PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy MFT (m4/3) do filmowania - co polecacie?



Sapphiron
27-01-2014, 12:56
Witajcie :)

Jako że niedługo zaopatrzę się w BlackMagica szukam też informacji w które obiektywy się warto zaopatrzyć do filmowania z BM.
Ogólnie teraz filmowałem Nexem 3, zakresy obiektywów E18-55 oraz nikonowskiej micro55/3.5 mi bardzo pasują.

Pomożecie skompletować jakąś listę co warto do tego dokupić ze słoików?

wyrwiflak
27-01-2014, 13:22
Zuiko 12-50/3,5-6,3 EZ ma bardzo fajny zakres do filmowania, do tego jest tani. Wbrew pozorom to jest taka niedoceniana perełka MFT. Pytanie tylko czy brak stabilizacji nie przeszkodzi ci w filmowaniu. Jesli tak to będziesz musiał sie rozejrzeć wśród panasów, a tam w podstawowym zakresie jest jedynie 14-42, 14-140 albo nowy naleśnik 12-32...

koniecpolska
27-01-2014, 17:27
O jakim typie filmowania myślisz?

Sapphiron
27-01-2014, 17:34
wyrwiflak, od stabilizacji mam glidecama :) nie tęsknię jakoś za stabilką w obiektywach lub body ;)

wyrwiflak
27-01-2014, 18:55
hoho, to faktycznie "pocket" będzie ten zestaw z glidecamem ;)

Sapphiron
27-01-2014, 19:18
heh, a kto mówił że ma być małe i kompaktowe? ;) Mi akurat zależało na jakości i rozpiętości która oferuje BM a czego nie oferują inne w tej cenie ;)

wyrwiflak
28-01-2014, 12:19
No cóż, jak tam chcesz. Pamiętaj tylko o cropie x3 - nawet ekwiwalent 28mm jaki miałeś w kicie od NEXa będzie bardzo trudny do osiągnięcia na BMPCC. Nie zapomnij też o porządnym sofcie.

Sapphiron
28-01-2014, 12:27
soft już jest, DaVinci Resolve już od dłuższej chwili gości i uczę się jego obsługi co bardzo trudne nie jest ;)

Co do szerokich, cóż nie będę jakoś narzekał. Przez ponad 2 miesiące kręciłem wideo na 35-70 i też dawałem radę więc jak wezmę Zuiko 12-50 to też dam radę :)
A co do cropa to wynosi podobno 2,8 a nie 3,0 ;)

wyrwiflak
28-01-2014, 12:36
2,8846

morzon
28-01-2014, 12:54
Ja jako szerokiego używałem Tokiny 11-16, całkiem dawała radę, chociaż przydałoby się momentami ciut szerzej (np sigma 8-16).

Jak rozwiązujesz kwestie zasilania?

Sapphiron
28-01-2014, 13:37
w zestawie od sklepu mam batterypacka specjalnego do BM. Podobno da się go jakoś zamęczyć w jeden dzień zdjęciowy, ale podobno trudna sztuka ;) Za to działa dobrze jako przeciwwaga do glidecama ;) Zasilanie w studio przez dołączony zasilacz AC.