14-02-2014, 11:25
dropbox wogóle nie ma uploadera i to właśnie w nim najbardziej cenię - po prostu zapisuję zdjęcia na dysku w odpowiednim katalogu, klikam prawym przyciskiem na plik i kopiuję linka do wklejenia.
Tak, wiem. Ale imageshackowy uploader od razu generuje linki roznego rodzaju, nie trzeba nic dodatkowo klikac. Ja jestem lekko stukniety na punkcie wykonywania jak najmniejszej liczby ruchow zeby osiagnac cel.
Ja jestem lekko stukniety na punkcie wykonywania jak najmniejszej liczby ruchow zeby osiagnac cel.
Nie stosuj tej zasady tylko w sypialni :)
RobertMiernik
14-02-2014, 12:13
Nie stosuj tej zasady tylko w sypialnii :)
etam, wszystko zależy od tego jaki cel się określi.
Tak, wiem. Ale imageshackowy uploader od razu generuje linki roznego rodzaju, nie trzeba nic dodatkowo klikac. Ja jestem lekko stukniety na punkcie wykonywania jak najmniejszej liczby ruchow zeby osiagnac cel.
Chwila, chwila - musisz tak czy owak zdjęcie przygotować, zapisać. Następnie musisz odpalić imageshacka, wskazać miejsce pliku, poczekać aż uploaduje i wygeneruje linki, a te musisz zaznaczyć i skopiować - gdzie tu mniej kliknięć?
Boryszuk
14-02-2014, 13:01
Chwila, chwila - musisz tak czy owak zdjęcie przygotować, zapisać. Następnie musisz odpalić imageshacka, wskazać miejsce pliku, poczekać aż uploaduje i wygeneruje linki, a te musisz zaznaczyć i skopiować - gdzie tu mniej kliknięć?
Klikam na plik (zdjecie) prawym przyciskiem->otworz za pomoca (rozwija sie menu)->imageshackUploader->upload. 3 klikniecia zakladajac, ze jestesmy juz w folderze ze zdjeciem.
.:Gerard:.
14-02-2014, 13:22
Nie, nie, Panowie, sprzeczacie się niepotrzebnie, bo problem leży gdzie indziej.
Przechowując zdjęcie na komputerze czy w moim przypadku na mojej stronie internetowej z pełną lub min. 1024 w pionie rozdzielczością a chcąc trzymać się regulaminu, musimy wykonywać dodatkowe serie czynności, po .... mi zdjęcie 850px ? dlatego wystawiając przez ImageShack Uploader 2.2.0 jest mi wygodnie, Autorowi chyba tez o to chodziło.
trzymacz się
A co Ty tak z niemiecka...? :mrgreen:
.:Gerard:.
14-02-2014, 14:25
A co Ty tak z niemiecka...? :mrgreen:
Przepraszam, przecież wiesz ze poprawna pisownia jest moja mocną stroną :grin:
Nie mam nic z kreską ;-) a jak mi podkreśli, a ze podkreśla co drugie słowo :wink: to nie raz nie trafie w odpowiednią korektę i wychodzą cudaki, zanim się spostrzegę to nie mam możliwości edycji.
Klikam na plik (zdjecie) prawym przyciskiem->otworz za pomoca (rozwija sie menu)->imageshackUploader->upload. 3 klikniecia zakladajac, ze jestesmy juz w folderze ze zdjeciem.
Do tego zaznaczenie linku i ctrl+c do schowka.
A przy dropie: prawy-> kopiuj link publiczny (i juz jest w schowku)
RobertMiernik
14-02-2014, 17:03
Ale macie problemy...
Gerard idealnie uchwycił sedno: jeden upload załatwia wszystko, stronę, forum, fejsa, miniaturki - wszystko.
Na dropboxie klikasz mniej ale 6 wersji obrazka przygotowujesz sam...
//...telefonowane...//
Slawek Wojtczak
15-02-2014, 21:28
Mówicie, że zdjęć, które są już na imageshacku nie usuną... ale nie będą kazali zapłacić za nie, że tak powiem - wstecz?
Zostaną, ale nie będzie można nic dodawać. Możliwe, że potem ograniczą np. generowanie linków. Albo wprowadzą limit transferu dla oglądających.
Ale macie problemy...
Gerard idealnie uchwycił sedno: jeden upload załatwia wszystko, stronę, forum, fejsa, miniaturki - wszystko.
Na dropboxie klikasz mniej ale 6 wersji obrazka przygotowujesz sam...
//...telefonowane...//
No właśnie to mi się podobało na IS, wystarczyło dodać .th i była miniaturka.
Jest coś podobnego gdzieś indziej?
