PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografowanie auta z zapalonymi światłami



Migdzinski
14-01-2014, 11:23
Witajcie

Tak jak w temacie jak sfotografować auto w nocy lub przy słabym świetle, aby aparat nie skupiał się na światłach i nie robił czarnego tła ?

kkokosz
14-01-2014, 11:27
1. Użyć trybu A i korekty ekspozycji, ew. pomierzyć ekspozycję punktowo na ciemny fragment auta
2. Użyć trybu M i dobrać odpowiednio wszystkie parametry ekspozycji
3. Doświetlić auto lampą błyskową
4. Zastosować wielokrotną ekspozycję, raz na światła, raz na cienie, skleić w programie (ale prawdopodobnie sztucznie to wyjdzie)

GonzoG
14-01-2014, 14:52
Witajcie

Tak jak w temacie jak sfotografować auto w nocy lub przy słabym świetle, aby aparat nie skupiał się na światłach i nie robił czarnego tła ?

Wyłączyć się skupianie aparatu... bo wiesz... aparat ma coś takiego jak tryb, w którym to tylko ty decydujesz o parametrach ekspozycji - na takim pokrętełku u góry literka "M".

A o różnych trybach pomiaru światła masz oprócz tego w instrukcji.

Migdzinski
14-01-2014, 19:18
i po co ta złośliwość ? seksu wczoraj nie było ?

pytam grzecznie, @kkokosz dziękuję

GonzoG
14-01-2014, 20:11
i po co ta złośliwość ? seksu wczoraj nie było ?

pytam grzecznie, @kkokosz dziękuję

Może po to, żebyś zapamiętał na przyszłość, bo podawanie gotowej recepty na tacy z reguły nie działa na długo - nie trzeba myśleć, to nie trzeba pamiętać.

Migdzinski
15-01-2014, 11:57
to się zgadzam natomiast jeśli chodzi o fotografię to biorę ją sobie głęboko do serca, moja praca to fotografowanie aut więc nie zapomnę

!AGresT
21-01-2014, 12:17
moja praca to fotografowanie aut

Serio? I zadajesz pytanie z elementarnych podstaw ekspozycji?

qualin
21-01-2014, 20:00
to się zgadzam natomiast jeśli chodzi o fotografię to biorę ją sobie głęboko do serca, moja praca to fotografowanie aut więc nie zapomnę

Doprawdy ciekawe. To jak ty zes pracowal nei znajac podstaw? :)

adriansocho
22-01-2014, 09:58
Trzeba też pamiętać o możliwościach programów do obróbki rawów, które pozwalają rozjaśnić zbyt ciemne miejsca. Ale generalnie wszystko zaczyna się od świadomego ustawiania ekspozycji. Praca domowa: zapoznać się z jakimś poradnikiem np. na szerokikadr.pl w temacie doboru ekspozycji (na szerokimkadrze.pl są przykłady zdaje się z kolumną Zygmunta w Warszawie), a drugi temat do wyszukania to posługiwanie się histogramem zdjęcia po jego zrobieniu. Można też zainteresować się bracketingiem ekspozycji.

Darek66
23-01-2014, 12:41
Dobrać tak poziom oświetlenia tła (pora dnia/nocy) to wyrównasz kontrasty. Zdjęć "nocnych" nie robi się w nocy.