PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] A jak to widzicie?



basket
07-02-2014, 12:36
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fmix.pl/zdjecie/4098094/beatka-lato-1/rozmiar/2)

basket
07-02-2014, 21:42
jaśniej proszę. szklanej kuli nie posiadam...

Pyra001
07-02-2014, 21:50
Według mnie, to ten wystający kawałeczek kolana psuje całe zdjęcie, bez tego kawałeczka wygląda lepiej.

basket
07-02-2014, 21:54
Też miałem wątpliwości odnośnie tego kolna. Racja jest zbędne!

niolox
07-02-2014, 21:57
Mało się znam, od razu zaznaczam ale się wypowiem bardzo subiektywnie. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to kolano w kadrze skutecznie odwraca uwagę od modelki. Drugie to jakoś głowa nie bardzo ułożona, lewa strona zlewa się z szyją. Z doświetlaniem też chyba coś nie tak powinno wyglądać. Może by się zniżyć trochę do poziomu fotografowanej osoby. Poza tym kolory ok, rozmycie tła mi pasuje, słońce ładnie świeci. Tyle ode mnie Amatora, niech zawodowcy się wypowiedzą.

basket
07-02-2014, 22:04
Ale zniżyć się z oświetleniem, czy zmienić perspektywę fotografowania? Odnośnie oświetlenia, to była blenda lekko z góry

niolox
07-02-2014, 22:11
Z aparatem miałem na myśli.

Piotrek B.
07-02-2014, 22:19
Bez jaj! Jakby kolana nie było to by było fajne a jak jest to nie jest?? Kij z kolanem, zdjęcie ogólnie standardowe, modelka mina spacerowa zniechęcona plus obróbka standardowa to i zdjęcie standardowe co tu pisać..

basket
07-02-2014, 22:21
Piotrek, że tak zapytam jaką obróbkę uważasz za nie standard?

Piotrek B.
07-02-2014, 22:25
Może źle to ująłem, nie licząc się z Twoimi uczuciami jako twórcy. DLA MNIE zdjęcie sztampa, pstryk i jest. Modelka piękna, ale wyraźnie znudzona. Parę suwaków w lewo w prawo i na forum. To nie znaczy, że jest źle, MI się nie podoba.

szymon708
07-02-2014, 22:27
Komentarz "niezbyt" mnie rozwalił :-) Grunt do mocna i dogłębna konstruktywna krytyka. Ostre światło, ale w miarę opanowane. Skóra na ręce do retuszu, kolano do retuszu i jest całkiem sympatyczna fotografia. Nie wyrywa z papućków, ale nie jest "niezbyt".

basket
07-02-2014, 22:52
@Piotrek B. Pewnie, że sztampa. Modelka to żonka, stara się ona i ja. Czy znudzona? Raczej nie. Ochoczo pozowała:-) Zresztą raczej lubi to robić. Ma taki styl. Już parę osób na forum pisało, że jest "smutna" Walczymy z tym:-)Odnośnie obróbki, to uwierz mi nie było to parę suwaków w lewo i prawo. Kiedyś na forum dostałem baty za to, że nie opanowałem światła itp, a biorę się za obróbkę. Zatem starałem się zbyt nie przesadzić.
Ale jak się nie podoba, to się nie podoba. Rozumiem. dzięki za wpis.
@szymon- niestety na forum tak się porobiło jakoś dziwnie. Patrze, oglądam fotografie innych. I wiem na co mnie stać i co pokazuję. I zawsze liczę na jakąś podpowiedź. Krytyka mile widziana, ale taka z której można coś wynieść, zrozumieć.

adriansocho
07-02-2014, 23:18
Ja też jestem amatorem, ale się wypowiem. Wydaje mi się, że światło jakoś tak spłaszczyło buzię i resztę, tzn. trochę wygląda jak czasami błysk wbudowanym fleszem prosto po twarzy. Chciałbym zobaczyć panią oświetloną lekko od boku, żeby zaczęły się rysować nieznaczne cienie podkreślające trójwymiarowy kształt na przykład buzi.