W picasa rozmiar podaje się w linku.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/TP6_1914-4.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-T5_nUtQDda4/UvsTVq4oQGI/AAAAAAAEdrk/TLxabvaRIkY/s144/TP6_1914.jpg)
To jest link powyższego zdjęcia. Zmień 144 na 1024 i możesz umieścić na stronie. Zmień na 3000 i zobaczysz pełny rozmiar.
https://lh6.googleusercontent.com/-T5_nUtQDda4/UvsTVq4oQGI/AAAAAAAEdrk/TLxabvaRIkY/s144/TP6_1914.jpg
edit. A jednak nie. W trybie incognito max to 2560 pikseli.
W picasa rozmiar podaje się w linku.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/TP6_1914-4.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-T5_nUtQDda4/UvsTVq4oQGI/AAAAAAAEdrk/TLxabvaRIkY/s144/TP6_1914.jpg)
To jest link powyższego zdjęcia. Zmień 144 na 1024 i możesz umieścić na stronie. Zmień na 3000 i zobaczysz pełny rozmiar.
https://lh6.googleusercontent.com/-T5_nUtQDda4/UvsTVq4oQGI/AAAAAAAEdrk/TLxabvaRIkY/s144/TP6_1914.jpg
edit. A jednak nie. W trybie incognito max to 2560 pikseli.
Mimo wszystko bardzo Ci dziękuję. Jest to proste rozwiązanie - do aukcji 2560 w zupełności wystarczające po kliknięciu w miniaturkę.
Mówicie, że zdjęć, które są już na imageshacku nie usuną... ale nie będą kazali zapłacić za nie, że tak powiem - wstecz?
Nie beda kazali.
Rok albo dwa temu, IS wprowadzil platnosc i ludzie masowo sie od nich odwrocili.
Wowczas pozostawiono mozliwosc bezplatnego skladowania zdjec, ale max. 500 sztuk.
Nie wiem, jak jest teraz za darmo, bo juz place.
Moge Wam podpowiedziec dobre (na rok) rozwiazanie: instalujac IS na telefonie (Skypath), otrzymuje sie roczny, pelny dostep za free.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.imageshack.skypath
A z platnych galerii, to nigdy nie widzialem nic lepszego niz piwigo.com.
Sprawdzilem teraz, skasowali mnie dwa razy za konto... czyli naprawde musza se zmienic programistow na lepszych ;) ide pisac do dziadow, zeby oddawali 20$ ;)
bright_orange
17-02-2014, 21:06
Nie rozumiem. W jaki sposób? To nie płaci co miesiąc 2$?:>
Nie rozumiem. W jaki sposób? To nie płaci co miesiąc 2$?:>
Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
$20/year
https://imageshack.com/upgrade
Slawek Wojtczak
20-02-2014, 23:56
Jak nie chce płacić za tego imageshacka, to muszę samemu usunąć konto, czy zostawić to na "pastwę losu" i szukać innego hostingu? :)
sokolnik
21-02-2014, 00:04
Jak nie chce płacić za tego imageshacka, to muszę samemu usunąć konto, czy zostawić to na "pastwę losu" i szukać innego hostingu? :)
właśnie, miałem o to pytać :)
No to narobili z tym płatnym imageshack. Niby niewiele kosztuje, ale darmowe smakowało lepiej.
Czy na photobucket.com , albo imgur.com jest taka możliwość jak na IS, że wrzucam powiedzmy, 20 zdjęć i dostaję linki do nich wszystkich na raz, żeby je wstawić na fora internetowe w pełnym rozmiarze w znacznikach
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło ( ) (bez miniatur, czy odnośników na photobucket)?
Imageshack nawet oferuje linki od razu ze znacznikami, co jest bardzo fajne...
Na fotowiadrze jest IIRC.
Chwila, chwila - musisz tak czy owak zdjęcie przygotować, zapisać. Następnie musisz odpalić imageshacka, wskazać miejsce pliku, poczekać aż uploaduje i wygeneruje linki, a te musisz zaznaczyć i skopiować - gdzie tu mniej kliknięć?
A czy za pomocą dropsa można zdjęcia wstawić na forum bezpośrednio czy tylko jakieś odnośniki do tych zdjęć.
Można bezpośrednio, co pokazałem tu http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3316527&postcount=9
Do pojedynczych zdjec, tak zeby wystawic tutaj na forum idealnie sprawdza sie dropbox. Troszke inna filozofia korzystania ale za to bardzo wygodnie. Instaluje sie aplikacje ktora siedzi w pasku i katalog "dropbox" z dysku jest synchronizowany z chmura. Wystarczy zapisac zdjecie kliknac na nie prawym klawiszem wybeac z menu kopiuj link publiczny i wstawic na forum.
Jest tez podkatalog photos gdzie nie mozna linkowac do poszczegolnych zdjec ale mozna podac link do calej galerii.
