PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie to może być oświetlenie?



emilcabaj86
05-02-2014, 11:07
Znalazłem dziś zdjęcie z pięknym oświetleniem modelki: http://500px.com/photo/23538093

Pomóżcie mi rozgryźć jakiego sprzętu tu użyto jak możecie.

bogdi64
05-02-2014, 12:11
ja nie widzę tu żadnych cudów ?, może jedynym jest to, że d90 jeszcze robi zdjęcia i to z tak "kiepskim" obiektywem jak to nie którzy określają nie nadającym się do dx ;) - jest tu "troszkę" obróbki, oglądam tą fotkę i według mnie jeśli cokolwiek było użyte ? to może być tylko blenda choć nie jestem do końca przekonany czy i ta była używana

witboy
05-02-2014, 19:17
sporo blura :D

a moze to akurat nie taki slaby afs 1,8 :] ale sporo gausa plus blur troszke pobawienie sie krzywymi i kontrastem ot cala filozofia

offca86
05-02-2014, 20:47
dobry przykład że do fajnych zdjęć nie potrzebny jest super profi sprzęt, jednak obróbki tutaj troszkę jest a jeśli chodzi o światło to wydaje mi się że jest błyśnięte delikatnie z góry jakiś sofboxem i blenda na lewą stronę modelki (jeśli się mylę to wybaczcie ale dopiero zaczynam)

MrD
05-02-2014, 21:45
Polecam zapytać bezpośrednio Reya : https://www.facebook.com/ElReyPhotography ;)
To bardzo miły facet więc powinien Ci odpisać, z tym że może to trochę potrwać bo ma na to niewiele czasu.

KamilM
07-02-2014, 16:38
Spójrz na resztę jego zdjęć, zwłaszcza na fb. Zazwyczaj są błyskane. Często pokazuje jak, są też filmiki.

zolton
08-02-2014, 02:29
Jak się już dowiesz jak było naświetlone to proszę Cię napisz bo też się pod temat podpinam.
Salve