PDA

Zobacz pełną wersję : Kino domowe do konsoli i telewizora



charlie_kr
17-01-2014, 23:25
Hej cześć czołem.
Pytanie do znających się na elektronice i fanatyków ;)

Mam telewizor samsung led, konsola ps3 podłączona przez hdmi.
Chciałbym dokupić zestaw (kina domowego?) . Zależy mi na poprawieniu dźwięku.
Ale nie jestem pewien czy dobrze szukam. Kino domowe to chyba zestaw kolumn + odtwarzacz + wzmacniacz i coś jeszcze?
U mnie funkcję odtwarzacza pełni konsola, bo z niej mogę bez problemu odpalać filmy. Zależy mi przede wszystkim na kolumnach.
Czego szukać? Samych kolumn? kolumn ze wzmacniaczem? calego zestawu kina domowego?
Czy wzmacniacz będzie potrzebny czy może telewizor ociągnie kolumny?

Polecacie jakiś zestaw? ktoś ma podobne rozwiązanie?
Pozdrawiam

Panerai
17-01-2014, 23:47
Potrzebujesz wzmacniacz wielokanałowy oraz głośniki. Konsola jest odtwarzaczem więc na wstępie budowania systemu Playstation wystarczy. Wzmacniacz 5.1 (głośniki frontowe, centralny, dwa tylne efektowe i możliwość podłączenia subwofera). Z zapytania wynika, że nie jesteś jakimś audiofilem z super wymaganiami więc pozwól, że zaproponuję byś udał się do dużego Media Marktu z co njajmniej dwiema płytami CD /oryginalne/, które dobrze znasz i odsłuchał kilkanaście zestawów HI FI. Oczywiście odsłuch na sklepie nie będzie miarodajny w sensie jakości ale powinien wystarczyć do oceny "co gra dobrze, gra tak jak chciałbyś słyszeć". Najlepiej wybrać się z bratem / szwagrem/ kuzynem / żoną. Po dokonaniu wyboru czy też zawężeniu poszukiwań do dwóch - trzech zestawów przyjdź tam jeszcze raz dzień później i ponownie dokonaj odsłuchu. Powinno zadziałać - czyli pozwolić dokonać właściwego wyboru :)

charlie_kr
17-01-2014, 23:56
Dzięki za komentarz. Właśnie audiofilem nie jestem, więc szukam prostego zestawu, który zagra lepiej niż głośniki telewizora ;)
Szukam czegoś co docelowo ma ładnie zargrać przy filmach i tanecznej grze just dance :D
Dodam, że lubię soczysty bass.

Czy kupować osobno kolumny i wzmacniacz , czy moze kupić zestaw? bo nie widziałem zestawu z samym wzmacniaczem, często są tek ina domowe czyli wzmacniacz, odtwarzacz i kolumny.

Ile liczyć na taki zestaw?

i czy amplituner to wzmacniacz?

Panerai
18-01-2014, 00:02
Hmmmm ... pamiętam jak poszedłem po zestaw do 4000 zł ... skończyło się na ponad 20.000 zł :) ... zrobię kawę i zaraz skrobnę w temacie.
W międzyczasie podaj wielkość pomieszczenia gdzie ma stać zestaw oraz czy jest możliwość symetrycznego ustawienia głośników ?!

charlie_kr
18-01-2014, 00:09
pomieszczenie to kwadrat o powierzchni około 20 m2. symetrycznie da się :)
Mi nie zależy na pro zestawie za 10 000 :P

Panerai
18-01-2014, 00:17
Powiem tak: kiedy robiłem odsłuchy w Media Markt (finalnie i tak wylądowałem w salonie audiofilskim i tam dokonałem zakupów) ... to pośród tych wszystkich Onkyo, Yamah, Denonów ... najlepiej /wyraźnie lepiej/ zagrał FERGUSON /chiński wyrób, nie znam tej marki/ i głośniki oferowane w zestawie chyba o nazwie AM-TECH albo podobnie brzmiącej.
Ja w przeszłości nigdy nie zawiodłem się na firmie SONY i może poszukaj w tej marce czegoś co będzie Tobie odpowiadało ?! Od razu przyznaję, że nie posiadam /już/ SONY, aktualnie gram na wzmacniaczu Harman/Kardon , który potrafi "rozbujać" każde duże głośniki i dodatkowo ma fajny gadżet w postaci menu ekranowego (parametry, zmiany - wyświetlane są na ekranie telewizora). Głośniki .... hmmmmm SONY robi pod siebie zacne głośniki ... Nie podobają mi się żadne z kompletów dołączanych do YAMAHY czyli głośniki o nazwie PRISM I, II itd.

Fajne brzmienie mają niektóre głośniki / zestawy firmy JBL ale tu potrzebny twój indywidualny odsłuch. Najlepiej gdybyś dobrał głośniki z porządnym basem przez co nie będziesz musiał wydawać kasy na subwofer. Z tego co pamiętam to takie "dyskotekowe" brzmienie mają kolumny firmy HECO np. model VICTA 701.

