Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Photix Strato II i D700



manfred
19-01-2014, 13:43
Witam serdecznie próbuję zastosować ten wyzwalacz jako pilot bezprzewodowy do wyzwalania migawki. Naprzemiennie podpinam albo odbiornik albo nadajnik i niestety nie mogę wyzwolić migawki. Czy ktoś używał i może pomóc?

GonzoG
19-01-2014, 18:31
Wyzwolić można tylko i wyłącznie podpinając do aparatu odbiornik (środkowe gniazdo). A wyzwalać trzeba z nadajnika. Odbiornik daje tylko możliwość wyzwalania przewodowego.
Z D7000 wyzwalanie migawki działało bez problemów.

manfred
19-01-2014, 18:39
Ale podpinam tym kablem który jest z przodu aparatu 10 stykowe gniazdo zdalnego sterowania. . I nic nawet nie drgnie. Z tym że podpinam to kablem od Canona bo w zestawie Nikona nie ma kabla do podpięcia odbiornika.

PS Podpinasz do gniazda SR ?

GonzoG
19-01-2014, 18:54
Ale podpinam tym kablem który jest z przodu aparatu 10 stykowe gniazdo zdalnego sterowania. . I nic nawet nie drgnie. Z tym że podpinam to kablem od Canona bo w zestawie Nikona nie ma kabla do podpięcia odbiornika.

PS Podpinasz do gniazda SR ?
To zapomnij. Musi być kabel do Nikona.
Gdyby tak można było, to nie byłoby różnych kabli do Nikona i Canona.

manfred
19-01-2014, 19:21
Ale ja mam dwa zestawy do Nikona. Tylko że kable które mam to jack-jack jeden prosty drugi łamany. Dwa kable 2v z takimi kwadratowymi końcówkami które nie pasują do aparatu i jeden kabel który wkręca się z przodu aparatu a jack jest większy i nie wchodzi do odbiornika do gniazda sr tylko do gniazda z prawej strony.
PS Możesz mi pokazać który to kabel?

GonzoG
19-01-2014, 19:27
Ale ja mam dwa zestawy do Nikona. Tylko że kable które mam to jack-jack jeden prosty drugi łamany. Dwa kable 2v z takimi kwadratowymi końcówkami które nie pasują do aparatu i jeden kabel który wkręca się z przodu aparatu a jack jest większy i nie wchodzi do odbiornika do gniazda sr tylko do gniazda z prawej strony.
PS Możesz mi pokazać który to kabel?

Nie mam Strato. Sprawdzałem je tylko jak kupowałem wyzwalacze.. i stanęło na RF-603.
O ile dobrze pamiętam, to kabel jest identyczny jak do RF-603, czyli jack stereo 2.5mm (3 styki) z jednej strony, a z drugiej odpowiedni wtyk do aparatu - czyli w Twoim przypadku 10-cio pinowy.

A ten kabel wkręcany, co masz, to jest 10 pin (dolne gniazdo), czy do tego drugiego gniazda (górne - PC) ??
Bo jak do drugiego, to jest to kabel do wyzwalania lamp.

Kabel wyzwalania aparatu powinien wyglądać mniej/więcej tak jak ten:
http://fripers.pl/product_info.php/info/p2597_Przewod-spustowy-do-wyzwalacza-RF-603-YongNuo-LS25-N1.html

Edit:
a... kwadratowe kable to są chyba te do wyzwalania pro puszek Canona, bo taki pamiętam idzie do 50D.

manfred
19-01-2014, 19:30
No to ten kabel mam w Canonie z tym że używam inny jack 2,5mm a z drugiej taki na trzy wtyki. Coś mi się wydaje że sprzedawca zawinął mi kabel do wyzwalania migawki.

Przeglądam zdjęcia i wydaje mi się że w zestawie do nikona nie ma kabla który można podłączyć do odbiornika i do aparatu tzw cienki jack. Bo w Canonie jest.

.:Gerard:.
19-01-2014, 19:47
Kabel jest w komplecie z odbiornikiem

Jak sie nazywa to dolne wejście ?

Tam wpinasz z drugiej strony jack do odbiornika SR i wyzwalasz przewodowo, bierzesz nadajnik i wyzwalasz bezprzewodowo


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotopolis.pl/obrazki/NikonD300s-zlacza2.jpg)

manfred
19-01-2014, 20:03
No to ja w zestawie nie mam kabla który mogę podpiąć do dolnego gniazda. Oto moje kable http://imageshack.com/a/img837/2474/b9i1.jpg

GonzoG
19-01-2014, 20:13
No to ja w zestawie nie mam kabla który mogę podpiąć do dolnego gniazda. Oto moje kable http://imageshack.com/a/img837/2474/b9i1.jpg

To nie masz kabla do wyzwalania Nikona D700.
Jeden z tych kabli może być do D90/D3x00/D5x00/D7x00 - ten po lewej na zdjęciu.

