PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] morze



bwn
19-04-2007, 22:29
Witam.
Zbliża się weekend majowy i wybieram się do Jastrzębiej Góry.
Czy znacie jakies ciekawe miejsca do fotografowania w rejonie Helu,Władysławowa itp.?

Andy_O
19-04-2007, 22:40
Między Władysławowem a Chłapowem a Karwią jest latarnia morska. Poza tym jest fajny punkt widokowy (z wysokiego klifu) - jadąc od Chłapowa trzeba znaleźć po prawej szyld "wędzalnia ryb" z drogą odbijającą w kierunku morza. Droda ma z 50m i kończy się klifem. W Chłapowie jest duży malowniczy wąwóz, biegnący częściwo pod trasą Władek - Jatrzębia. W tym miejscu przechodzi się przez zakręcony okrągły tunel pieszy o średnicy koło 3 metrów i długości kilkunastu.

fIlek
19-04-2007, 22:52
Masz jeszcze lisi jar w Jastrzębiej - ukryty wąwóz praktycznie od ulicy do samej plaży - miejsce z klimatem. Wejście w sumie nieźle ukryte, ale łatwo znaleźć - tuż przy chodniku stoi obelisk upamiętniający rzekome wyratowanie króla Zygmunta III Wazę, po nieudanej wyprawie po szwedzką koronę - taki cokół z orłem na szczycie. Zajrzyj również w okolicę dworca PKS w Jastrzębiej - naprzeciwko jest trawiasty parking - obok droga schodząca w dół - stamtąd masz fajny widok na całą doline, w której leży wieś Ostrowo a dalej Karwia. Polecam odwiedzenie Żarnowca i tamtejszego klasztoru oraz oczywiście elektrowni wodnej http://ewz.home.pl/ - fajne foty można zrobić. Możesz zajrzeć do Pucka - jest niedaleko, a fajny klimat - może Nemeth Cię oprowadzi ;) Przy okazji Mechowskie groty, ale najpierw poczytaj o nich w necie, cobyś się nie rozczarował ;) Oczywiście port we Władku - można zrobić fajną reporterkę jak trafisz na wracający kuter. Na Helu masz rejon umocniony (bunkry), oczywiście Marinę i fokarium. Sam Hel ma niesamowity klimat. W Karwi polecam samą plażę, bo jest bardzo szeroka i malownicza.

Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to napiszę - od 10 lat spędzam wakacje w Ostrowie, to chyba wszystko tam już widziałem :)

bwn
19-04-2007, 23:10
Dzieki za odpowiedzi,chetnie się wybiorę w te miejsca.
Część znam,w dzieciństwie jeżdziłem na kolonie do Jastrzębiej Góry i mieszkałem przy samym Lisim jarze.Za dużo ciekawych miejsc nie pamietam,wtedy tez nie interesowałem się fotografia;-),ponoć strasznie się tam wszystko pozmieniało.

fIlek
19-04-2007, 23:16
Przede wszystkim ubyło sporo klifu :( Tam gdzie można było spacerować wzdłuż klifu tylko fragmenty są dostępne. Jak będzie ładna pogoda, to warto wyskoczyć nad zatokę Pucką - powinno być już sporo windsurferów - jeśli masz tele to można natrzaskać fajnych fotek. Nie wspominam już o latarni rozewskiej i wieży we Władku, bo o tym na pewno wiesz.

Nemeth
20-04-2007, 09:02
(...) Możesz zajrzeć do Pucka - jest niedaleko, a fajny klimat - może Nemeth Cię oprowadzi ;) (...)


Nemeth niestety nie oprowadzi bo go aktualnie nie ma na wybrzezu ;)
Koledzy juz przedstawili wiekszosc interesujacych miejsc wiec szkoda bym sie powtarzal. Mimo to...
Majac duzo czasu mozna zrobic sobie wycieczke po okolicznych portach - od Pucka poczynajac poprzez port we Wladyslawowie, Jastarnie oraz Hel. Uwaznie trzeba sie wpatrywac w linie brzegowa bo fajne marynistyczne klimaty mozna wylapac nie tylko w portach (odsylam do swoich zdjec ;) ). Klif w Pucku, (Swarzewski tez moze byc interesujacy jesli ktos lubi zageszczenie kormoranow i obs*** drzew ;), samego klifu w Jastrzebniej nie polecam chyba ze ktos lubi industrialne klimaty, koparki, umocnienia i prace hydrotechniczne... odcinek plazy miedzy Chlapowem na Rozewiem, Lisi Jar z tunelem o ktorym byla juz mowa, elektrownia wiatrowa w Gniezdzewie (nie sposob przeoczyc ;), skansen w Nadolu nad j. Zarnowieckim, samo jezioro i okolice,
dalej... hmm... fortyfikacje Mierzeji Helskiej - zaczynaja sie juz przed Jastarnia a koncza na Helu. I daj Boze przy cieplym weekendzie opalajace sie w toples naturystki :))))
pozdrawiam

PaSkal
20-04-2007, 10:24
1. Industrialne klimaty wokół elektrowni przy jeziorze Żarnowieckim;

2. Elektrownia szczytowo-pompowa - trzeba wjechać na górę i wdrapać się na szczyt zbiornika. Uwierz mi, robi wrażenie. Ścięcie-fikszyn. Ale z drogi, z dołu, te 4 rury i las słupów WN też jest fajny.

3. Kościół w Żarnowcu. Teraz go odnowili trochę tak jakoś dziwnie (dawniej była cegła), ale w środku jest cudnie.

4. Katedra w Pucku. Można wejść na szczyt kopuły.

5. Już nie pamiętam jak, ale kiedyś w Kuźnicy udało się nam przekonać (heh, heh) pana, żeby nam pozwolił wejść na wieżę obserwacyjną. Stamtąd zdjęcia półwyspu jak z samolotu się robi.

6. Latarnia w Stilo (na zachód od Białogóry) jw. masz "lotnicze" zdjęcia wybrzeża i okolic.

PZDR
Paweł