PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Krajobraz nocny z wrakiem jako temat i do tego w pionie!



Greg77
09-02-2014, 21:37
:D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/jtx2y6j)

RobertMiernik
09-02-2014, 21:46
miodne,

ile trzeba naświetlać takie zdjęcie? To składanka jest czy tak 'na raz' wyszło?

Greg77
09-02-2014, 21:53
Na raz, powinien byc exif...chyba 20-25s ISO 6400, doswietlone latarka, na czarnym tle wydaje sie byc troche za cieple...:(

Nemeth
09-02-2014, 21:55
Jedyne co mnie osobiście przeszkadza to linia na kadłubie, która zlewa się z horyzontem (to samo co w poprzednim kadrze).

Hoobie
09-02-2014, 22:29
Fajowsko, że masz Mleczarnię w kadrze ;). Ale mogłeś ją lekko w lewo przesunąć, coby nie wisiała w tej samej płaszczyźnie co wrakol :p ;).
A i samą Drogę mogłeś lepiej "wyciągnąć" - polecam przejrzenie tutków na YT. Kiedyś tam znalazłem jeden, który pomógł zrobić pewne "czary-mary" ;).
Aż w szoku byłem :D. Także w Twoim przypadku większych problemów mieć nie będziesz z mocniejszym akcentem nieba ;).
No, chyba, że taki miałeś, delikatny zamiar ;).

dinus
09-02-2014, 23:25
Mi się podoba, fajnie wyszło. Troszeczkę mniej światła dałbym na ten wrak.

Nikonozaur
09-02-2014, 23:25
Fajnie jest, sugestia Huberta z przesunięciem Drogi wydaje się być słuszna. Do efektów obróbki nie mam uwag. ;)

shaolin
10-02-2014, 07:19
Greg, moze przelec sie po necie i zobacz jak wyglada droga mleczna na zdjeciach innych - jest w niej duzo wiecej zycia niz u Ciebie. Tu wyglada jakbys kichnal w make ;) Moze to wina przeostrzenia... ale cos mi tu nie gra ;)

O linii na wraku wiesz, ale to nie Twoja wina, ze ona tam jest (Twoja wina to to, ze prawie pokrywa sie z horyzontem). Nie podoba mi sie rowniez kolor plazy... te ostre cienie na wraku tez tu srednio pomagaja (od lampy?). Sugestia, zeby nie trzymac tego w jednej linii dobra wg mnie.

Wole Twoje zdjecia robione o wczesniejszych porach ;) ;)

PS. Mam nadzieje, ze mnie jeszcze lubisz... :cry: :mrgreen:

Greg77
10-02-2014, 14:04
Greg, moze przelec sie po necie i zobacz jak wyglada droga mleczna na zdjeciach innych - jest w niej duzo wiecej zycia niz u Ciebie.

A poczytales lub poogladales jak byly te zdjecia wykonane? Tak sie sklada, ze sporo czytalem o takich zdjeciach bo mi sie bardzo podobaja, nie jest to takie proste jak sie wam wydaje, to ja zapraszam was do literatury.


Jedyne co mnie osobiście przeszkadza to linia na kadłubie, która zlewa się z horyzontem (to samo co w poprzednim kadrze).

Ok blad, nie widzialem tego robiac zdjecia, widzialem, ze linia jest, ale nie widzialem, ze zlewa sie z horyzontem.

jarekf34
10-02-2014, 14:26
Piękna fota... zresztą co tu się dziwić jak się jest specjalistą od wrakoli :)

shaolin
10-02-2014, 18:17
A poczytales lub poogladales jak byly te zdjecia wykonane? Tak sie sklada, ze sporo czytalem o takich zdjeciach bo mi sie bardzo podobaja, nie jest to takie proste jak sie wam wydaje, to ja zapraszam was do literatury.

To jeszcze mi wytlumacz dwie rzeczy - gdzie napisalem, ze to jest latwe i co ma moja wiedza do Twoich zdjec?
Odpowiem za Ciebie - nigdzie i nic ;) Wiem jak robi sie takie foty, ale co z tego?

Fajnie, ze eksperymentujesz ale jak efekty cienkie biorac pod uwage co jestes w stanie wyprodukowac (wg mnie) to nie mam zamiaru Ci slodzic tylko dlatego, ze Cie lubie. Ja chce najlepszego Grega, a nie przecietnego bo przecietne landszafty to ja se moge robic, a nie Ty :twisted:

:mrgreen:

zbyczo
10-02-2014, 18:59
Niestety , nocne niebo mi nie podchodzi. Nie wiadomo czy to jeszcze gwiazdy czy to już szum.
Wolałbym zdecydowanie mniej gwiazdek a więcej ciemnego nieba.

sailor
10-02-2014, 21:22
powiesilbym na scianie, ale ja sie na widoczkach nei znam, kazdy ze statkiem mi sie podoba :P

harb
11-02-2014, 12:20
lepszy od poprzedniego, mnie się podoba, może rzeczywiscie gdyby niebo było troszeczkę ciemniejsze to efekt gwiazd byłby lepszy. Jednak nie uważam tego zdjecia za złe, wręcz odwrotnie

PABLOOK
12-02-2014, 18:45
Temat, kadr i warunki bardzo fajowe :).
Do obróbki podszedł bym raz jeszcze ;).