PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor do ps3 i filmów.



foto4deg
22-01-2014, 10:10
Jako, że w wątku "Który LCD....." ciężko otrzymać odpowiedź, zapytuję tutaj.
Szukam monitora do ps3 i filmów. Z góry uprzedzam, telewizor odpada.
Gram w: NBA2k14, BF3, Assassin's Creed II, NFS Hot Pursuit. Pozostała część rodziny gra jeszcze w MUD i Brothers a Tale of Two Sons.
Czytałem o monitorach, ale zaczynam się gubić. Tu piszą, że do gier to 120 Hz i TN, tu, że do filmów IPS itp.
Co powinien w sobie zawierać monitor, aby spełniał uniwersalne zadanie?
W sumie myślałem o kompromisie pomiędzy IPS a TN, czyli coś takiego http://www.iiyama.com/gl_en/products/prolite-x2483hsu-1/

Nada się?

Majek
23-01-2014, 14:17
Z czystej ciekawości zapytam, czemu do grania na konsoli i oglądania filmów odrzucasz urządzenie, które jest dokładnie do tych celów dedykowane?

foto4deg
23-01-2014, 14:47
Telewizji jako-takiej nie oglądam. Abonament roczny za odbiornik tv w Norwegii to 1500 pln i znam lepszy sposób na wydanie takiej kwoty :) choćby nowa lampa błyskowa :)

elanek
23-01-2014, 16:31
Telewizji jako-takiej nie oglądam. Abonament roczny za odbiornik tv w Norwegii to 1500 pln i znam lepszy sposób na wydanie takiej kwoty :) choćby nowa lampa błyskowa :)

Ale i zarobki wyższe :)

foto4deg
23-01-2014, 17:06
W Norwegii jak wszędzie, są tacy, co zarabiają dużo i mniej. To nie eldorado, chyba, że jesteś inżynierem :) Porównując koszt abonamentu do zarobków, wychodzi podobnie jak w Polsce.

foto4deg
23-01-2014, 22:32
Serio, nikt? Kurcze, tylu ludzi na forum i nie wierzę, że nikt nie ma do powiedzenia w tym temacie :P

RobertMiernik
23-01-2014, 22:40
Wszyscy jak ludzie przed TV siedzą ;>

Tak na poważnie, zabawa z rozsądnej ogległości 1m+ zaczyna się dopiero od +/- 40 cali (trzydziestu kilku powiedzmy), takie monitory kosztują koszmarne pieniądze.
Z drugiej strony natomiast siedzenie przy biurku (monitor) i granie na konsoli leżą straszliwie daleko od siebie...

Ja nie znam nikogo, kto by tak grał prawdę mówiąc, zresztą same parametry które podałeś (odświeżanie) to parametr czysto telewizyjny (od czasów monitorów CRT, które miały tam swoje 50 albo 60) i nigdy w monitorach specjalnie różnicy nie robił, nawet nie wiem jakie odświeżanie ma mój monitor ;p

A w Norwegii płaci się za sam fakt posiadania telewizora? Może da się kupić bez dostępu do telewizji więc i bez abonamentu?

foto4deg
23-01-2014, 23:10
Wszyscy jak ludzie przed TV siedzą ;>

Tak na poważnie, zabawa z rozsądnej ogległości 1m+ zaczyna się dopiero od +/- 40 cali (trzydziestu kilku powiedzmy), takie monitory kosztują koszmarne pieniądze.
Z drugiej strony natomiast siedzenie przy biurku (monitor) i granie na konsoli leżą straszliwie daleko od siebie...

Ja nie znam nikogo, kto by tak grał prawdę mówiąc, zresztą same parametry które podałeś (odświeżanie) to parametr czysto telewizyjny (od czasów monitorów CRT, które miały tam swoje 50 albo 60) i nigdy w monitorach specjalnie różnicy nie robił, nawet nie wiem jakie odświeżanie ma mój monitor ;p

A w Norwegii płaci się za sam fakt posiadania telewizora? Może da się kupić bez dostępu do telewizji więc i bez abonamentu?

Telewizor jest rejestrowany przy zakupie i po jakimś czasie przychodzi fakturka :) możesz napisać, że nie masz telewizora, ale istnieje prawdopodobieństwo kontroli i wtedy jesteś w czarnej d....ziurze ;) Za każdy odbiornik należy zapłacić (choć w praktyce mało kto tak robi - Norwegom ufają, obcokrajowcom nie). Ewentualnie możesz dać telewizor do serwisu, aby zaplombowali wejście antenowe, ale tak naprawdę się nie opłaca :)
Z tymi 40 calami to chyba przesadziłeś :P grałem na 22 z odległości 1,5 i było ok :)

RobertMiernik
23-01-2014, 23:21
Wiesz, wszystko zależy jeszcze od poziomu kiedy zaczyna się 'ok', każdy pewnie go ma na innym levelu ;>

Kupa trochę...

W każdym razie, powodzenia przy szukaniu - a MediaMarktu jakiegoś nie macie, żeby iść i pomacać?

Powiesz panu sprzedawcy po waszemu HRGHHRTFGHGFY HFGHGRGFGRR FGRHGFRGFRHGGHGFFF (fonetycznie pisałem, ale coś w tym stylu) to może nawet znajdzie PSa innego, żeby w sklepie podłączyć i jakieś demo odpalić...

foto4deg
23-01-2014, 23:43
Media markt do tutejszych rtv-agd to jak Auchan do Zabki :) Norwedzy nie lubią mieć dużego wyboru :)
Z tym podłączeniem to dobra myśl, spróbuję jutro.

Keek
25-01-2014, 03:02
Eizo S2433 + PS3. Idzie przez przejsciowke HDMI-DVI. Na poczatku byly problemy z podlaczeniem. Krzyczal, ze mu sie synchronizacja nie podoba. Nalezalo podlaczyc jednorazowo konsole do TV i pogrzebac w ustawieniach HDMI. Niestety nie pamietam co tam zmienialem. Gry chodza bez problemu, plyty DVD nie (znowu, ze synchronizacja zla), BluRay nie sprawdzalem bo zadnej nie mam.

foto4deg
29-01-2014, 22:39
Ograniczyłem się do 5 monitorów. Jak myślicie, który najlepszy?

Link 1 (http://www.ceneo.pl/21893340) Benq GW2760HM
Link 2 (http://www.ceneo.pl/20800277) AOC d2757Ph
Link 3 (http://www.ceneo.pl/17038455) Benq GW2750HM
Link 4 (http://www.ceneo.pl/22578545) LG 27EA53VQ
Link 5 (http://www.samsung.com/sg/consumer/pc-peripherals-printer/monitor/led-monitor/LS27C590HS/XS) Samsung S27C590H

Wszystkie mają HDCP, przyzwoity czas reakcji, niestety nie mogę znaleźć, jak to jest z oddaniem barw (Benq ma 8-bit).