Drugi - wygląda jak do D70/D80

Pozostałe 2 do do wyzwalania lamp - jack-jack 3.5mm i jack-PC.
jack-PC może też służyć, aby podpiąć nadajnik pod gniazdo PC aparatu - ale nie jestem pewien czy Strato II oferuje taką możliwość.

manfred
19-01-2014, 20:17
A czy w oryginalnym zestawie jest taki kabel ? Czyli muszę dokupić taki jak mi pokazałeś wcześniej.

GonzoG
19-01-2014, 20:19
W zestawie jest tylko jeden kabel do aparatu, tak więc trzeba zawsze wybrać odpowiedni zestaw.
Aby móc wyzwalać aparat, niestety musisz dokupić sobie kabel.

Jest tylko jedno "ale". Nie zawsze wszystkie kable są ze sobą zgodne.
O ile wtyczka do aparatu zawsze będzie ok, to na wtyku do wyzwalacza mogą być obrócone styki.

manfred
19-01-2014, 20:22
Oki już rozumiem. Czyli takie coś http://www.fotoamigo.pl/dodatkowy-kabel-n8-do-pilotow-phottix-nikos-cleon-ii-plato-strato-do-nikon-d300-d300s-d200-d700-p-520.html

GonzoG
19-01-2014, 20:24
Oki już rozumiem. Czyli takie coś http://www.fotoamigo.pl/dodatkowy-kabel-n8-do-pilotow-phottix-nikos-cleon-ii-plato-strato-do-nikon-d300-d300s-d200-d700-p-520.html

Jak napisali, że do Strato i D700 - to powinien działać.

.:Gerard:.
19-01-2014, 20:26
Ja miałem go w komplecie tylko teraz nie wiem przy którym, kupowałem najpierw zestaw nadajnik, odbiornik i tam prawdopodobnie był.

manfred
19-01-2014, 20:28
Kurcze ale patrze na pudełko i sa wymienione modele aparatów i jest wpisany D700 i nie wiem po czym poznać do jakich to jest modeli.

GonzoG
19-01-2014, 20:43
Kurcze ale patrze na pudełko i sa wymienione modele aparatów i jest wpisany D700 i nie wiem po czym poznać do jakich to jest modeli.

A jakie masz oznaczenia kabla na pudełku ??
Do D700 powinno być dodatkowe oznaczenie "N8".

Bo nie pamiętam, ale któryś z producentów miał całą listę aparatów, do których były kable.

manfred
19-01-2014, 20:45
Nie mam żadnego oznaczenia albo nie umiem odczytać gdzie to jest napisane. Mam tylko z tyłu opis na oryginalnym pudełku wypisane kompatybilne aparaty.

Szukam na allegro ale nie ma w sprzedaży kabla. Znalazłem w cyfrowych po 19 zeta muszę sobie zamówić.

.:Gerard:.
19-01-2014, 21:22
Spiralny kabel N8 (http://www.phottix.com/pl/accessories/cable-n8.html) ale co jest z drugiej strony to nie pisza, bez sensu, Tobie potrzeba 2,5mm i N8 dla Nikon


Nie mam żadnego oznaczenia albo nie umiem odczytać gdzie to jest napisane. Mam tylko z tyłu opis na oryginalnym pudełku wypisane kompatybilne aparaty.

Szukam na allegro ale nie ma w sprzedaży kabla. Znalazłem w cyfrowych po 19 zeta muszę sobie zamówić.

Ja nie rozumiem, masz taki kabel i na pudelku od kabla jest napisane ze do d700, z reszta nieważne jak zamówiłeś to oki

manfred
19-01-2014, 21:26
Nie mam kabla i nie pomyślałem że może go nie być w zestawie. Koleś mi pisał że podłączył D700 teraz wiem że mnie okłamał. Dlatego próbowałem ten kabel co mam w zestawie podłączyć do górnego gniazda. Ale dzięki rozmowie wiem że nie miałem kabla i muszę go dokupić.

.:Gerard:.
19-01-2014, 21:29
Nie mam kabla i nie pomyślałem że może go nie być w zestawie. Koleś mi pisał że podłączył D700 teraz wiem że mnie okłamał. Dlatego próbowałem ten kabel co mam w zestawie podłączyć do górnego gniazda. Ale dzięki rozmowie wiem że nie miałem kabla i muszę go dokupić.

Teraz czaje ;)