PDA

Zobacz pełną wersję : zagwozdka :)



locos
30-01-2014, 23:24
A więc macie pod ręką nikkory 14-24 i 20-35 i jedziecie do Szanghaju i Pekinu. Co wybieracie? Tylko nie piszcie że oba, nie ma takiej opcji :) Ja szczerze mówiąc nie wiem który szeroki kąt wybrać, oba maja zalety i wady. Przekonacie mnie do któregoś z nich? Dodatkowo do dyspozycji jeszcze 35f2, 50 f1.8, 85f1.8. Pucha to d700(z gripem lub bez). Kusi 14-24 ale latanie z tym bydlakiem cały dzień to męczarnia.

Jaki byłby Wasz optymalny zestaw (musi się zmieścić do kata dr465) ??

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

miron19j
30-01-2014, 23:53
zanim inni podadzą Ci jedyne słuszne rozwiązania, zadam Ci jedno pytanie: jaką ogniskową lubisz najbardziej? Weź aparat i taki obiektyw.
Ja wziąłbym 35 mm

locos
31-01-2014, 00:04
zanim inni podadzą Ci jedyne słuszne rozwiązania, zadam Ci jedno pytanie: jaką ogniskową lubisz najbardziej? Weź aparat i taki obiektyw.
Ja wziąłbym 35 mm

Problematyczne pytanie mi zadajesz :). Jeśli chodzi o szeroki kąt, to nie mam ulubionej ogniskowej, używam dość często cały dostępny zakres obu szkiełek (14-35).
Wziąłbyś tylko 35mmf2 czy 20-35mm, bo się pogubiłem ? Nie ma opcji żebym tylko stałkę zabrał (waga zestawu spoko, ale moim zdaniem deczko za wąsko przy widoczkach w Szanghaju).

miron19j
31-01-2014, 00:37
ostanie kilka wyjazdów obleciałem tylko z x100. A on ma 23 mm na APS-C.
Zdałem sobie nagle sprawę, że fotografowanie jest o wiele łatwiejsze. Wbrew pozorom.

jahu4
31-01-2014, 00:39
weź 20-35 nie za ciężki a dobry

adriansocho
31-01-2014, 00:40
Jeśli miałbym wybrać jedno ze swoich szkieł (uwaga do korpusu DX), to wziąłbym 35-tkę. Jeśli mógłbym wziąć jakieś inne, to Tamron 17-50 albo Nikon 18-105.

miron19j
31-01-2014, 00:48
Jeśli miałbym wybrać jedno ze swoich szkieł (uwaga do korpusu DX), to wziąłbym 35-tkę.
autor ma D700, a ta 35 jest chyba na pełną klatkę

locos
31-01-2014, 00:57
ostanie kilka wyjazdów obleciałem tylko z x100. A on ma 23 mm na APS-C.
Zdałem sobie nagle sprawę, że fotografowanie jest o wiele łatwiejsze. Wbrew pozorom.

szacunek, ale jednak cos szerokiego musze miec i juz :P


autor ma D700, a ta 35 jest chyba na pełną klatkę

true


weź 20-35 nie za ciężki a dobry


tez mi sie tak zdaje. (poza tym lacze pomysl Mirona z moim, jednym obiektywem ktory nie urywa rak ;) )


Jeśli miałbym wybrać jedno ze swoich szkieł (uwaga do korpusu DX), to wziąłbym 35-tkę. Jeśli mógłbym wziąć jakieś inne, to Tamron 17-50 albo Nikon 18-105.

patrzac na to co masz w stopce, to ja bym sie nawet chwili nie zastanawial i wzial sigme 10-20 (ktora zreszta mialem w NYC i byla idealna do d300)

miron19j
31-01-2014, 01:05
szacunek, ale jednak cos szerokiego musze miec i juz :P

etaam, zaraz szacunek. Czyste lenistwo i tyle. :-)

shaolin
31-01-2014, 05:50
20-35 powinno styknac z szerokich bo tu ciasno nie jest ;)

gryson
31-01-2014, 06:40
Też mi zagwozdka, bez żartów. Jedyny słuszny wybór w tej sytuacji to... 16-35/4VR ;)

deep
31-01-2014, 07:45
Ja bym zabrał 20-35 i 85 :) co też często czynię (tylko z tą różnicą że 85/1.4). To mój podstawowy zestaw.

locos
31-01-2014, 10:44
20-35 powinno styknac z szerokich bo tu ciasno nie jest ;)

Ciebie to bym na pw kilkoma pytaniami pomeczyl, jesli nie masz nic przeciwko :)


Też mi zagwozdka, bez żartów. Jedyny słuszny wybór w tej sytuacji to... 16-35/4VR ;)

;)


Ja bym zabrał 20-35 i 85 :) co też często czynię (tylko z tą różnicą że 85/1.4). To mój podstawowy zestaw.

dobra propozycja.

shaolin
31-01-2014, 11:02
Za meczenie to 20zl od pytania, ale dawaj na PW ;)