PDA

Zobacz pełną wersję : Mała Hania i kolor



popi
23-01-2014, 11:30
Cześć...

Swojego czasu namiętnie używałem pięćdziesiątki podpiętej do d700 i nie mogłem poradzić sobie z żółtą dominantą na zdjęciach.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-mad.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/t1/269029_149181838577812_1957979679_n.jpg)

Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że z powyższym problemem częściowo się uporałem.
Oceńcie sami...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/1200x1800q90/834/1eui.jpg)

Napiszcie czy Waszym zdaniem jest na "+" czy raczej na "-" (nie do końca wierzę mojemu eizo, który od dłuższego czasu doprasza się porządnej kalibracji).

popi
23-01-2014, 12:16
Może jeszcze jedno, które wydaje się być optymalnym wyborem pomiędzy dwoma wyżej zaprezentowanymi; Saturacja -10.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/868x1302q90/31/388r.jpg)

Dorian
24-01-2014, 14:25
A mnie osobiście pierwsza fotka najbardziej podchodzi. :)

Kinga0
02-02-2014, 23:15
Mi osobiście najbardziej podoba sie dwójka :-) ma chyba najbardziej naturalne kolory.

ecml
03-02-2014, 11:52
Moim zdaniem, cienie powinny być zbudowane głównie z koloru czerwonego a nie czarnego bo wyglądają jak brud, zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Jeżeli odejmujesz saturację, może to robić selektywnie? Zielonkawe cienie na włosach też wyglądają średnio. Generalnie, wydaje mi się, że za bardzo chcesz ciągnąć do naturalnych kolorów, a z dzieciakami trzeba jednak bardziej cukierkowo.

BTW, ciekawym doświadczeniem może być pobranie z netu wzorowo przygotowanej fotki dziecka i porównanie kolorów na kanałach...

Jacek S.
03-02-2014, 13:10
Wg mnie dwójka najlepiej Ci wyszła. Jedynka zbyt zielono-żółta, trójka trochę trupia.
No to pochwal się, jak do tego doszedłeś i w jakim programie?
Czy nie wystarczy zmienić odcień koloru żółtego na bardziej czerwony? Ja tak często robię.

2marekm
03-02-2014, 14:41
Moim zdaniem skórka dzidzi powinna być ciemniejsza. Teraz trochę prześwietlona.

pawelo1991
03-02-2014, 18:36
2

babyandsmile
03-02-2014, 23:11
Dwójka moim skromnym zdaniem jest najlepsza.

popi
04-03-2014, 20:03
Dzięki koledzy za konstruktywną krytykę.

Porównanie kolorów na kanałach? Nie próbowałem...

QuadMan
04-03-2014, 20:44
Witam,
dwójka wyszła Ci moim zdaniem najlepiej, z tym, że ja zgadzam się tu z kolegą ecml i poszedł bym w bardziej cukierkową i odrealnioną obróbkę - a skórę z dwójki dodatkowo znacznie bym rozjaśnił - zwłaszcza na twarzy. Jeśli ktoś widzi przepalenia na skórze, to czas najwyższy na kalibrację monitora... Jeśli chcesz, mogę tu wstawić "stjuningowaną" ;-) dwójkę.

Pozdrawiam, QuadMan

6868
04-03-2014, 23:40
(...)
BTW, ciekawym doświadczeniem może być pobranie z netu wzorowo przygotowanej fotki dziecka i porównanie kolorów na kanałach...
A jezeli sciagnie z netu wzorowo przygotowana fotke dziecka (jest taka w ogóle?) koloru mocna ciemnego, to co ma i jak porównać? Białko w oku?