Zobacz pełną wersję : Mała Hania i kolor
Cześć...
Swojego czasu namiętnie używałem pięćdziesiątki podpiętej do d700 i nie mogłem poradzić sobie z żółtą dominantą na zdjęciach.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-mad.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/t1/269029_149181838577812_1957979679_n.jpg)
Na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że z powyższym problemem częściowo się uporałem.
Oceńcie sami...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/1200x1800q90/834/1eui.jpg)
Napiszcie czy Waszym zdaniem jest na "+" czy raczej na "-" (nie do końca wierzę mojemu eizo, który od dłuższego czasu doprasza się porządnej kalibracji).
Może jeszcze jedno, które wydaje się być optymalnym wyborem pomiędzy dwoma wyżej zaprezentowanymi; Saturacja -10.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imagizer.imageshack.us/v2/868x1302q90/31/388r.jpg)
A mnie osobiście pierwsza fotka najbardziej podchodzi. :)
Mi osobiście najbardziej podoba sie dwójka :-) ma chyba najbardziej naturalne kolory.
Moim zdaniem, cienie powinny być zbudowane głównie z koloru czerwonego a nie czarnego bo wyglądają jak brud, zwłaszcza w przypadku małych dzieci. Jeżeli odejmujesz saturację, może to robić selektywnie? Zielonkawe cienie na włosach też wyglądają średnio. Generalnie, wydaje mi się, że za bardzo chcesz ciągnąć do naturalnych kolorów, a z dzieciakami trzeba jednak bardziej cukierkowo.
BTW, ciekawym doświadczeniem może być pobranie z netu wzorowo przygotowanej fotki dziecka i porównanie kolorów na kanałach...
Jacek S.
03-02-2014, 13:10
Wg mnie dwójka najlepiej Ci wyszła. Jedynka zbyt zielono-żółta, trójka trochę trupia.
No to pochwal się, jak do tego doszedłeś i w jakim programie?
Czy nie wystarczy zmienić odcień koloru żółtego na bardziej czerwony? Ja tak często robię.
Moim zdaniem skórka dzidzi powinna być ciemniejsza. Teraz trochę prześwietlona.
pawelo1991
03-02-2014, 18:36
2
babyandsmile
03-02-2014, 23:11
Dwójka moim skromnym zdaniem jest najlepsza.
Dzięki koledzy za konstruktywną krytykę.
Porównanie kolorów na kanałach? Nie próbowałem...
Witam,
dwójka wyszła Ci moim zdaniem najlepiej, z tym, że ja zgadzam się tu z kolegą ecml i poszedł bym w bardziej cukierkową i odrealnioną obróbkę - a skórę z dwójki dodatkowo znacznie bym rozjaśnił - zwłaszcza na twarzy. Jeśli ktoś widzi przepalenia na skórze, to czas najwyższy na kalibrację monitora... Jeśli chcesz, mogę tu wstawić "stjuningowaną" ;-) dwójkę.
Pozdrawiam, QuadMan
(...)
BTW, ciekawym doświadczeniem może być pobranie z netu wzorowo przygotowanej fotki dziecka i porównanie kolorów na kanałach...
A jezeli sciagnie z netu wzorowo przygotowana fotke dziecka (jest taka w ogóle?) koloru mocna ciemnego, to co ma i jak porównać? Białko w oku?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.