Jesli ktos będzie chcial sie zapoznac ponizej link polecajacy, ktory daje zarowno mi jak i zakladajacemu 500Mb extra https://db.tt/r1LcQ8A
Mi wkleja link zamiast zdjęcia no za diabła nie mogę zrobić aby było widoczne zdjęcie bezpośrednio na forum.
To się nie męcz i zmień hosting.
No wiew że pokazałeś przykład ale denerwuje mnie instalowanie jakiegoś pikasa na lapie.
A po co instalować? Można wrzucać przez www.
Ale nie rozumiem problemów z dropbox. Klikasz w udostępnij łącze i po problemie.
Ja mam tylko to http://picasa.google.pl/
To jest program do katalogowania, zresztą bardzo go sobie chwalę. Ma też edycję, której nie używam.
Sam hosting nazywa się teraz google+
No wrzuciłem na google+ ale gdzie tu można uzyskać link no pomroczność mój "łep" dopadła.
To teraz wejdź przez interface picasy. https://picasaweb.google.com/lh/myphotos?noredirect=1
No zrobiłem tak jak napisałem ale mi wyświetla link zamiast bezpośrednio zdjęcie.
Slawek Wojtczak
01-03-2014, 17:53
No zrobiłem tak jak napisałem ale mi wyświetla link zamiast bezpośrednio zdjęcie.
a wstaw ten link miedzy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (link)
Tak kolega mi pomógł. Problem miałem z folderem "public" który nie miałem upubliczniony.
kronos28
01-03-2014, 18:30
nikonimagespace.com też daje radę :)
mając nikona masz 20GB :)
Tak póki co dropbox jak dla mnie to najbardziej przyjazne środowisko do zdjęć.
zbyszekD7000
01-03-2014, 19:09
nikonimagespace.com też daje radę :)
mając nikona masz 20GB :)
a nie mając ?
Jak to weryfikują czy masz Nikona ? Bo jakoś przy rejestracji nie widać
kronos28
01-03-2014, 20:02
klikając na funkcję "upgrade" zasysasz mały programik, który każe tobie podłączyć aparat w celu weryfikacji.
zbyszekD7000
01-03-2014, 20:06
no fakt, nawet poszło to sprawnie :-) i nawet toto jakoś przyjaźnie wygląda :-) no i 20GB wskoczyło :-)
kronos28
01-03-2014, 20:11
sam testuje ale wygląda i działa całkiem całkiem...
zbyszekD7000
01-03-2014, 20:12
tylko jak zwykle PL'a nie lubią ;-)
nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie czcionka strasznie mała, nawet po zwiększeniu nic to nie daje i jest nieczytelne trochę
Dropbox, dropbox i jeszcze raz dropbox - niesamowicie szybki, wygodny i prosty w obsłudze.
Jak toto zmusić do wstawienia zdjęcia na forum.
Nie miałem problemu z IS, nie mam z http://pl.tinypic.com/ a drpobox....
Dodaje zdjęcie i podaję link i za chiny nie wychodzi.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.dropbox.com/sc/fh0qu00inmuiueh/Sv6UvrAG0c)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.dropbox.com/s/rlk5lk3j36dtz8e/IMGP2495-Resizer-1024Q100.jpg)
Linkujesz zdjecia z jakiego katalogu? Jesli photos to nie bedzie dzialac. Przeloz do public.
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6033X using Tapatalk 2
Mam zsynchronizowany folder drobbox na dysku C w kompie. W chmurze widzę to tak jak poniżej.
W zakładce pliki mam folder fotki, który jest udostępniony.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2i2796e-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2i2796e.jpg)
tu jest link do zdjęcia
https://www.dropbox.com/s/djnh8mbj9wmrx34/IMGP2495-Resizer-1024Q100.jpg
ale nie mogę go wyświetlic:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.dropbox.com/s/djnh8mbj9wmrx34/IMGP2495-Resizer-1024Q100.jpg)
Jak pobrać link do forum w dropboxie i jak on powinien wyglądać. Próbuję i za nic nie pokazuje w podglądzie zdjęcia.
linko powinien mieć .jpg na końcu. Wystarczy kliknąć w ogniwa łańcucha na prawo od nazwy pliku.
a w jaki sposob mozna pobrac wiecej niz jeden link jednoczesnie?
np. jak wstawia sie na forum powiedzmy 20 zdjec to uciazliwe jest kopiowanie kazdego linku ;)
Jak pobrać link do forum w dropboxie i jak on powinien wyglądać. Próbuję i za nic nie pokazuje w podglądzie zdjęcia.
