Zobacz pełną wersję : zagwozdka :)
A więc macie pod ręką nikkory 14-24 i 20-35 i jedziecie do Szanghaju i Pekinu. Co wybieracie? Tylko nie piszcie że oba, nie ma takiej opcji :) Ja szczerze mówiąc nie wiem który szeroki kąt wybrać, oba maja zalety i wady. Przekonacie mnie do któregoś z nich? Dodatkowo do dyspozycji jeszcze 35f2, 50 f1.8, 85f1.8. Pucha to d700(z gripem lub bez). Kusi 14-24 ale latanie z tym bydlakiem cały dzień to męczarnia.
Jaki byłby Wasz optymalny zestaw (musi się zmieścić do kata dr465) ??
Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
miron19j
30-01-2014, 23:53
zanim inni podadzą Ci jedyne słuszne rozwiązania, zadam Ci jedno pytanie: jaką ogniskową lubisz najbardziej? Weź aparat i taki obiektyw.
Ja wziąłbym 35 mm
zanim inni podadzą Ci jedyne słuszne rozwiązania, zadam Ci jedno pytanie: jaką ogniskową lubisz najbardziej? Weź aparat i taki obiektyw.
Ja wziąłbym 35 mm
Problematyczne pytanie mi zadajesz :). Jeśli chodzi o szeroki kąt, to nie mam ulubionej ogniskowej, używam dość często cały dostępny zakres obu szkiełek (14-35).
Wziąłbyś tylko 35mmf2 czy 20-35mm, bo się pogubiłem ? Nie ma opcji żebym tylko stałkę zabrał (waga zestawu spoko, ale moim zdaniem deczko za wąsko przy widoczkach w Szanghaju).
miron19j
31-01-2014, 00:37
ostanie kilka wyjazdów obleciałem tylko z x100. A on ma 23 mm na APS-C.
Zdałem sobie nagle sprawę, że fotografowanie jest o wiele łatwiejsze. Wbrew pozorom.
weź 20-35 nie za ciężki a dobry
adriansocho
31-01-2014, 00:40
Jeśli miałbym wybrać jedno ze swoich szkieł (uwaga do korpusu DX), to wziąłbym 35-tkę. Jeśli mógłbym wziąć jakieś inne, to Tamron 17-50 albo Nikon 18-105.
miron19j
31-01-2014, 00:48
Jeśli miałbym wybrać jedno ze swoich szkieł (uwaga do korpusu DX), to wziąłbym 35-tkę.
autor ma D700, a ta 35 jest chyba na pełną klatkę
ostanie kilka wyjazdów obleciałem tylko z x100. A on ma 23 mm na APS-C.
Zdałem sobie nagle sprawę, że fotografowanie jest o wiele łatwiejsze. Wbrew pozorom.
szacunek, ale jednak cos szerokiego musze miec i juz :P
autor ma D700, a ta 35 jest chyba na pełną klatkę
true
weź 20-35 nie za ciężki a dobry
tez mi sie tak zdaje. (poza tym lacze pomysl Mirona z moim, jednym obiektywem ktory nie urywa rak ;) )
Jeśli miałbym wybrać jedno ze swoich szkieł (uwaga do korpusu DX), to wziąłbym 35-tkę. Jeśli mógłbym wziąć jakieś inne, to Tamron 17-50 albo Nikon 18-105.
patrzac na to co masz w stopce, to ja bym sie nawet chwili nie zastanawial i wzial sigme 10-20 (ktora zreszta mialem w NYC i byla idealna do d300)
miron19j
31-01-2014, 01:05
szacunek, ale jednak cos szerokiego musze miec i juz :P
etaam, zaraz szacunek. Czyste lenistwo i tyle. :-)
20-35 powinno styknac z szerokich bo tu ciasno nie jest ;)
Też mi zagwozdka, bez żartów. Jedyny słuszny wybór w tej sytuacji to... 16-35/4VR ;)
Ja bym zabrał 20-35 i 85 :) co też często czynię (tylko z tą różnicą że 85/1.4). To mój podstawowy zestaw.
20-35 powinno styknac z szerokich bo tu ciasno nie jest ;)
Ciebie to bym na pw kilkoma pytaniami pomeczyl, jesli nie masz nic przeciwko :)
Też mi zagwozdka, bez żartów. Jedyny słuszny wybór w tej sytuacji to... 16-35/4VR ;)
;)
Ja bym zabrał 20-35 i 85 :) co też często czynię (tylko z tą różnicą że 85/1.4). To mój podstawowy zestaw.
dobra propozycja.
Za meczenie to 20zl od pytania, ale dawaj na PW ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.