Zobacz pełną wersję : Fotografowanie auta z zapalonymi światłami
Migdzinski
14-01-2014, 11:23
Witajcie
Tak jak w temacie jak sfotografować auto w nocy lub przy słabym świetle, aby aparat nie skupiał się na światłach i nie robił czarnego tła ?
1. Użyć trybu A i korekty ekspozycji, ew. pomierzyć ekspozycję punktowo na ciemny fragment auta
2. Użyć trybu M i dobrać odpowiednio wszystkie parametry ekspozycji
3. Doświetlić auto lampą błyskową
4. Zastosować wielokrotną ekspozycję, raz na światła, raz na cienie, skleić w programie (ale prawdopodobnie sztucznie to wyjdzie)
Witajcie
Tak jak w temacie jak sfotografować auto w nocy lub przy słabym świetle, aby aparat nie skupiał się na światłach i nie robił czarnego tła ?
Wyłączyć się skupianie aparatu... bo wiesz... aparat ma coś takiego jak tryb, w którym to tylko ty decydujesz o parametrach ekspozycji - na takim pokrętełku u góry literka "M".
A o różnych trybach pomiaru światła masz oprócz tego w instrukcji.
Migdzinski
14-01-2014, 19:18
i po co ta złośliwość ? seksu wczoraj nie było ?
pytam grzecznie, @kkokosz dziękuję
i po co ta złośliwość ? seksu wczoraj nie było ?
pytam grzecznie, @kkokosz dziękuję
Może po to, żebyś zapamiętał na przyszłość, bo podawanie gotowej recepty na tacy z reguły nie działa na długo - nie trzeba myśleć, to nie trzeba pamiętać.
Migdzinski
15-01-2014, 11:57
to się zgadzam natomiast jeśli chodzi o fotografię to biorę ją sobie głęboko do serca, moja praca to fotografowanie aut więc nie zapomnę
moja praca to fotografowanie aut
Serio? I zadajesz pytanie z elementarnych podstaw ekspozycji?
to się zgadzam natomiast jeśli chodzi o fotografię to biorę ją sobie głęboko do serca, moja praca to fotografowanie aut więc nie zapomnę
Doprawdy ciekawe. To jak ty zes pracowal nei znajac podstaw? :)
adriansocho
22-01-2014, 09:58
Trzeba też pamiętać o możliwościach programów do obróbki rawów, które pozwalają rozjaśnić zbyt ciemne miejsca. Ale generalnie wszystko zaczyna się od świadomego ustawiania ekspozycji. Praca domowa: zapoznać się z jakimś poradnikiem np. na szerokikadr.pl w temacie doboru ekspozycji (na szerokimkadrze.pl są przykłady zdaje się z kolumną Zygmunta w Warszawie), a drugi temat do wyszukania to posługiwanie się histogramem zdjęcia po jego zrobieniu. Można też zainteresować się bracketingiem ekspozycji.
Dobrać tak poziom oświetlenia tła (pora dnia/nocy) to wyrównasz kontrasty. Zdjęć "nocnych" nie robi się w nocy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.