Trza wrzucać zdjęcia do katalogu "Public", kliknąć prawym przyciskiem i wybrać opcję "kopiuj łącze publiczne"
Rozwiązałem chyba problem nowych użytkowników DropBoxa. Czornyj jak najbardziej dobrze poradził, tak właśnie trzeba linkować foty. Problem jest w tym, że konta na Dropboxie utworzone po 4.10.2012 nie posiadają już folderu "Public". Co za tym idzie zniknęła opcja "kopiuj łącze publiczne", a zwykłe "udostępnij łącze" daje link do foty, którego większość for nie łyka - przykładem jest 251kris.
Rozwiązaniem tego jest utworzenie katalogu "Public", a jak to zrobić to poniżej (cała robota zamyka się jednym kliknięciem :D ):
https://www.dropbox.com/help/16/pl
Pzdr
Dziękować:-) Pobawię się w wolnej chwili.
Edit
Już się pobawiłem i działa. Sorki za jakość fotki, ale ma ona wartość sentymentalną. Synek właśnie wyrósł ze swojego pierwszego rowerku :-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/273431512/IMGP2495-Resizer-1024Q100.jpg)
login_87
24-03-2014, 14:33
wrr a ja dalej mam problem...
https://www.dropbox.com/sh/yux590b7wf3wf06/zbor3lRrYt#lh:null-piwkolemur.JPG link niby działa ale jak chce wstawić zdjęcie na forum to mi go nie wyświetla... :/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.dropbox.com/sh/yux590b7wf3wf06/-d-CQN6xVX/piwkolemur.JPG)
Bo masz dziwne znaki w adresie (usunąłem kropki) https //www dropbox com/sh/yux590b7wf3wf06/zbor3lRrYt#lh:null-piwkolemur.JPG
A powinno być tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/sh/yux590b7wf3wf06/-d-CQN6xVX/piwkolemur.JPG)
login_87
24-03-2014, 14:53
hmm,... ok a gdzie musze kliknąć żeby otrzymać ten link ? ==> https://dl.dropboxusercontent.com/sh/yux590b7wf3wf06/-d-CQN6xVX/piwkolemur.JPG (TOP67 - skopiowałem z Twojego posta)
Nie wiem, bo nie widze Twojego profilu. Jak kliknąłem prawym klawiszem i dałem "pokaż obraz w nowym oknie"
login_87
24-03-2014, 15:05
Ok już wiem. Muszę kliknąć " wyświetl oryginał". Dzięki za pomoc.
foto4deg
24-03-2014, 20:31
Ludziska, a jak ma własną stronę, to jak udostępnić na forum zdjęcie, aby było wyświetlane tak jak z imageshack?
Po prostu wgraj fotki do dowolnego folderu i podaj link zakończony www.domena/folder/nazwa.jpg
To najpewniejszy sposób na prezentację zdjęć.
Borat1979
24-03-2014, 20:38
Kliknąć prawym klawiszem myszy na zdjęciu, wybrać kopiuj adres obrazka i wkleić link na forum.
foto4deg
24-03-2014, 20:41
ok, spróbuję. Przy okazji. Nie wiem, jak Wy wyświetlacie zdjęcia z dropboxa, próbuję, próbuję i nic :P
Edit:
ogarnąłem :)
zbyszekD7000
20-04-2014, 22:47
Kliknąć prawym klawiszem myszy na zdjęciu, wybrać kopiuj adres obrazka i wkleić link na forum.
no i tak zrobiłem i nic :sad:
wstawia się link ale nie zdjęcie
.:Gerard:.
20-04-2014, 22:52
no i tak zrobiłem i nic :sad:
wstawia się link ale nie zdjęcie
a wklej link.
zbyszekD7000
20-04-2014, 22:57
a wklej link.
https://www.dropbox.com/s/yjnsijyrjo32ml1/DSC_2475.jpg
Boryszuk
20-04-2014, 22:58
U mnie też ładuje się https://
.:Gerard:.
20-04-2014, 23:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://photos-2.dropbox.com/t/0/AADsGwUkdGu2QhD0R-NS9ITt8cmr162hY6Cegr-fdhZx4w/12/263206109/jpeg/1024x768/2/_/0/2/DSC_2475.jpg/bfc8l40gfuFo4i4BvPzxQdLbacC8ZuthS2chUzxiDhE)
duzo kombinowania, cos dziwne
trzeba na bialym prawym myszy "pokaz informacje strony" i skopiować poniższy link przy nazwie "twitter: image"
https://photos-2.dropbox.com/t/0/AADsGwUkdGu2QhD0R-NS9ITt8cmr162hY6Cegr-fdhZx4w/12/263206109/jpeg/1024x768/2/_/0/2/DSC_2475.jpg/bfc8l40gfuFo4i4BvPzxQdLbacC8ZuthS2chUzxiDhE
zbyszekD7000
20-04-2014, 23:34
dalej z tego niewiele kumam, bardziej mi chodzi nie o samo wstawienie tylko jak to zrobić żeby skutecznie wstawiać
wydaje sie że jedyny sposób to w dropboxie kliknięcie na zdjęcie "udostępnij łącze" a potem pojawia się możliwość "uzyskaj łącze" jednak to nie powoduje wstawienia obrazka a jedynie link
.:Gerard:.
