PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak na rower (Lowepro Photo Sport Sling 100 AW)??



emet_b
05-02-2014, 18:57
Mam plan w tym roku jeździć rowerem z aparatem.

Szukam stosownego plecaka (musi być stosunkowo wąski, średnio pojemny no i możliwie tani).

Najbardziej podoba mi się taki Lowepro: http://fotozakupy.pl/plecak/lowepro-photo-sport-sling-100-aw,15560s

Jedyne co wzbudza moje wątpliwości to pasek na jedno ramię- czy aby plecak nie będzie się przesuwał podczas jazdy (pozycja pochylona). Niby jest zapięcie na klacie, ale jednak daje mi to do myślenie.

Inną opcją są plecaki Kata (są dość wąskie) jednak nie podobają mi się tak bardzo ;)

Czy ktoś z Was użytkuje Lowepro Photo Sport Sling 100 AW i może się wypowiedzieć o nim??

Ewentualnie inne propozycje?

Acha, plecak musi zmieścić:

D3100+S10-20
Ewentualnie dodatkowo S150/2.8 makro.

W kieszeniach filtry (cokiny+polar), mini statyw (podróba gorilapod).

Opcją dodatkową jest mocowanie (centralne) na normalny statyw i może pasek na kurtkę.

Z góry dzięki za pomoc ;)

zdyboo
05-02-2014, 19:40
Kup zwykły, odpowiednio duży plecak rowerowy i wrzuć do niego aparat.

Nawet jak znajdziesz plecak rowerowy z komorą foto, to będzie to bardzo droga rzecz i to tylko ze względu na specjalizację, a nie na faktyczne koszty. Plecak powinien mieć normalne pasy naramienne i dodatkowo pas piersiowy i biodrowy. Skoro zamierzasz wrzucać tyle złomu do środka, to ma trzymać się na plecach jak umarły książeczkę. Jakiekolwiek pasy skośne spowodują, że będzie Ci się przesuwał na plecach i dostaniesz szału.
Przerobiłem tyle plecaków na rowerze, że ostatecznie zostałem przy sakwach.
A i tak po dość krótkim czasie stwierdzisz, że nie chce Ci się zatrzymywać, ściągać z pleców, rozstawiać, nakręcać filtrów i zajmować się tymi wszystkimi pierdółkami. Jeszcze gorzej jak nie jeździsz sam. W końcu dojdziesz do wniosku, że wystarczy komórka lub co najwyżej mały kompakt.
Aparat na rowerze sprawdza się tylko w niespiesznej turystyce, gdzie jest czas na piwo, na luźne rozmowy, na rozglądanie się i stosunkowo częste postoje, ale wtedy i tak lepiej aparat wrzucić do sakwy. ;)

emet_b
05-02-2014, 20:34
Na co dzień mam takiego turtlesa:

https://www.google.pl/search?q=lowepro+aw400&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=GIPyUpepFcLStAaysoG4DA&ved=0CE0QsAQ&biw=1600&bih=738#facrc=_&imgdii=_&imgrc=tx9Prilt-l8qgM%253A%3BF1UftfQVVWqonM%3Bhttp%253A%252F%252Fc dn.audiencemedia.com%252Fvar%252Fphotoreview%252Fs torage%252Fimages%252Fmedia%252Fimages%252Fflipsid e400_green%252F74441-1-eng-GB%252Fflipside400_green.jpg%3Bhttp%253A%252F%252F www.photoreview.com.au%252Freviews%252Faccessories %252Flowepro-flipside-400-aw-camera-backpack%3B400%3B512


jednak:

a) jest za duży (organiczna choćby widok w tył)
b) nie chcę go zapocić :D

Myślę jeszcze o takiej Kacie: https://www.google.pl/search?q=Kata+123-GO-10&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=roPyUvvMM4LOtAbd-4GgDQ&ved=0CC8QsAQ&biw=1600&bih=738

