Zobacz pełną wersję : D7100+ S 17-50 vs D7000 + Nikkor 17-55
Który zestaw wybrać. Obecnie posiadam D7000, ale skłonny jestem go wymienić na D7100 chociażby ze względu na lepszego AF. Jednak stracę bo będę musiał nabyć sigmę 17-50 F2,8. Jeżeli zostałbym przy D7000 nabędę do niego Nikkora 17-55 - wiem co to za szkło i co jest warte gdyż już kiedyś je miałem. Który zestaw polecilibyście bardziej. Posiadam jeszcze lampę YN 467 II oraz N35mm F1,8.
shelby89
13-01-2014, 11:02
Wymienisz na D7100 z lepszym AF, ale będziesz miał Sigmę z gorszym AF niż w Nikkorze...
Andrzej1974
13-01-2014, 11:18
Najlepszy byłby chyba duet D7100 + 17-55, co nie? ;-)
Wiem, że ostatni duet byłby najlepszy. AF D7000 martwi mnie nie tylko szybkością ale także celnością - bo z tym różnie bywa. Druga sprawa to fakt, że N17-55 jest dość sporawy i ciężki. Fotografie które będę wykontywać to głównie moje dziecko, które przemieszcza się bardzo szybko.
Jedyne kiedy warto brać N17-55, to gdy robisz zdjęcia w deszczu, czy burzach piaskowych.
W każdym innym przypadku nie widzę sensu kupowania tego obiektywu.. no chyba, że ważniejsze dla Ciebie jest logo niż to co oferuje obiektyw.
JohnnyBravo
13-01-2014, 11:55
Miałem okazję pocykać kilka zdjęć D7000 + N17-55 + SB700 i powiem szczerze że te body jest malutkie jak na tak wielki i cieżki obiektyw. Podpięta lampa jeszcze dodatkowo potęgowała te wrażenie. D7100 jest ciut większy (o kilka mm) i właściciel wspomnianego D7000 zachwalał jego trzymanie. Grip trochę poprawia sytuację, jednak i tak zależy kto co lubi i jakie ma dłonie.
No właśnie 17-55 jest olbrzymim klockiem i wcześniej głównym powodem jego sprzedaży był właśnie rozmiar. Postawię chyba na 7100 plus sigma 17-50. Nic szczególnego nie przemawia za znakomitym nikkorem i słabyszym body D7000
siwyozzman
13-01-2014, 12:24
Akurat D7100 nie jest 100% kompatybilny z ta sigmą -działanie firmy Nikon w celu wycięcia konkurencji... Nie działa podgląd na żywo więc odpadnie filmowanie... nie jestem zainteresowany to dokładnie nie pamiętam ...przeszukaj forum jest taki wątek... Oczywiście są zadowoleni użytkownicy takiego tandemu ale warto o tym wiedzieć.
Akurat D7100 nie jest 100% kompatybilny z ta sigmą -działanie firmy Nikon w celu wycięcia konkurencji... Nie działa podgląd na żywo więc odpadnie filmowanie... nie jestem zainteresowany to dokładnie nie pamiętam ...przeszukaj forum jest taki wątek... Oczywiście są zadowoleni użytkownicy takiego tandemu ale warto o tym wiedzieć.
Dokładnie tutaj: Sigma 17-50 2.8 i dziwne zachowanie D7100 (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=232057)
Dzięki za te info, jednak problem chyba nie będzie mnie dotyczył gdyż nie odpalam wcale LV. Jest to dla mnie zbędne.
Który zestaw wybrać.
Ja bym wybrał D7100 i... Sigmę 17-35/1,8. :)
Też swego czasu zastanawiałem się nad odchudzeniem swojego zestawu (wcześniej to było D300s+N17-55), bo jednak waga i gabaryt swoje robiły. D300s sprzedałem z łezką woku, ale sprzedałem. N17-55 nie miałem sumienia wiedząc, że nic lepszego nie kupie.
Natomiast jeżeli masz problem z AF w D7k i o ile nie można z tym nic sensownego zrobić, to zmień body w pierwszej kolejności. Co Ci po dobrym szkle skoro i tak Af aparatu nie trafi???
Potem zastanów się nad szkłem. Jak pisałeś miałeś N17-55 więc wiesz dokładnie co on potrafi, więc sprawdź S17-50/2.8 i zobaczysz czy będzie ok i czy warto dokładać do nikkora.
Tak czy owak masz 35-tke więc masz czym cykać.