20-04-2014, 23:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img845.imageshack.us/img845/3692/wrlf.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/1562/zc3t.jpg)
zbyszekD7000
20-04-2014, 23:52
o ja pierdzielę
https://photos-2.dropbox.com/t/0/AADsGwUkdGu2QhD0R-NS9ITt8cmr162hY6Cegr-fdhZx4w/12/263206109/jpeg/1024x768/2/_/0/2/DSC_2475.jpg/bfc8l40gfuFo4i4BvPzxQdLbacC8ZuthS2chUzxiDhE
wygląda na to że i tak mi się nie udało, dalej link
.:Gerard:.
20-04-2014, 23:58
o ja pierdzielę
https://photos-2.dropbox.com/t/0/AADsGwUkdGu2QhD0R-NS9ITt8cmr162hY6Cegr-fdhZx4w/12/263206109/jpeg/1024x768/2/_/0/2/DSC_2475.jpg/bfc8l40gfuFo4i4BvPzxQdLbacC8ZuthS2chUzxiDhE
wygląda na to że i tak mi się nie udało, dalej link
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/img834/4867/go45m.jpg)
wklej tam link :wink:
zbyszekD7000
21-04-2014, 00:03
jeszcze jedno podejście
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://photos-2.dropbox.com/t/0/AADsGwUkdGu2QhD0R-NS9ITt8cmr162hY6Cegr-fdhZx4w/12/263206109/jpeg/1024x768/2/_/0/2/DSC_2475.jpg/bfc8l40gfuFo4i4BvPzxQdLbacC8ZuthS2chUzxiDhE)
no i udało się :-) ale to karkołomne
.:Gerard:. - wielkie dzięki za łopatologiczne wyjaśnienie i za anielską cierpliwość :-)
- może komu innemu też się przyda, bo z pewnością proste to to nie jest ;-)
.:Gerard:.
21-04-2014, 00:07
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.smileyparadies.de/ostern/ostern013.gif)
Władca Pixeli
21-04-2014, 03:25
W dopbox bardzo łatwo da się linkować zdjęcia na forum. Zostało o tym już wspomniane.
Problem polega, że w nowych kontach "public" folder nie jest aktywny.
Da się go aktywować klikając na link
https://www.dropbox.com/enable_public_folder
Niestety nie mogą dokładnie opisać jak to zrobić bo mam informację
You already have a Public folder. - czyli ja już mam folder "public"
Po wkopiowaniu zbioru do Public w przeglądarce klikamy prawym klawiszem na zdjęciu i następnie klikamy "Copy public link.."
Ten link chodzi bez problemu na forum i jest krótki.
zbyszekD7000
21-04-2014, 10:24
Chyba jednak nie do końca to działa jak piszesz, ja też nie mam nowego konta a tego folderu jednak nie mam
Cyt : "Jeśli nadal chcesz włączyć folder publiczny, musisz korzystać z taryfy Dropbox Pro lub Dropbox dla firm. Tylko użytkownicy tych taryf mogą włączyć folder publiczny na tej stronie."
;-)
Dropbox Pro
Od 9,99*US$ miesięcznie
No to ch... bombki strzelił, choinki nie będzie. Dawniej za Public nie trzeba było bulić, ja np. nie płacę i mam dalej.
Władca Pixeli
21-04-2014, 19:13
Chyba jednak nie do końca to działa jak piszesz, ja też nie mam nowego konta a tego folderu jednak nie mam
Cyt : "Jeśli nadal chcesz włączyć folder publiczny, musisz korzystać z taryfy Dropbox Pro lub Dropbox dla firm. Tylko użytkownicy tych taryf mogą włączyć folder publiczny na tej stronie."
;-)
Dropbox Pro
Od 9,99*US$ miesięcznie
Instalowałem to 2-3 tygodnie temu. Dziś chciałem to aktywować na innym koncie i mam to samo.
zbyszekD7000
21-04-2014, 19:30
to samo ?
czyli da się utworzyć PUBLIC ?
czy to samo jak u mnie - czyli nie da się ?
Władca Pixeli
21-04-2014, 19:50
to samo ?
czyli da się utworzyć PUBLIC ?
czy to samo jak u mnie - czyli nie da się ?
Nie da się.
Przed chwilą szukałem na ten temat dokładnych informacji i okazało się osoby mające już dostęp do tego katalogu pubic tracą do niego dostęp jeżeli jest w ciągu dnia jest zbyt duża ilość pobrań.