Piotrek B.
07-02-2014, 23:34
@Piotrek B. Pewnie, że sztampa. Modelka to żonka, stara się ona i ja. Czy znudzona? Raczej nie. Ochoczo pozowała:-) Zresztą raczej lubi to robić. Ma taki styl. Już parę osób na forum pisało, że jest "smutna" Walczymy z tym:-)Odnośnie obróbki, to uwierz mi nie było to parę suwaków w lewo i prawo. Kiedyś na forum dostałem baty za to, że nie opanowałem światła itp, a biorę się za obróbkę. Zatem starałem się zbyt nie przesadzić.
Ale jak się nie podoba, to się nie podoba. Rozumiem. dzięki za wpis.
@szymon- niestety na forum tak się porobiło jakoś dziwnie. Patrze, oglądam fotografie innych. I wiem na co mnie stać i co pokazuję. I zawsze liczę na jakąś podpowiedź. Krytyka mile widziana, ale taka z której można coś wynieść, zrozumieć.


Dobra, wjechałeś mi na sumienie, będę musiał się potłumaczyć ;) Zdjęcie ogólnie jest ok. Jakbym zobaczył takie w albumie znajomych to bym był w szoku, że takie fajne robią. Po prostu chyba wszystko zależy od tego jaką miarę się przyłoży, przyłożyłem z górnej półki więc to też jakiś komplement ;) Ale jak zobaczyłem logo na fotce to potraktowałem cię jak profesjonalistę. Jak na profesjonalistę jest zwyczajnie, nic do pokazywania. Jak na amatora hobbystę - genialna fotka do albumu.
Żeby było merytorycznie - nie za ostro pojechałeś blendą czy lampą po oczach, może przez to wydają się zmrużone? Co by to nie było światło wydaje się być zbyt skoncentrowane, błysk ogranicza się do wycinka prawej strony ciała od biustu w górę.
I żaden ze mnie znawca, to luźne moje uwagi :)

Pawulon160883
07-02-2014, 23:47
Prawa strona modelki jest za jasna. Sprowadz te strone twarzy do tego samego poziomu co lewa nie ruszajac srodka i bedzie lepiej. Szyja zlewa sie, za jasno. Kolano wylatuje i jest fajno. Na moje oko jest to dobra fota ale pro to ja nie jestem, pozdro.

basket
07-02-2014, 23:53
@Piotrek B.- sam piszę komentarze typu "podoba się, albo bardzo ładne" to nie są za bardzo merytoryczne zdania. Dotyczą one jednak czegoś co mi się podoba. Jeśli fotka nie przypadnie mi do gustu zawsze piszę dlaczego mi się nie podoba, albo co bym poprawił.
Podpis? Czyż nie wygląda bardziej profesjonalnie:-P

Piotrek B.
08-02-2014, 00:03
Myślę, że dość się już potłumaczyłem. Radości z fotografowania życzę :)

Breitling
08-02-2014, 02:13
Pokuszę się o pierwszą merytoryczną uwagę na forum :)

1. Kolano do usunięcia. Spróbuj je usunąć w programie.
2. Kolor lewej ręki. Do rozjaśnienia.
3. Prawą rękę bym odrobinę wygładził. Zwróć uwagę, że twarz jest inna, lewa ręka inna, prawa ręka inna. Spróbuj to zgrać odrobinę bardziej.
4. Zdjęcie byłoby dużo lepsze gdyby modelka podniosłą lewą rękę do góry albo odsunęła ją od ciała. Spójrz, że pod tą ręką po lewej stronie widać kawałek bluzki. Sprawia to wrażenie fałdki. Gdyby ręka była odsunięta nie byłoby tego efektu a modelka wydałaby się szczuplejsza.
5. Spróbowałbym delikatnie przyciemnić jasną cześć tła.

nonnatus
08-02-2014, 03:11
Pokuszę się o pierwszą merytoryczną uwagę na forum :)

1. Kolano do usunięcia. Spróbuj je usunąć w programie.
2. Kolor lewej ręki. Do rozjaśnienia.
3. Prawą rękę bym odrobinę wygładził. Zwróć uwagę, że twarz jest inna, lewa ręka inna, prawa ręka inna. Spróbuj to zgrać odrobinę bardziej.
4. Zdjęcie byłoby dużo lepsze gdyby modelka podniosłą lewą rękę do góry albo odsunęła ją od ciała. Spójrz, że pod tą ręką po lewej stronie widać kawałek bluzki. Sprawia to wrażenie fałdki. Gdyby ręka była odsunięta nie byłoby tego efektu a modelka wydałaby się szczuplejsza.
5. Spróbowałbym delikatnie przyciemnić jasną cześć tła.

Boshe Nazarejski, może lepiej po prostu zrób nowe zdjęcie.
w tym przede wszystkim kadr jest do bani. on psuje zdjęcie.

basket
08-02-2014, 09:44
Dzięki wszystkim za komentarze te bardziej i te mniej pouczające:-)