PDA

Zobacz pełną wersję : NIK Collection a faktura VAT



nigel
23-01-2014, 12:26
Witam

jak w temacie. Planuje zakup zestawu NIK Collection. I zanim tego dokonam, mam pytanie, czy kupujac przez strone NIKa jest jakas szansa zeby wydrzec stamtad fakture VAT na ten zakup ?

z gory dzieki za wyjasnienie

GonzoG
23-01-2014, 12:35
Witam

jak w temacie. Planuje zakup zestawu NIK Collection. I zanim tego dokonam, mam pytanie, czy kupujac przez strone NIKa jest jakas szansa zeby wydrzec stamtad fakture VAT na ten zakup ?

z gory dzieki za wyjasnienie

Nie ma takiej szansy.
Fakturę VAT możesz dostać tylko do sprzedawcy w UE. A to jest zakup z USA.

Możesz najwyżej otrzymać amerykańską wersję faktury. Natomiast przy rozliczaniu tego u nas, będzie trzeba doliczyć VAT samemu.

nigel
23-01-2014, 12:41
OK dzięki za info. Ale proszę bardziej łopatologicznie :) Czyli do swojej księgowej co mam zanieść, żeby było dobrze ? Tzn żeby można zakwalifikować ten zakup jako "na firmę" ?

Boryszuk
23-01-2014, 12:44
Jeśli Twoja księgowa nie jest w stanie Ci tego powiedzieć to znaczy, że przepłacasz.

nigel
23-01-2014, 12:49
Tego nie wiem, czy nie jest, bo jeszcze jej o to nie pytalem :) Do "Was" na forum mam bliżej, niż do księgowej :) heheh

gryson
23-01-2014, 12:51
Księgowa nic innego poza ewentualną amerykańską fakturą nie dostanie, bo nic innego nie będziesz miał. I to księgowej będzie musiało wystarczyć.

nigel
23-01-2014, 12:54
Dzięki za info. Chciałem mieć pewność, czy w czasie zakupu nie muszę dodatkowo czegoś kliknąć/zaznaczyć w celu otrzymania dodatkowego świstka, którego dostanie później nie jest możliwe. Ale widzę, że powinienem dać radę :)

GonzoG
23-01-2014, 14:14
Dzięki za info. Chciałem mieć pewność, czy w czasie zakupu nie muszę dodatkowo czegoś kliknąć/zaznaczyć w celu otrzymania dodatkowego świstka, którego dostanie później nie jest możliwe. Ale widzę, że powinienem dać radę :)

Powinna być opcja "invoice" czyli faktury i wprowadzenia danych do niej.