Zobacz pełną wersję : Wężyk spustowy do Nikona D3100
nikoniarz
02-02-2014, 00:08
Tak jak w temacie. Chcę zakupić wężyk spustowy do Nikona D3100. Potrzebuję czegoś w przystępnej cenie (około 50 zł) gdyż będzie używany raczej sporadycznie. Macie do zaproponowania coś sprawdzonego w boju?
Pierwszy z brzegu i bez kabelka, naciskasz i działa : ) http://allegro.pl/pilot-do-nikon-d5100-d7000-d60-d80-d90-ml-l3-i3860992932.html
Pytanie czy potrzebna Ci blokada spustu do np. Czasu B. Jeśli tak to pitol odpada
Wysłane z aparatu Samsung 36 Mpix
nikoniarz
02-02-2014, 12:41
Pierwszy z brzegu i bez kabelka, naciskasz i działa : ) http://allegro.pl/pilot-do-nikon-d5100-d7000-d60-d80-d90-ml-l3-i3860992932.html
Gdyby tylko D3100 miał odbiornik podczerwieni... Poza tym napisałem w poście, że szukam czegoś sprawdzonego i dlatego zapytałem. Gdybym miał kupić "pierwszy z brzegu" to bym nie pytał o opinie innych.
Pierwszy z brzegu i bez kabelka, naciskasz i działa : ) http://allegro.pl/pilot-do-nikon-d51...860992932.html
D3100 nie ma czujnika IR. Żadnym pilotem go nie wyzwolisz.
Gdyby tylko D3100 miał odbiornik podczerwieni...
To przepraszam, nie miałem 3100, ale nie sądziłem, że może nie mieć IR. Co do sprawdzonego, akurat piloty z allegro za kilkanaście złotych działały lepiej niż oryginały, co było opisane w którymś wątku. Sam mam taki podrabiany i działa bez zarzutu.
nikoniarz
02-02-2014, 13:18
Shanto, długo masz już tego pilota i jak często używasz?
Mam od około roku, używam, kilkaset razy (dużo,mało?) - baterii nie wymieniałem, jak się popsuje kupię kolejny za kilkanaście zł, sklep mam 'za rogiem' : )
Też poszukuje czegoś takiego, jest problem z tym, że nie ma ma podczerwieni. Znalazłem takie coś, choc torchę drożej niż 50 zł. http://www.fotcom.pl/aputure-pro-coworker-nikon-3n-mcdc2-pilot-radiowy-p-1079.html
nikoniarz
03-02-2014, 10:38
Ja zdecydowalem sie na mozliwie tanie rozwiazanie. Bezprzewodowo wyzwalac nie bede, wiec wybralem cos takiego http://allegro.pl/phottix-n10-wezyk-spustowy-nikon-mc-dc2-1m-i3932891512.html
Mam taki przewód tylko że jego długość wynosi około 20cm a potrzebuję około 50cm jeśli będzie dłuższy to lepiej ,muszę podlaczyc pod aparat sw star adwenturer 2i i po odpowiednim zaprogramowaniu w aplikacji będzie robił zdjęcia nocnego nieba, timelapse itp.. Krotko mówiąc podłączam przez ten przewód aparat z SW Adwenturer programuję a on trzaska zdjecia aż bateria się nie wyczerpie . A przewód musi być dłuższy bo przy śledzeniu gwiazd wyrwie go z aparatu lub SW.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.