PDA

Zobacz pełną wersję : Dron + Aparat



szymon708
16-01-2014, 11:42
Od jakiegoś czasu po głowie chodzi mi kupno zdalnie sterowanego helikoptera. Realizacja marzeń z dzieciństwa ;-) Ostatnio widziałem, że chłopaki pod Nanga Parbat wzięli ze sobą drona i podwiesili GoPro.

I pytanie do was jakie macie doświadczenie w tej dziedzinie. Jakiego sprzętu używanie do latania i co podwieszacie. Jak to się sprawuje ?

GonzoG
16-01-2014, 14:15
Byłem na targach z takim sprzętem i o ile do GoPro, czy innym ważących po 100g urządzeń wybór jest spory i są dość tanie (od 1000zł), to pod lustrzankę ceny zaczynają się w granicach 7000-8000zł, a baterie starczają max na 5-10 minut lotu.

Jak się sprawuje - jak pilot jest dobry, to efekty również są dobre. Minusem takich "zabawek" jest konieczność posiadania licencji.

Wojteksw
16-01-2014, 14:37
Kilka zdań masz także tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=226769

szymon708
16-01-2014, 14:47
Lustra raczej w powietrze nie wypuszczę :) Bardziej myślałem o moim kompakcie ( przynajmniej ma Af w trybie video ). Dokładnie 195g z baterią więc całkiem jak się okazuje sporo :) U chińczyków jest sporo tego sprzętu, ale nie wiem jak z udźwigiem i sterownością.

Wojteksw
16-01-2014, 15:37
Z tym udźwigiem to zawsze trzeba brać z dużym zapasem, producent może dużo pisać a praktyka jest inna.

sidek
20-01-2014, 01:45
Kilka miesięcy temu sporo zmieniło się w przepisach (chyba w kwietniu weszły w życie nowe). Z tego co kojarzę, jeśli chcesz wykonywać komercyjnie zdjęcia z powietrza to już jest potrzebna jakaś licencja/zezwolenie - co jest potwierdzane jakimś państwowym egzaminem.

fafniak
16-10-2016, 23:39
Witam, szukam dobrego drona z opcją fallow me
Myśle że to słaba opcja ;)

OjTam
17-10-2016, 00:03
Myśle że to słaba opcja ;)

Myślę że to spambot. Kolejny.

adamoff
08-11-2016, 18:19
Ale odkopał bocik :D
Zajrzałem bo ciekawy temat ale szkoda że temat ucichł, tak mało tu droniarzy? :)