Również wiele osób aby oszczędzić na kosztach stron internetowych (niektóre strony mają limity miesięczne) zaczęła przenosić zdjęcia na dropbox a teraz dropbox przy większej aktywności zamyka całe konta.
No to ch... bombki strzelił, choinki nie będzie. Dawniej za Public nie trzeba było bulić, ja np. nie płacę i mam dalej.
Nie do końca prawda. Bez kombinowania założyłem w Dropbox'ie folder public, który spełnia wszelkie, potrzebne nam warunki. :)
Ja tam też mam założone konto i sprawdziłem zdjęcia są na różnych stronach i nie znikają ;-)
Wojteksw
21-04-2014, 20:36
U mnie jeszcze działa i oby tak dalej.
zbyszekD7000
21-04-2014, 20:43
Nie do końca prawda. Bez kombinowania założyłem w Dropbox'ie folder public, który spełnia wszelkie, potrzebne nam warunki. :)
to może się podzielisz sposobem ;-)
to może się podzielisz sposobem ;-)
No przecież napisałem.
zbyszekD7000
22-04-2014, 16:12
Wystarczy tylko założyć katalog o takiej nazwie, czy musi być gdzieś we właściwym miejscu?
Nie bardzo wiedziałem, w którym wątku dopisać a nowego nie chciałem zakładać :
Czy ktoś z Was spotkał się z problemem nie wyświetlania na Forum starszych zdjęć umieszczonych na Imageshack?
Czy jest to "wina" nieopłacenia czy pozostałości ostatniej forumowej awarii?
Jeśli to pierwsze to czy są jakieś rady sposoby? (szkoda bo troszkę się tego przez ostatnie czasy nazbierało)
Chętnie posłucham czy ktoś już próbował z tym coś zrobić...
A jeśli skopiujesz link bezpośrednio do przeglądarki, to zdjęcie jest widoczne?
Jeśli pytasz o swoje zdjęcia, to przykładowo w tym (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=109720&postcount=1) dwa zdjęcia nie istnieją (błąd 404).
zbyszekD7000
16-06-2014, 21:38
Nie bardzo wiedziałem, w którym wątku dopisać a nowego nie chciałem zakładać :
Czy ktoś z Was spotkał się z problemem nie wyświetlania na Forum starszych zdjęć umieszczonych na Imageshack?
Czy jest to "wina" nieopłacenia czy pozostałości ostatniej forumowej awarii?
Jeśli to pierwsze to czy są jakieś rady sposoby? (szkoda bo troszkę się tego przez ostatnie czasy nazbierało)
Chętnie posłucham czy ktoś już próbował z tym coś zrobić...
sprawdziłem swoją zeszłoroczną relację ze stopki i też mi zdjęcia się nie ładują :-( więc coś jest na rzeczy
Linki są wadliwe. Bardzo możliwe, że Imageshack zablokował tylko możliwość linkowania, ale nie skasował zdjęć.
Coś z tym jest ... bo starsze się nie wyświetlają :( jeżeli więc duża grupa użytkowników ma podobnie to niezły bajzel z tego wyjdzie na Forum ... zobaczymy jedynie numerki i nic więcej ...
Grześ jakieś pomysły ?
U mnie zeszłoroczne się ładują.
Przykład:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240314
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240924
przykładowo, zeszłoroczne:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=241651
tegoroczne:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=243706
:(
Nie bardzo wiedziałem, w którym wątku dopisać a nowego nie chciałem zakładać :
Czy ktoś z Was spotkał się z problemem nie wyświetlania na Forum starszych zdjęć umieszczonych na Imageshack?
Czy jest to "wina" nieopłacenia czy pozostałości ostatniej forumowej awarii?
Jeśli to pierwsze to czy są jakieś rady sposoby? (szkoda bo troszkę się tego przez ostatnie czasy nazbierało)
Chętnie posłucham czy ktoś już próbował z tym coś zrobić...
Mnie kilka zdjęć na imageshacku szlag trafił. Ot po prostu… były sobie, aż nagle trach i błąd -- zdjęcia się wykrzaczyły, przestały się wyświetlać (i to przed tym jak żaba stała się płatna). Takie numery zdarzały się niepokojąco często, ale już nie mam z tym problemu bo od kilku lat korzystam z photobucketa. :)
PS Nawet teraz jak zajrzałem, to mam na profilu kilka pustych linków. :?
velaskez
16-06-2014, 22:56
No to wszystkie foty co były na forum poszły w kosmos...
Moje sa i ja nie mam zadnego problemu.
Pojedyncze przypadki owszem się zdarzały i to jest poza tematem ...
Shao - płacisz?