Trasy robię około 30km, relaksacyjnie po pracy. Licząc na dobre warunki, wierzę, że za szybko mój plan nie odejdzie do lamusa ;)

nikoniarz
05-02-2014, 21:56
Jeżdżę rowerem z aparatem od paru lat. Są to wypady w góry w trudny teren, jak i okoliczne po nizinach. Sam miałem chwilowy wątek czy aby nie kupić placaka stricte fotograficznego ale pomysł na szczęście umarł i kupiłem turystyka od Deutera. Korzystając z turystycznego plecaka jest po prostu więcej miejsca na inne graty niezbędne podczas jazdy rowerem. Także rozejrzyj się za plecakiem turystycznym w cenie jaka Cię interesuje. Ze swojej podsunę pomysł na co zwróć uwagę:
-pojemność. Wybierz ją z zależności od tego co chcesz zabierać. Myślę, że 20l to zupełny max.
-pasy kompensacyjne. Najlepiej po dwa z każdej strony (góra i dół). Pozwolą zmniejszyć obiętość jeśli nie zabierasz zbyt dużo. Wtedy nic nie "lata" w środku
-możliwość przytroczenia statywu. Tylko i wyłącznie z tyłu. Boczne mocowanie nie jest komfortowe bo ciągnie plecak na jedną stronę.
-pas biodrowy i piersiowy. Pomagają stabilnie trzymać plecak.
-pokrowiec przeciwdeszczowy obowiązkowo. Jak nie ma z plecakiem to bez problemu można dokupić.

Oczywiście ja mam aparat dodatkowo w osobnym futerale. Podobnie drugi obiektyw oraz lampę. To chyba na tyle co przychodzi mi do głowy. Jak coś mi się przypomni to napiszę. Albo pytaj sam.

emet_b
05-02-2014, 22:03
no właśnie nie chcę śmigać ze zwykłym plecakiem, bo trzeba dodatkowo zabezpieczyć aparat, przez co plecak musi być większy.

Teraz jeżdżę z takim 5 czy 7 litrowym i nie chcę powiększać garba ;)

ale uknułem inne rozwiązanie:

http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/Lowepro-Inverse-200-zielona.html

Myślę, że może się to sprawdzić!?

nikoniarz
05-02-2014, 22:18
Rzuć okiem na to http://8a.pl/plecaki-turystyczne/plecak-deuter-spider-2 Jeśli masz lekki statyw to troki powinny go utrzymać. Jak będziesz szukał plecaka to zwróć szczególną uwagę na plecaki wspinaczkowe oraz narciarskie- mają mocne troki do montażu nart, deski czy czekanów więc statyw nie będzie im straszny. Ja osobiście preferuję takie plecaki http://fotografwpodrozy.pl/sprzet-dla-fotografa/test-deuter-rise-26-plecak-dla-aktywnego-fotografa-w-podrozy/

EDIT:
Może coś takiego Cię zainteresuje http://fotografwpodrozy.pl/fotografowanie-w-podrozy-poradnik-zawodowca/jak-fotografowac-na-rowerze/

Radzilla
06-02-2014, 00:24
ale uknułem inne rozwiązanie:
http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/Lowepro-Inverse-200-zielona.html
Myślę, że może się to sprawdzić!?

Na pewno Inverse 200? To strasznie wielka krowa - tym bardziej na rower - już prędzej Inverse 100 (nie jestem pewien ale chyba się wszystko pomieści - jak przymierzałem D80 + obiektyw + nieduże tele i się mieściło ).
Bo chciałem kupić Lowepro Inwerse 100 AW ale okazała się zbyt duża (nie w sensie pojemności, tylko zewnętrznych gabarytów) i doszedłem do wniosku, że skoro mam nosić takie wielki coś u pasa, to jednak wolę plecak.