Akurat D7100 nie jest 100% kompatybilny z ta sigmą -działanie firmy Nikon w celu wycięcia konkurencji... Nie działa podgląd na żywo więc odpadnie filmowanie... nie jestem zainteresowany to dokładnie nie pamiętam ...przeszukaj forum jest taki wątek... Oczywiście są zadowoleni użytkownicy takiego tandemu ale warto o tym wiedzieć.
Przestań bzdury pisać. Sigma 17-50/2.8 działa bez problemów z D7100.
Jak się okazuje nie wszystkim
siwyozzman
13-01-2014, 14:52
Przestań bzdury pisać. Sigma 17-50/2.8 działa bez problemów z D7100.
22 strony wątku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=232057 - same bzdury? Nie!! to modne ostatnio "same zachwyty"...
Moje D7000 jest generalnie ok. Miałem problemy z poprzednią ale ta pucha wygląda ok. Choć wiem, że w nieco ciemniejszym pomieszczeniu AF się nieco gubi. Narazie jeszcze myślę i wpadł mi do głowy D700 plus 50 1,8 ale chyba za bardzo się zagalopowałem.
Proponuje wymienić body na d7100 i do tego sigmę, ale 18-35 1.8 a 35tkę wymienić na 50tkę, moim zdaniem świetny zestaw;-)
Trochę to przekroczy budżet zatem odpada. Używkę D7100 dostanę za ok 3200 plus obiektyw w zależności 1300 sigma lub 2500 nikkor. Sigma o której wspomniałeś to wydatek rzędu 3000zł także opada.
Tak więc sigma 17-50 będzie odpowiednim wyborem, w pszyszłośći możesz sprzedać 35 i kupić 85 w wersji D do ciasnych portretów i też będziesz miał spoko zestawił.
Pawełfoto
13-01-2014, 19:43
Akurat D7100 nie jest 100% kompatybilny z ta sigmą -działanie firmy Nikon w celu wycięcia konkurencji... Nie działa podgląd na żywo więc odpadnie filmowanie... nie jestem zainteresowany to dokładnie nie pamiętam ...przeszukaj forum jest taki wątek... Oczywiście są zadowoleni użytkownicy takiego tandemu ale warto o tym wiedzieć.
Bez przesady, nieładnie takie głupoty wypisywać, coś tam wiesz kolego ale nie do końca...
Pogląd w LV oczywiście jest, AF działa w każdym trybie i filmować również można bez problemu, jedyna "wada" współpracy Sigmy 17-50 i D7100 to brak możliwości płynnego przesuwania zdjęcia w LCD wybierakiem.
Ot cała szumna "wada".
adrianek32
13-01-2014, 22:38
tej "wady" to niektorzy nawet nie zauwaza, co do N 17-55 duzo ludzi chwali to szklo a w roznych testach wypada przecietnie lub w miare dobrze - bez rewelacji moim zdaniem zbyt drogie jest to szklo szczegolnie patrzac na cene sigmy i stosunek jakosci do ceny obu szkiel :)
Pako1 trochę się naczytałem o tej sigmie 18-35 i powiem, że robi wrażenie wow. Obecnie focę wyłącznie 35mm i jakoś sobie radzę, choć brakuje mi szerokiego kąta podejść prawie zawsze można. W budżecie jakoś bym się zmieścił jeśli pozostałbym przy D7000, ciężka noc przemyśleń przede mną hehe.
Możliwe konfiguracje to:
D7000 + sigma 18-35
D7100 + Sigma 17-50
D7000 + N 17-55
D700 + 50mm 1,8G
5D MK II + 50mm (ale jakoś mnie to nie przekonuje)
D7100 plus S 17-50/2,8 to bardzo zacny zestaw i nie przejmuj się rzekomą niekompatybilnością nikona z sigmą, nie taki diabeł straszny, żeby choć gorszej biedy nie było :)
Nie sądzę, aby taka wada mi przeszkadzała w foceniu. Coraz bardziej jestem skłony zakupić właśnie ten zestaw.
shelby89
14-01-2014, 00:07
Maciek, a co było nie tak z Twoim poprzednim D7000?
adrianek32
14-01-2014, 00:25
Maciek jak cos to mam taki zestaw jakbys chcial cos dopytac, Sigme kupilem uzywana na gwarancji za 1220zl kupiona pare mies. temu w redcoon
shelby89
14-01-2014, 00:31
Ja też nie dawno Sigmę kupiłem z naszego forum, pół roczną za 1250 z gwarancją, bardzo jestem zadowolony z tego szkła, co prawda z D7000 właśnie używam, ale jest rewelacja.
Dzięki za info. Shelby89 poprzedni D7000 wariował a AF ciągle był problem. Ogólnie pucha super dlatego do niej wróciłem kolejny egzemplarz okazał się bardzo udany i celny.
