PDA

Zobacz pełną wersję : Skaner do odbitek i negatywów



dax1990
13-01-2014, 13:23
Witam,

ostatnimi czasy wpadłem na pomysł archiwizacji rodzinnych zdjęć.
Większość to odbitki w albumach, ale posiadam także sporo starszych klisz.
Czytam i czytam wątki na forum, ale mam już mętlik.
Chciałbym poskanować wszystkie zdjęcia i zachować na dysku, ale też chciałbym aby ich jakość pozwalała na późniejszy wydruk w podobnej jakości jak oryginały, może niektóre chciałbym wydrukować w małym powiększeniu...

Czy skaner typu Epson V370 nada się do tego celu? A może lepiej wybrać Canoscan'a 5600F?

Proszę o wszelkie porady i sugestie, z góry dziękuję.

doktor
13-01-2014, 14:03
A o jakich formatach klisz mowa? 135, 120?

dax1990
13-01-2014, 14:10
klisze 135

doktor
13-01-2014, 14:19
Zależy czy dużo tego masz. Epsą jest niezłym wyborem. Warto sprawdzić czy skaner będzie pracował z posiadanym systemem operacyjnym. Część starych skanerów (jeśli na używkę się*zdecydujesz) nie ma wsparcia w W8, osx 10.9. Canona nie miałem.

dax1990
13-01-2014, 17:14
Aktualnie posiadam Win 7 więc nie powinno być raczej problemów?

No a zdecyduję się prawdopodobnie na nowy skaner, nie używkę... Przy zakupie nowego mam przynajmniej jakąś gwarancję...

pastwisko
13-01-2014, 17:46
Jeśli tych klisz jest duzo, to warto rozważyć skaner do którego wchodzą na raz dwa paski filmu. Wkładanie filmu w ramki jest upierdliwe i z ramką jednopaskową trzeba to robić czesciej, co 6 skanów.

dax1990
13-01-2014, 17:49
A mógłbyś coś doradzić, jakiś konkretny model skanera? Ten Epson V370 na alle... widzę ~400zł, więc cena dla mnie OK.

Najwięcej mam odbitek na papierze. Klisz jest trochę, ale z 2 strony nie mam jakiejś założonej daty na zeskanowanie wszystkiego, raczej systematycznie w wolnych chwilach będę skanował.

pastwisko
13-01-2014, 18:37
Jesli raz na jakiś czas, to nie ma co się na siłę pchać w wyższy model