Najlepiej jakbyś przymierzył w sklepie :)

adriansocho
06-02-2014, 00:40
Ja podczas jazdy na rowerze używałem Lowepro Toploader AW 55 z dodatkowym paskiem wokół bioder. Co prawda do bardziej aktywnej jazdy średnio się nadaje, ale do rekreacji jak najbardziej tak - jest o tyle fajnie, że plecy są odsłonięte.

emet_b
06-02-2014, 09:21
Rzuć okiem na to http://8a.pl/plecaki-turystyczne/plecak-deuter-spider-2 Jeśli masz lekki statyw to troki powinny go utrzymać. Jak będziesz szukał plecaka to zwróć szczególną uwagę na plecaki wspinaczkowe oraz narciarskie- mają mocne troki do montażu nart, deski czy czekanów więc statyw nie będzie im straszny. Ja osobiście preferuję takie plecaki http://fotografwpodrozy.pl/sprzet-dla-fotografa/test-deuter-rise-26-plecak-dla-aktywnego-fotografa-w-podrozy/

EDIT:
Może coś takiego Cię zainteresuje http://fotografwpodrozy.pl/fotografowanie-w-podrozy-poradnik-zawodowca/jak-fotografowac-na-rowerze/

Dzięki, ale jednak chcę coś stricte fotograficznego ;)


Na pewno Inverse 200? To strasznie wielka krowa - tym bardziej na rower - już prędzej Inverse 100 (nie jestem pewien ale chyba się wszystko pomieści - jak przymierzałem D80 + obiektyw + nieduże tele i się mieściło ).
Bo chciałem kupić Lowepro Inwerse 100 AW ale okazała się zbyt duża (nie w sensie pojemności, tylko zewnętrznych gabarytów) i doszedłem do wniosku, że skoro mam nosić takie wielki coś u pasa, to jednak wolę plecak.

Najlepiej jakbyś przymierzył w sklepie :)

Do najbliższego sensownego miasta ma 150 km, więc organoleptyka odpada niestety.

I że tak sobie pozwolę zapytać-duży chłop z Ciebie? Ja mam 192cm/110kg i myślę, że wielkość 200 AW może być pod tym względem subiektywna ;)


Ja podczas jazdy na rowerze używałem Lowepro Toploader AW 55 z dodatkowym paskiem wokół bioder. Co prawda do bardziej aktywnej jazdy średnio się nadaje, ale do rekreacji jak najbardziej tak - jest o tyle fajnie, że plecy są odsłonięte.

Raczej odpada- brak miejsca na dodatkowy obiektyw.

zdyboo
06-02-2014, 09:26
Ta torba będzie paskiem za mocno uciskała brzuch. Zapinasz jak stoisz prosto, a potem wsiadasz na rower i się pochylasz i po jakimś czasie na brzuchu masz odciśniętą fakturę paska i sprzączkę. Jak poluźnisz, żeby schylonemu było ok, to jak zsiądziesz będzie za luźno i będzie opadało. Generalnie zabawa na całego.

Jako zabezpieczenie w zwykłym plecaku wystarczy neoprenowy kondom, choć ja woziłem aparat luzem i też mu się nic nie działo.

emet_b
06-02-2014, 09:30
dobrze zdyboo prawisz. Myślałem o tym uciskaniu, ale wolałem wyprzeć ze świadomości. Tym bardziej, że kaloryferka to ja nie mam:mrgreen:

Szkoda, bo podoba mi się to rozwiązanie-na rower i od święta w plener, czy reportaż w przedszkolu syna.

PiterM
06-02-2014, 10:16
Kiedyś miałem "przyjemność" jechać na rowerze z takim jednoramiennym slingiem - po raz pierwszy i ostatni, nigdy więcej! Zjeżdża na biodro, koszmarnie zmienia wyważenie, itp.

Tylko dobry plecak turystyczny, ew. coś z F-Stop (np. Kenti) ale to juz nie jest rozwązanie "możliwie tanie", raczej przeciwny jego biegun. Ja na rower jednak tylko bezlusterkowca zabieram (kiedyś m43, teraz Fuji X100) w małym plecaku 6-10 litrów. Polecam z całym przekonaniem plecaki Osprey. Rowerowe ORAZ narciarskie :)

skarcity
06-02-2014, 11:23
Najbardziej podoba mi się taki Lowepro: http://fotozakupy.pl/plecak/lowepro-photo-sport-sling-100-aw,15560s

Jedyne co wzbudza moje wątpliwości to pasek na jedno ramię- czy aby plecak nie będzie się przesuwał podczas jazdy (pozycja pochylona). Niby jest zapięcie na klacie, ale jednak daje mi to do myślenie.