Tak z ciekawości : jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na wzmacniacz + głośniki ? Tak uczciwie ?

charlie_kr
18-01-2014, 00:57
tak uczciwie budzet na cały sprzęt grający wyznaczyłem na 2000 ZŁ. domyślam się teraz że to mało, chociaż z drugiej strony nie potrzebuję zestawu z najwyżej półki. to ma grać fajnie w grach i czasem przy filmach lub jakiejś domowej imprezie ;)
A może coś takiego? czy może szkoda kasy?
http://allegro.pl/pioneer-vsx-323-323-taga-harmony-tav-306-poznan-i3862958187.html

Rafał_Sz
18-01-2014, 01:07
Masz konsolę, potrzebujesz tylko podkrecic dźwięk. Kup dobry zestaw 5.1 do komputera, np. cos Logitecha. Za 1000 zl będziesz miał bdb brzmienie, z DTS itp. Nie daj sobie sobie wmówić, ze jedynie zestaw za kilkadziesiąt tysi, z kablami wygrzewanymi na zmianę miedzy udami dziewicy, a marcowym słońcem Sahary, interkonektami kutymi przez japońskich specow i mistrzowsko zapetlonym przyłączu do słupa od prądu da Ci jako takie brzmienie.

charlie_kr
18-01-2014, 01:10
tylko pytanie czy telewizor to uciągnie :)

Panerai
18-01-2014, 01:10
Nie przeginaj z tymi Logitechami. Normalne kino domowe proponuję człowiekowi. Kwota 2000 zł wystarczy ! Ten Pioneer z linku wystarczy. Głośników nie słyszałem ... nie wypowiem się. Powinieneś odsłuchać zestaw. Znajdź w MM, odsłuchaj ... kup gdzie chcesz :)

charlie_kr
18-01-2014, 01:14
a co jest złęgo w tych logitechach np. http://allegro.pl/glosniki-logitech-z906-5-1-thx-500w-rms-dolby-w-wa-i3864451805.html ?
i czy ten wcześniej wspomniany przeze mnie zestaw to tragedia? http://allegro.pl/pioneer-vsx-323-323-taga-harmony-tav-306-poznan-i3862958187.html

jaką przewagę ma zestaw wzmacniacz + kolumny nad głośnikami komputerowymi za prawie 1000 zł?

Panerai
18-01-2014, 01:23
Sorry, doszedłem do ściany. Poczytam sobie o fotografii ... kup co chcesz Charlie.

PS. Spłyciłem temat: pisząc wzmacniacz miałem na myśli amplituner :)

Rafał_Sz
18-01-2014, 09:14
a co jest złęgo w tych logitechach np. http://allegro.pl/glosniki-logitech-z906-5-1-thx-500w-rms-dolby-w-wa-i3864451805.html ?
i czy ten wcześniej wspomniany przeze mnie zestaw to tragedia? http://allegro.pl/pioneer-vsx-323-323-taga-harmony-tav-306-poznan-i3862958187.html

jaką przewagę ma zestaw wzmacniacz + kolumny nad głośnikami komputerowymi za prawie 1000 zł?
Przesłuchaj jedno i drugie. biorąc pod uwagę cel do jakiego chcesz kupić, jestem prawie pewny co wybierzesz. ;)

P.S. Ten Logitech jest w MM za 999 zł, więc możesz sobie porównać przed zakupem z czym chcesz.

charlie_kr
18-01-2014, 16:18
byłem dziś w jakimś media szajcie i powiem szczerze, że wiele mi to nie pomogło. Oglądałem i głośniki i zestawy kolumn ze wzmacniaczem. W sklepowych warunkach wszystko brzmi podobnie.. a cenowo za 1500 można już fajny zestaw kupić..
co dalej?

Panerai
18-01-2014, 17:37
Coś tam musiało się wyróżniać w tłumie ?! Jeśli nie wybrałeś kilku modeli (oczywiście odpowiadających Twoim gustom) ... idź tam jeszcze raz ... Nie proponuję salonu audiofilskiego bo tam nie wystarczy Ci na głośniki. Tutaj ma być kompromis między jakością, a ceną. Dzisiaj sobota, duży ruch w sklepie, dekoncentracja ... próbuj dalej. Nie znam cen zestawów Sony ale może wpadnij do Sony Center .... to nie muszą być wielkie podłogowce /głośniki/.

Może coś takiego:
http://www.ceneo.pl/15779553#tab=reviews_scroll

http://www.ceneo.pl/24326767

http://www.ceneo.pl/20060674

http://www.ceneo.pl/27108859

http://www.ceneo.pl/26273453

itp, itd .... w Sony Center maja pokoje odsłuchowe .... powinni pomóc w wyborze.

wąski
19-01-2014, 12:24
Właśnie mam ten sam problem i chcę wzmocnić dźwięk z TV i PS3 na chwilę obecna zastanawiam się nad zakupem zestawu soundbar samsung HW-F450 klik (http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-video/audio-video/soundbars/HW-F450/EN-spec) Czy miał ktoś może jakieś doświadczenia z tym sprzętem. Nie bardzo chciał bym się bawić z przeciąganiem kabli przez cały salon.