PDA

Zobacz pełną wersję : Kolory LR i NX



artuss811
29-01-2014, 16:28
Czy można tak ustawić LR aby wyświetlał kolory tak samo jak NX

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

GonzoG
29-01-2014, 17:38
Nie można. Tylko NX odczytuje profile z aparatu.

artuss811
29-01-2014, 17:56
Nawet zastosowanie profilowania przy pomocy tego kolor paszport... coś tam :-) nic nie pomoże

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

apple
29-01-2014, 18:06
Dzięki Color Passport fotografia będzie odwzorowywać rzeczywiste kolory z danego oświetlania to znaczy do każdej sceny inny profil i to jest najdokładniejsze rozwiązanie.

artuss811
29-01-2014, 19:51
Oki dzięki, pytam dlatego że nasz użytkownik deep wstawił zdjęcia z d700 i d3 wywoływane programami i w NX były bardziej żywe niż w LR

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

deep
29-01-2014, 20:32
Bo to było bez ingerencji, nie ma problemu aby samemu doprowadzić LR do odpowiedniego poziomu i zrobić sobie profil. Ja tak mam zrobione profile do innych aparatów co by było podobnie do tego co dostaję z CaptureOne. NX nie jest dla mnie wzorem, bo nie jest idealny na subtelnych przejściach odcieni jednego koloru, szczególnie koloru skóry. Żeby nie było, LR też nie jest idealny :) ale najwięcej "łyka" aparatów. Mi osobiście najbardziej pasuje to co generuje CaptureOne.