W takim razie nasuwa się jedna propozycja: Lowepro Photo Sport 200 AW.


Pozdrawiam

Radzilla
06-02-2014, 11:24
Dzięki, ale jednak chcę coś stricte fotograficznego ;)
Do najbliższego sensownego miasta ma 150 km, więc organoleptyka odpada niestety.

I że tak sobie pozwolę zapytać-duży chłop z Ciebie? Ja mam 192cm/110kg i myślę, że wielkość 200 AW może być pod tym względem subiektywna ;)


Nie za duży 175cm - ale bardziej przeszkadza mi to, że torba wielkości małego plecaka wisi na jednym pasku biodrowym i ciąży, bo dość sporo odstaje od ciała.
Korzystałem kiedyś w wakacje z pasa biodrowego do noszenia aparatu i bardzo mi się to rozwiązanie spodobało - jednak nie była to żadna dedykowana torba foto tylko turystyczny pas biodrowy. Plusem było to że nie dźwigałem plecaka i plecy się nie pociły, minusem była funkcjonalność - wyciąganie i wkładanie aparatu wymagało trochę kombinowania. Dlatego jak znalazłem w necie Lowepro Inverse 100AW myślałem, że to będzie rozwiązanie idealne - jednak w sklepie okazało się niewygodne.

Tu masz fotki z googla Inverse 100 AW:
http://www.flickr.com/photos/27954114@N05/5730426650/in/photostream/
http://www.flickr.com/photos/27954114@N05/5729877093/in/set-72157626742175226/
http://farm4.static.flickr.com/3382/3627556037_da008f1bac.jpg
A tu Inverse 200 AW:
http://i01.i.aliimg.com/img/pb/850/637/303/303637850_514.jpg
http://www.cambags.com/Misc/holster/images/lowepro_inverse200/lowepro_inverse_200_pentax_k10_ryan.jpg

maytki
06-02-2014, 12:34
Najważniejsze pytanie - jak na tym rowerze chcesz pojeździć ? Szosa, MTB, DH :P ,miasto, turystyka ?
Kolejne pytanie ale związane z poprzednim - jaki masz rower i jaką pozycje.
Moim zdaniem nie do każdej formy "rowerowania" plecak będzie najwygodniejszy (o bezpieczeństwie pleców nie wspominając).
Z własnych doświadczeń a kilka kkm z aparatem przejechałem.
Rower XC/szosa/turystyka - tylko z torbą na aparat mocowaną do kierownicy (oczywiście "markową" a nie jakimś chińskim odpowiednikiem)
MTB - nadal jest duża szansa że torba na kierownicy da rade, ale pewnie plecak będzie wydawał się lepszy. Napisze to co inni Deuter i nic innego, pomyśl nad bagażnikiem mocowanym do sztycy tam też można kilka kg sprzętu napchać.

nikoniarz
06-02-2014, 13:18
Nie popadajmy w skrajnosci, ze tylko Deuter. Jest masa dobrych marek- Fjord Nansen, The North Face, Jack Wolfskin... O ile jesli chodzi o jazde po szosie czy latwym terenie mozna probowac bagaznikow, sakw czy toreb na kierownice, o tyle w ciezszy teren tylko i wylacznie plecak. I jak juz wspomniano- solidny plecak, najlepiej narciarski, wspinaczkowy lub rowerowy.

