PDA

Zobacz pełną wersję : Sztuczne ognie jak wyodrębnić



manfred
19-01-2014, 11:03
Witam serdecznie posiadam zdjęcie sztucznych ogni. Jak mogę je wyodrębnić z ciemnego tła za pomocą PS
Tutaj link do zdjęć.
https://www.dropbox.com/sh/gxx6uibfirsiecy/kNJ1t14E6B

TOP67
19-01-2014, 11:08
Wstaw małego jpg, żeby było widać o co chodzi. Nie każdemu chce się pobierać NEF.

manfred
19-01-2014, 11:20
Tak źle tak nie dobrze .Już wstawiam https://www.dropbox.com/sh/gxx6uibfirsiecy/kNJ1t14E6B

TOP67
19-01-2014, 11:26
A tak nie lepiej?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/sh/gxx6uibfirsiecy/4ubIBsCy99/Sztuczne%20ognie.jpg)

W zasadzie, to nie trzeba nic wyodrębniać. Umieść to na warstwie i zmień mieszanie na jaśniejszy kolor (lub coś innego z tej grupy). Potem daj do tej jednej warstwy, warstwę dopasowania poziomy i odetnij czernie.

manfred
19-01-2014, 11:36
A super właśnie coś mi wychodzi.Rozumiem że dopasowanie z altem i prawy suwak w lewo.

TOP67
19-01-2014, 16:36
Tak. Chociaż jest kilka różnych metod na przyciemnienie tła. Można użyć np. koloru selektywnego.

manfred
19-01-2014, 17:32
Dzięki udało sie i wyszło fajnie.

artuss811
21-01-2014, 11:59
Dzięki udało sie i wyszło fajnie.


chętnie zobaczę efekt tez mnie to interesuje, takie magiczne sztuczki

manfred
21-01-2014, 12:22
Efekt jest jak dla mnie satysfakcjonujący. Obrazek sztucznych ogni i nałóż na ciemne niebo ze wskazówkami jakie podał TOP67 a sam się przekonasz.

artuss811
21-01-2014, 18:58
Też to zrobiłem do moich nie udanych zdjęć nocnych i sporo je uratowało

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka