PDA

Zobacz pełną wersję : Panoramy w LR i CS6



MasterM16
21-01-2014, 21:04
Cześć
Jak robić panoramy w LR? Wiem że trzeba ustawić w preferencjach, format, itp. Później zaznaczam fotki, PPM i łączę jako panoramę w photoshopie. Zapisuje, lightroom to sobie importuje. Ale jak to teraz jest z obróbką? WB, światła, cienie. Wygląda to jakbym obrabiał jpega w LR.

TOP67
21-01-2014, 21:21
Najpierw obrabiasz NEF w LR lub ACR i potem go składasz w PS lub innym programie. Na końcu możesz jeszcze dopieścić.

MasterM16
21-01-2014, 21:25
A ja myślałem że to na odwrót się robi. Dzięki

Greg77
22-01-2014, 01:56
Stare, ale jare, moze sie przydac.... http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=127754

MasterM16
22-01-2014, 16:58
Oooo dzięki. Wczoraj się męczyłem. Nie mam UWA, więc na szybko zrobiłem z ręki 24 fotki(12mpx). Skleiłem to jako panoramę w PSie. Rozdzielczość końcowa 44mpx. Waga pliku PSD 1,5Gb! :shock: Ile waży taki TIFF?

TOP67
22-01-2014, 17:42
Polecam do składania darmowy Microsoft ICE. Ma więcej możliwości niż PS. A dla zaawansowanych Hugin.