Badol
06-02-2014, 14:56
Od ponad 10 lat śmigam na rowerze i do paru z aparatem.
Bieszczady, Mazury, Kaszuby, Bornholm itd. Mowa o "XC". w DH też się bawiłem kilka lat ale tam jazdę z aparatem sobie odpuściłem i polecam to innym :)

Jeśli chodzi o transport sprzętu na rowerze to BARDZO polecam plecak Lowepro Primus. Jak ma być mały to minimus.
Miałem ten plecak (minimus) przez ponad 4 lata. BAAAARDZO wygodny, świetnie się trzyma na plecach, spokojnie pomieścisz to co napisałeś i dużo, dużo więcej. Ma centralne i wygodne mocowanie statywu i co dość ważne - pokrowiec AW. Dodatkowo ma sporą komorę na inne graty, co w przypadku wyprawy rowerowej i nie tylko ma sproe znaczenie - przynajmniej dla mnie.
Sprzedałem go na forum niecały miesiąc temu za 100pln wiec nie jest to chyba wielka kwota?
Sprzedałem bo przesiadłem się na większą wersję :D

Tu masz link do testu
http://www.swiatobrazu.pl/test_lowepro_primus_minimus_aw.html

lukatom
06-02-2014, 15:02
Witam,
Na dłuższy wyjazd używam Deuter Rise 26 + Tamrac Velocity 7, raczej ciężki teren lub bardzo ciężki teren.
Jak plecak jest OK do troczenia statywu, to wycieczki powyżej 90 km dają w kość, zwłaszcza jeśli mam Tamrac'a zawieszonego z przodu, który jest noszony na pasie przez ramię. A to wszystko przez asymetryczne rozłożenie ciężaru.
Tamrac'a zawsze zakładam jako pierwszy, w drugiej kolejności plecak. Tamrac wisi z przodu, dość wysoko, tak aby nie obijać się o niego nogami podczas jazdy. Tamrac nie dynda na boki bo często stabilizuje go dodatkowym, wąskim paskiem, który jest na wyposażeniu tej torby.

Aktualnie zastanawiam się nad tandemem Deuter Rise 26 + Lowepro Toploader AW 55 na szelkach - mam nadzieje że poprawi to równomierne rozłożenie ciężaru.

Dla mnie priorytetem jest szybki dostęp do aparatu i wygoda. Zdarza mi się zabierać sam plecak , wygoda wzrasta ale dramatycznie spada czas dostępu do aparatu.

A jeśli chodzi o Deuter'a to w mojej skromnej opinii są to jedne z najlepszych plecaków i warto trochę kasy wyłożyć. Mi osobiście odpowiadają ich rewelacyjne systemy nośne i dosyć dobra funkcjonalność (kieszenie, zamki, materiał itp.)

emet_b
06-02-2014, 15:25
No fajne propozycje dajecie, dzięki :)

Podoba mi się Lowepro Primus Minimus AW, ma jednak jedną sporą wadę-dostęp do sprzętu tylko od pleców. Boczne dojście jest, ale dość ograniczone. Gdyby nie to już bym kupował, a tak to jeszcze pomyślę, poczytam ;)

Edit: drugą znaczącą wadą Lowepro Primus Minimus AW, jest całkowity jego brak w sklepach :/

Badol
06-02-2014, 15:43
Aż tak ci jest potrzebny dostęp "nie z pleców"? Dostępność - fakt - nie jest już produkowany ale można znaleźć na słynnym portalu aukcyjnym ;)
Kiedy się zbierałem do zakupu przymierzałem się Tamrac Adventure 6. Wygodny ale w ogolnym rozrachunku przegrał z Lowepro.

Znalazłem jeszcze coś takiego jak Lowepro photo sport sling 100 aw.
nie miałem w łapie/na plecach ale wygląda ciekawie.
Tylko cena ....

