PDA

Zobacz pełną wersję : Tryb M



Krzychumag
12-02-2014, 09:24
Mam takie pytanie co do trybu M. Czy w tym trybie autofokus powinien być włączony czy wyłączony.

manfred
12-02-2014, 09:26
Zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

MstrG
12-02-2014, 09:32
Mam takie pytanie co do trybu M. Czy w tym trybie autofokus powinien być włączony czy wyłączony.

Powinien być włączony jak chcesz, aby działał. Jednak powinieneś go wyłączyć, jeśli będziesz zamierzać ostrzyć ręcznie.

Krzychumag
12-02-2014, 11:14
Dziękuje za odpowiedzi. Proszę napisać czy lepsze wychodzą zdjęcia w trybie wyłączonego autofokusa czy włączonego autofokusa w trybie M.

kkokosz
12-02-2014, 11:16
Pod jakim względem lepsze? To nie zależy od trybu, tylko od umiejętności fotografa.

Spiders
12-02-2014, 11:35
Dziękuje za odpowiedzi. Proszę napisać czy lepsze wychodzą zdjęcia w trybie wyłączonego autofokusa czy włączonego autofokusa w trybie M.

Przy takim pytaniu powinien być stanowczo włączony.

stock
12-02-2014, 11:41
AutoFocus ma się nijak do trybu M. To kwestia wygody fotografa czy woli mieć AF czy też woli ostrzyć ręcznie. Ale mając na uwadze zadane pytanie to zdecydowanie włacz AF i nie uzywaj trybu M :)

Piotrek B.
12-02-2014, 11:48
No jak ustawisz ostrzenie w tryb M to powinien być autofocus wyłączony ;)

anthrax00001
14-02-2014, 10:19
Ale na przykład jeśli używasz obiektyw M42 z przelotką to musisz wybrać tryb M bo inaczej aparat nie zrobi zdjęcia
gdyż przesłony z wiadomych powodów nie ustawi a jeśli jej nie zna to i migawki nie będzie umiał.

Misher
15-02-2014, 21:27
Jak ma d7k i wyzej albo fx to aparat będzie działał też w innych trybach.

Krzychumag
18-02-2014, 19:40
AutoFocus ma się nijak do trybu M. To kwestia wygody fotografa czy woli mieć AF czy też woli ostrzyć ręcznie. Ale mając na uwadze zadane pytanie to zdecydowanie włacz AF i nie uzywaj trybu M :)

Tylko wyłącznie stosować tryb M.

barracuda
19-02-2014, 09:34
Tylko wyłącznie stosować tryb M.

A skąd ta pewność? :)

przem426
19-02-2014, 10:31
A skąd ta pewność? :)

bo ręczne ostrzenie daje +20 do zajefajności (+30 jeśli masz puszkę entrylevel z maciupkim wizjerem)

barracuda
19-02-2014, 12:54
bo ręczne ostrzenie daje +20 do zajefajności (+30 jeśli masz puszkę entrylevel z maciupkim wizjerem)

Myślę, że koledze chodziło o tryb M programowy w tym przypadku, a nie o ustawianie manualne ostrości.

A moje pytanie stad się wzięło, że nie bardzo rozumiem podejście, bo z pytania wynika, że kolega jest osobą zieloną w kwestii obsługi, więc jeśli nie wiem jakiego trybu ustawiania ostrości używać, to nie sądzę, żeby był na tyle biegły, żeby się upierać przy programie manualnym.