MorgothV8
24-01-2014, 21:55
Witam, mam na imię Łukasz i mam 32 lata
Z zawodu jestem programistą i pracuję kodując nudne algorytmy - aktualnie w banku.
Przez 13 miesięcy byłem sejsmologiem na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund" na Spitsbergenie gdzie załapałem trochę bakcyla fotografii... galeria (robiona wtedy kompaktem) jest tutaj:
https://picasaweb.google.com/106096029885802307405/Hornsund20112012PolishPolar34thExpedition?noredire ct=1
Nie jest to nic szczególnego - miałem wtedy Panasonica Lumixa P&S, a po tym jak upadł na skały był Canon A2200 HD też P&S. Ale bakcyla złapałem, były też eksperymenty z podczerwienią, uszkodzony Panasonic został pozbawiony hot mirrora własnoręcznie i miałem full spectrum aparat.
Po powrocie kupiłem Samsunga "Superzoom", po tym jak zepsuł się Canon A2200 (kontakt z glebą w opuszczonym pustostanie po ciemku).
Potem zaczęła się przygoda z Nikonem. Kupiłem D3200 z Nikkorem 18-55 3.5-4.5 DX.
Potem Nikkor 70-300 4.5-5.6 VR.
W międzyczasie Samsunga przerobiłem na stałe na IR zamieniając hot mirror na IR pass powyżej 830nm (zrobiła to firma z Wrocławia - bo własnoręczne przeróbki miały problemy z ostrością)
Potem kupiłem Nikkora 50 f/1.4.
Postanowiłem przerobić D3200 na Full spectrum - czyli zamiast hot mirror dałem szkło full-pass ~350-~1100 nm (IR, VIS, UV).
Potem filtry na obiektywy IR720, IR850, IR760 a także filtr działający jak hot mirror (umożliwiający normalne zdjęcia na body Full Spectrum)
Mam własną działalności, chcę dodać sobie Fotografię do działalności i kupić Nikona D700 i jeszcze jedno szkło tym razem na FVAT.
Chcę kupić Nikona D700 na FVAT - co jest trudniejsze niż myślałem- szukam już trochę i albo trupy, albo nie da się FVAT, nowych już nie ma bo bym kupił.
D600 owszem można nowy, ale moim zdaniem: droższy, gorszy (np brakuje 1/8000 shutter i kilku drobiazgów, poza tym ja CHCĘ pełną klatkę i 12 Mpix, nie chcę 24 ani 36 Mpix), podobno są problemy z czyszczeniem matrycy.... D610 niby już ok ale strasznie drogi i za nowy dla mnie (nie lubię nowych trendów), D800 niby całkiem OK, ale duuuuużo za drogi.
Do tego chcę kupić szkło: Nikkor 16-35 f/4 VR - używane i na FVAT (bo nowe za drogie dla mnie), ewentualnie mikro szansa na 14-24 f/2.8 (ale strasznie drogie), lub 17-35 f/2.8 (też drogie i podobno w/g Ken'a Rockwella gorsz e niż oba poprzednie)
Z zawodu jestem programistą i pracuję kodując nudne algorytmy - aktualnie w banku.
Przez 13 miesięcy byłem sejsmologiem na Polskiej Stacji Polarnej "Hornsund" na Spitsbergenie gdzie załapałem trochę bakcyla fotografii... galeria (robiona wtedy kompaktem) jest tutaj:
https://picasaweb.google.com/106096029885802307405/Hornsund20112012PolishPolar34thExpedition?noredire ct=1
Nie jest to nic szczególnego - miałem wtedy Panasonica Lumixa P&S, a po tym jak upadł na skały był Canon A2200 HD też P&S. Ale bakcyla złapałem, były też eksperymenty z podczerwienią, uszkodzony Panasonic został pozbawiony hot mirrora własnoręcznie i miałem full spectrum aparat.
Po powrocie kupiłem Samsunga "Superzoom", po tym jak zepsuł się Canon A2200 (kontakt z glebą w opuszczonym pustostanie po ciemku).
Potem zaczęła się przygoda z Nikonem. Kupiłem D3200 z Nikkorem 18-55 3.5-4.5 DX.
Potem Nikkor 70-300 4.5-5.6 VR.
W międzyczasie Samsunga przerobiłem na stałe na IR zamieniając hot mirror na IR pass powyżej 830nm (zrobiła to firma z Wrocławia - bo własnoręczne przeróbki miały problemy z ostrością)
Potem kupiłem Nikkora 50 f/1.4.
Postanowiłem przerobić D3200 na Full spectrum - czyli zamiast hot mirror dałem szkło full-pass ~350-~1100 nm (IR, VIS, UV).
Potem filtry na obiektywy IR720, IR850, IR760 a także filtr działający jak hot mirror (umożliwiający normalne zdjęcia na body Full Spectrum)
Mam własną działalności, chcę dodać sobie Fotografię do działalności i kupić Nikona D700 i jeszcze jedno szkło tym razem na FVAT.
Chcę kupić Nikona D700 na FVAT - co jest trudniejsze niż myślałem- szukam już trochę i albo trupy, albo nie da się FVAT, nowych już nie ma bo bym kupił.
D600 owszem można nowy, ale moim zdaniem: droższy, gorszy (np brakuje 1/8000 shutter i kilku drobiazgów, poza tym ja CHCĘ pełną klatkę i 12 Mpix, nie chcę 24 ani 36 Mpix), podobno są problemy z czyszczeniem matrycy.... D610 niby już ok ale strasznie drogi i za nowy dla mnie (nie lubię nowych trendów), D800 niby całkiem OK, ale duuuuużo za drogi.
Do tego chcę kupić szkło: Nikkor 16-35 f/4 VR - używane i na FVAT (bo nowe za drogie dla mnie), ewentualnie mikro szansa na 14-24 f/2.8 (ale strasznie drogie), lub 17-35 f/2.8 (też drogie i podobno w/g Ken'a Rockwella gorsz e niż oba poprzednie)