kazzi
06-02-2014, 16:32
W ubiegłym roku specjalnie na rower kupiłem plecaczek Vanguard adaptor 41.Plecaczek spokojnie w dolnej komorze mieści d700 z Tamronem 28-70,a w górnej komorze 105 makro VR i 50.1,8.
W wydzielonej dolnej komorze upycham jeszcze ledową lampę do makro i ewentualnie jakieś filtry lub kabelek spustowy. Dolna komora jest otwierana z dwóch stron na boki ,a do klapy czy
szelek można jeszcze zamocować dodatkowe torebki. Niewielki statyw da się przytroczyć centralnie ,wykorzystując do tego specjalną kieszonkę.
Dla mnie jest to wystarczająca ilość sprzętu jaką chcę zabrać na wypad rowerem. Na piesze wyprawy mam większy plecak gdzie mogę zabrać większą ilość sprzętu.

emet_b
06-02-2014, 20:16
Szukam po sieci Lowepro Primus Minimus AW, bo wydaje się dla mnie najrozsądniejszą opcję, jednak jest tylko na ebay`u za 150$ :/

Gdyby ktoś z Was znalazł go gdziekolwiek w cenie do 300pln to będę wdzięczny za cynk.

PS: Vanguard adaptor 41, wygląda fajnie, ale wydaje się strasznie sztywny i toporny.

mibartek
07-02-2014, 00:49
ja mam Photo Sport 200 właśnie na rower/góry i jestem bardzo zadowolony :
http://store.lowepro.com/photo-sport-200-aw
jedyna wada to to że muszę odczepiać grip bo nie wchodzi wtedy D300 ale się przyzwyczaiłem. 100 AW z tytułu wg mnie jednak za mały. No i sling na rower też słabo. Bardzo sobie cenię że mój jest na oba ramiona

mikkay
08-02-2014, 23:59
A musi być plecak?

Jazda na rowerze z plecakiem nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza w cieplejsze dni.

Jak masz torbę foto to może pomyśl o bagażniku na tył, ew. na kierownicę.

Bardzo słuszna uwaga kolegi maytki.

emet_b
09-02-2014, 20:44
Ostatecznie po głębokiej, zdalnej analizie (bez organoleptyki) zamówiłem Vanguard Adaptor 41 :)

Mam nadzieję, że się sprawdzi, choć pewnie z ciekawości, bliżej lata nabędę jeszcze Inverse 200 AW.

Dziękuję za pomoc.

emet_b
10-02-2014, 17:52
Update:

Okazuje się, że Adaptora już praktycznie nie można dostać, albo jak już to za horrendalne pieniądze.

Udało mi się natomiast wyszarpać na allegro używkę Lowepro Primus Minimus AW ;)

risto
12-02-2014, 16:08
Szukam po sieci Lowepro Primus Minimus AW, bo wydaje się dla mnie najrozsądniejszą opcję, jednak jest tylko na ebay`u za 150$ :/

Gdyby ktoś z Was znalazł go gdziekolwiek w cenie do 300pln to będę wdzięczny za cynk.

PS: Vanguard adaptor 41, wygląda fajnie, ale wydaje się strasznie sztywny i toporny.

Ja mam adaptor 46 jestem bardzo zadowolony tu go opisałem http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=225718

emet_b
16-02-2014, 14:41
Update:

ostatecznie wylądował u mnie Lowepro Primus Minimus i Inverse 200 AW :)

Kosztowały mnie łącznie 300zł (obie używki) i jestem mega zadowolony po pierwszych próbach (choć jeszcze nie rowerowych).


Inverse nie jest dla mnie za duża, za to idealnie pojemna. Pomagała mi ostatnio na balu karnawałowym w przedszkolu (łącznie 8h pstrykania).
Poza tym, że miałem najważniejszy sprzęt pod ręką (drugie body+2 stałki) to fajnie odciążała kręgosłup (automatycznie się prostowałem do niej-jak z pasem na siłowni) oraz była fajnym oparciem gdy robiłem foty na siedząco (mam 193cm i nie chciało mi się cały czas kucać).

Primus natomiast był dziś ze mną na spacerze po polach i spisał się jak należy. Gdy przyjechał byłem przerażony ile on ma klamer/klamerek, jednak w terenie okazały się zbawienne. Dzięki nim można tak go pościągać i zbyć, że pomimo kilku kg w plecaku+statyw na nim, trzymał się pleców jak przyklejony.