PDA

Zobacz pełną wersję : d610 - problem z formatem MOV



Grim
11-02-2014, 03:03
Witam serdecznie,
mam następujący problem:
kupiłem d610, aparat nagrywa pliki video w formacie MOV, format ten wg. strony adobe jest obsługiwany przez photoshop'a CS6. Niestety, gdy próbuję otworzyć plik w programie wyskakuje komunikat: "nie można wykonać polecenia, ponieważ to nie jest prawidłowy typ dokumentu", gdy próbuję otwierać w zwykłym Windows Movie Maker też są jakieś jaja, a dokładniej słyszę sam dźwięk, a obraz jest czarny. Macie jakieś pomysły? Zależy mi na obróbce video w photoshopie bo w nim czuję się najlepiej, bardzo proszę o pomoc
dodam, że system to vista sp1

Pozdrawiam Tomek

GonzoG
11-02-2014, 03:06
Format jest wspierany, ale jak każdy wymaga swojego kodeka, który musisz zainstalować.
Tu jest to QuickTime

Grim
11-02-2014, 03:24
pobrałem wersję 7.7.4 i wciąż bez zmian
jest jakaś nowsza wersja QT? Bo nie widzę nigdzie żadnej cyferką wyższej do pobrania. ;/
sam nie wiem co myśleć, być może photoshop cs6 nie wykrywa tej aktualizacji lub pliki z d610 są zbyt świeże, żeby soft cs6 mógł je odczytać?

GonzoG
11-02-2014, 05:04
pobrałem wersję 7.7.4 i wciąż bez zmian
jest jakaś nowsza wersja QT? Bo nie widzę nigdzie żadnej cyferką wyższej do pobrania. ;/
sam nie wiem co myśleć, być może photoshop cs6 nie wykrywa tej aktualizacji lub pliki z d610 są zbyt świeże, żeby soft cs6 mógł je odczytać?

Aparat nie ma znaczenia. Formaty wideo nie zmieniają się wraz z aparatami.

A co do PS'a - tak obsługuje format MOV, ale jako wyjście. Nie wiem po co chcesz otwierać film w programie do edycji statycznych obrazów.
PS to nie program do obróbki wideo. Od tego jest np. After Effects.

Ketosz
11-02-2014, 13:38
CS6 umożliwia prosty montaż wideo i działa to nawet całkiem sprawnie, a do tego można stosować większość opcji jak przy normalnej obróbce grafiki.
Problem jest prawdopodobnie dalej w kodekach - można próbować zainstalować jakiś pakiet lub QuickTime Alternative - możliwe że brakuje jakiegoś składnika.

Grim
11-02-2014, 18:01
dziękuję za odpowiedzi,
zainstalowałem QuickTime Alternative 3.2.2
w cs6 bez zmian, natomiast w Windows Movie Maker zacząłem widzieć obraz czyli jest obraz i dźwięk na tym małym odtwarzaczu, jednak gdy przenoszę któreś video na oś czasu to znów brak obrazu i jest sama ścieżka audio :/
macie jeszcze jakieś pomysły?

GonzoG
11-02-2014, 18:40
macie jeszcze jakieś pomysły?

Przekonwertować do innego formatu.

Grim
11-02-2014, 20:17
ok, próbuję wrzucić do PS'a tym razem coś z rozszerzeniem avi i też nie działa wyskakuje ten sam komunikat "nie można wykonać polecenia, ponieważ to nie jest prawidłowy typ dokumentu"
Czyżby mojej wersji programu coś brakowało?

GonzoG
11-02-2014, 21:10
ok, próbuję wrzucić do PS'a tym razem coś z rozszerzeniem avi i też nie działa wyskakuje ten sam komunikat "nie można wykonać polecenia, ponieważ to nie jest prawidłowy typ dokumentu"
Czyżby mojej wersji programu coś brakowało?

PS nigdy nie otwierał plików wideo. Aby się o tym dowiedzieć wystarczy wpisać "cs6 video" do googla.
Można jedynie dodać pliki do istniejącego już projektu wideo.

Grim
11-02-2014, 21:12
przepraszam, że pisze post pod postem,
ale jest przełom po instalacji tych różnych kodeków jakie znalazłem w Windows Media Player wreszcie działa wszystko, co do Photoshop'a CS6 wciąż bez zmian kodeki po wgraniu jakby w ogóle przez niego nie zauważone ;/
GonzoG - wpisałem, i mam to http://www.youtube.com/watch?v=uQiveXnUZlM - jak się nie da ?

Ketosz
11-02-2014, 22:37
Problemy z plikami występują też przy pirackich wersjach CS6.
Ogólnie jeśli ma się w planach zabawę z wideo, to możliwości Ps szybko się skończą i może lepiej od razu zainwestować przynajmniej 200zł w coś typu Sony Movie Studio Platinum 12 - wersja Suite posiada kilka dodatków, łącznie z programem do obróbki dźwięku.
Jedyna ewentualna zaleta zabawy z wideo w CS6, to przyzwyczajenie do jego obsługi i używanie warstw z korekcjami i efektami podobnie jak przy zdjęciach.