Oczywiście z nowymi nie ma tematu bo od jakiegoś czasu wrzucam gdzie indziej ...
Place ;)
No to nie mieszaj ;) chodzi o te setki linków freekowych... mnie się coś widzi, że jak ludziska zaczęli od nich odchodzić do innych darmowych to mimo zapewnień, że wszystko zostaje i płatności dotyczą nowo wrzucanych zdjęć, po blokowali stare linki i tyle ... :(
Mimo wszystko chciałbym to jakoś sprawdzić ...
Ale masz tam konto i Ci wsiorbalo zdjecia czy po prostu wrzucasz jako gosc (jest jeszcze taka mozliwosc w ogole)? Bo jezeli to drugie to jasne, ze moglo zniknac i nikt nie powinien sie czepiac. Jezeli miales konto to gorzej. Ja mam konto od dawna, a place od lutego tego roku i wszystkie zdjecia (stare przed zaplaceniem za konto premium i nowe juz po zaplaceniu) sa i mam do nich dostep.
Ale masz tam konto i Ci wsiorbalo zdjecia czy po prostu wrzucasz jako gosc (jest jeszcze taka mozliwosc w ogole)? Bo jezeli to drugie to jasne, ze moglo zniknac i nikt nie powinien sie czepiac. Jezeli miales konto to gorzej. Ja mam konto od dawna, a place od lutego tego roku i wszystkie zdjecia (stare przed zaplaceniem za konto premium i nowe juz po zaplaceniu) sa i mam do nich dostep.
Mam konto od dawna ale nie zdecydowałem się płacić!
To dziwne, ze zniknely zdjecia. Moze znowu maja zonka z serwerami.
Grzegorz mam tę samą sytuację co TY, od dawna konto i brak zawartości. Dałem sobie spokój i olałem ich.
RobertMiernik
17-06-2014, 09:09
Zdecydowanie lepiej zapłacić - ewentualnie iść w swoje prywatne rozwiązanie na własnym hostingu.
Każde darmowe rozwiązanie prędzej czy później umrze albo zmieni się na płatne - będziecie za jakiś czas mieć dokładni taki sam problem jak teraz - udostępnione zdjęcia zaczną znikać.
Korzystanie z darmowych hostingów to psucie sobie humoru na własne życzenie tyle, że z odroczonym terminem...
Masz racje, ktoś kto chce mieć galerię, udostępniać nie "jednorazowo" swoje prace nie powinien iść na darmochę.
Zdecydowanie lepiej zapłacić - ewentualnie iść w swoje prywatne rozwiązanie na własnym hostingu.
Placilem za imageshacka przez kilka miesiecy, potem stwierdzilem,z e wrzucam tak malo zdjec, ze to nie ma sensu, poza tym place za hosting z nieograniczonym miejscem dyskowym i teraz tak, baaaardzo chceial bym wrzucac zdjecia na wlasny serwer, ale problem polega na tym, ze nie wiem jak kombinowalem juz wiele razy i nie wiem jak :(
RobertMiernik
20-06-2014, 11:32
Gdzie masz ten hosting?
Zwykle przez ftp trzeba niestety, potem link też "samemu" znaczy domena/folder/nazwa.zdjęcia.
Ewentualnie można sobie zainstalować własnego dropboxa np owncloud i mieć prościej (uploader, automatycznie linki podaję, aplikacja na telefon i komputer)
//...telefonowane...//
Gdzie masz ten hosting?
Zwykle przez ftp trzeba niestety, potem link też "samemu" znaczy domena/folder/nazwa.zdjęcia.
Ewentualnie można sobie zainstalować własnego dropboxa np owncloud i mieć prościej (uploader, automatycznie linki podaję, aplikacja na telefon i komputer)
//...telefonowane...//
No wlasnie przez ftp wrzucalem i nie wiem skad linki...:(
Ale wlasnie mi cos podpowiedziales i bede testowal...
Co do "owncloud" to mam opcje webdisk i tam sa wlasnie apki do sciagniecia na rozne platformy, dobra nakierowales mnie, dzieki i walcze z tym.
Greg77, prawdopodobnie masz folder public_html. Jest to glowny folder domeny. Czyli jesli wrzyce tam zdjecie.jpg i moja domena to milewski.co.uk to by wyswietlic te zdjecie wystaczy ze podam adres
http://milewski.co.uk/zdjecie.jpg
i bede mogl je zobaczyc.
Mozesz utworzyc w tym folderze podfolder np. "zdjecia_nikoniarze" i tam umiescic zdjecie.jpg i wtedy by zobaczyc zdjecie musisz podac adres:
http://milewski.co.uk/zdjecia_nikoniarze/zdjecie.jpg
Uwazaj na male i wielkie znaki. Dla linuxa to jest roznica :)
Juz sobie poradzilem, moj problem od kilku juz lat polegal na tym, ze wrzucalem zdjecia do utworzonego folderu a nie do "publicznego"...powinno byc teraz ok, no i przy okazji utworzylem sobie chmure o pojemnosci "nieograniczonej", czyli faktycznie "fair usage", czyli 100GB...
Ciekawi mnie czemu z takim uporem trzymacie się Dropboxa i IS-a?
Kiedyś jako jedyny serwis może był i dobry, ale dziś ze swoją powierzchnią dyskową i funkcjami to "cienki Bolek".
www.postimage.org - taki sam jak IS (PL)
www.imgur.com - taki sam jak IS (EN)
Dropbox - 3,5GB
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Powierzchnia za free na początek:
Google drive - 15GB
4Sync - 15GB
BOX - 50GB
MEGA - 50GB
Schared - 100GB
copy.com za każde polecenie nowego usera - 15 GB i można uzbierać 1TB
Jeśli ktoś chciałby na dzień dobry dodatkowo 15 GB to przez TEN (https://copy.com?r=dhkIaf) link trzeba założyć konto.
To nie jest reklama. Ja już mam taką powierzchnię dysku że wystarczy mnie i moim dzieciom. Ale dla tych co chcą 15GB jest powyższa linka.
velaskez
20-06-2014, 13:19
Ciekawi mnie czemu z takim uporem trzymacie się Dropboxa i IS-a?
Kiedyś jako jedyny serwis może był i dobry, ale dziś ze swoją powierzchnią dyskową i funkcjami to "cienki Bolek".
www.postimage.org - taki sam jak IS (PL)
www.imgur.com - taki sam jak IS (EN)
Dropbox - 3,5GB
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Powierzchnia za free na początek:
Google drive - 15GB
4Sync - 15GB
BOX - 50GB
MEGA - 50GB
Schared - 100GB
Bo na dropie za darmola nie mam 3.5GB tylko ponad 20GB.
Kiedyś próbowałem BOXa, ale tam mają ograniczenie do 200MB na pliku, dla mnie to dyskwalifikuje taki serwis.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/s5g5rn-2.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/s5g5rn.jpg)
Ciekawi mnie czemu z takim uporem trzymacie się Dropboxa i IS-a?
Kiedyś jako jedyny serwis może był i dobry, ale dziś ze swoją powierzchnią dyskową i funkcjami to "cienki Bolek".
www.postimage.org - taki sam jak IS (PL)
www.imgur.com - taki sam jak IS (EN)
Wrzucalem zdjecia na ten postimage od dluzszego czasu a z ISa zrezygnowalem kilka miesiecy temu, problem z tym postimage polega na tym, ze nie wiem, czy za 6 mies nie beda wywalac zdjec tak jak na iv.pl...
Zauważcie, że niektóre serwisy kompresują dodatkowo zdjęcia jednocześnie masakrując jakość zdjęcia!
Bo na dropie za darmola nie mam 3.5GB tylko ponad 20GB.
Kiedyś próbowałem BOXa, ale tam mają ograniczenie do 200MB na pliku, dla mnie to dyskwalifikuje taki serwis.
W koncu pornole w hd to przynajmniej 1.3GB :twisted:
Grzechu jak miales problem to wystarczylo spytac...
Bo na dropie za darmola nie mam 3.5GB tylko ponad 20GB.
To chyba 2 lata zbierałeś z poleceń :)
Już nie mogę edytować posta więc piszę nowego.
Bardzo przepraszam, ale błędnie podałem info że na copy.com za polecenie jest extra 15GB. Faktycznie jest 5GB.
Ale i tak już cztery osoby z forum założyły konto przez podany link, bo dostałem kolejne 20GB. Osoba zakładająca konto tak jak pisałem też dostaje extra 5GB.
velaskez
20-06-2014, 20:21
To chyba 2 lata zbierałeś z poleceń :)
15min :-P
Grzechu jak miales problem to wystarczylo spytac...
Widzisz, wkurzylem sie i zapytalem, wynik tuta (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=249394)j :D
Dostaje białej gorączki muszę dodać ok 120 zdjęć. Czy jest szansa na wygenerowanie wszystkich linków na raz czy muszę pojedynczo pobierać z dropsa z public?
hydra_ulik
03-02-2015, 14:09
Ktoś odnawiał już subskrypcję w IS?
Szlag mnie trafia już drugi dzień. Nie akceptuję mi karty płatniczej, którą mam od kilkunastu już lat...Nie wiem, co się dzieje? Mają jakieś problemy? Jeśli miał ktoś podobny "numer", to proszę o informację.
Sprawdź limit dla operacji MOTOEC.
hydra_ulik
03-02-2015, 16:01
Limit jest OK. No nic, dzwonię do banku ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.