Pako1 trochę się naczytałem o tej sigmie 18-35 i powiem, że robi wrażenie wow. Obecnie focę wyłącznie 35mm i jakoś sobie radzę, choć brakuje mi szerokiego kąta podejść prawie zawsze można. W budżecie jakoś bym się zmieścił jeśli pozostałbym przy D7000, ciężka noc przemyśleń przede mną hehe.
Możliwe konfiguracje to:
D7000 + sigma 18-35
D7100 + Sigma 17-50
D7000 + N 17-55
D700 + 50mm 1,8G
5D MK II + 50mm (ale jakoś mnie to nie przekonuje)
Też się mocno napaliłem na tą sigmę (18-35) bo brakuję mi trochę szerokiego kąta, a ona wygląda super. W poście wyżej piszesz że jesteś zadowolony z d7000, to może zostaw go i kup lepsze szkło np.tą sigmę? Podpinałem ją pod swoje body i jest rewelka.
Pako1 trochę się naczytałem o tej sigmie 18-35 i powiem, że robi wrażenie wow. Obecnie focę wyłącznie 35mm i jakoś sobie radzę, choć brakuje mi szerokiego kąta podejść prawie zawsze można. W budżecie jakoś bym się zmieścił jeśli pozostałbym przy D7000, ciężka noc przemyśleń przede mną hehe.
Możliwe konfiguracje to:
D7000 + sigma 18-35
D7100 + Sigma 17-50
D7000 + N 17-55
D700 + 50mm 1,8G
5D MK II + 50mm (ale jakoś mnie to nie przekonuje)
D700 ale z
50mm F1,4 G
Zestaw super mz. Wiem bo mam.
PiotrGondek
14-01-2014, 20:25
Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum.
Mam do Was pytanie o d7100 vs d7000. Z góry chcę poinformować, że nie chodzi mi o dane techniczne, bo z tymi się już zapoznałem. Chcę kupić jedną z tych 2. puszek (do tej pory miałem d5100, którą udało mi się odsprzedać).
Z mojej perspektywy różnica cenowa między d7100 a d7000 wynosi 800zł. Stąd moje pytanie do Was: czy warto dorzucić do d7100 te 800zł czy lepiej kupić sobie d7000zł a te 8 stuwek przeznaczyć na szkło?
Jak czyłem po Internetach d7100 nie jest wyjątkowo lepszy od d7000; na snapsort w punktacji % wygrywa z wynikiem 100 do 91.
Bardzo proszę o Waszą subiektywną opinię.
Dzięki za odp!
Klamka zapadła D7100 w drodze. Kupiłem używkę z przebiegiem 6500 klapnięć. Do tego dojdzie sigma i będzie git.
Klamka zapadła D7100 w drodze. Kupiłem używkę z przebiegiem 6500 klapnięć. Do tego dojdzie sigma i będzie git.
No to brawo i gratulacje, jak tylko będziesz posiadał już owy zestaw, to nie zapomnij się podzielić opinią na jego temat :)
Pawełfoto
15-01-2014, 22:18
Klamka zapadła D7100 w drodze. Kupiłem używkę z przebiegiem 6500 klapnięć. Do tego dojdzie sigma i będzie git.
Maćku czy pomogły Ci w decyzji moje fotki?:)
Robson_zg
15-01-2014, 22:46
To pochwal się ile dałeś, o ile to nie tajemnica :)
Zdjęcia mi pomogły i to bardzo:) Są git. Cenowo wyszło całkiem dobrze bo 3050zł (cena z wysyłką) body z przebiegiem 6500 zdjęć plus 15 miesięcy gwarancji. Do tego łupem padła sigma 17-50 z dwuletnią gwarancją w stanie idealnym za 1350 z przesyłką.
taki maly offtop
sigma 17-50 obecenie nowa w DE kosztuje 310 euro
Cena fajna, ale żeby ją kupić trzeba poświęcić sporo czasu (akurat nie mam) plus trochę na paliwo:). Może jakby było lato to inaczej bo i Drezno można zwiedzić i pofocić przy okazji.
mam akurat N17-55 oraz Tamka 17-50 na dwóch d90'ach i powiem Ci że szalonej rożnicy w jakości nie widać... fakt N jest szybszy ale za tym idzie jego znacznie większy rozmiar... a tamek też potrafi zaskoczyć żyletowatą ostrościa ;)
tak więc ja polecam Tamka, zapewniam Cię że do dziecka będzie poręczniejszy.
Pawełfoto
16-01-2014, 23:15
To fajnie że się zdecydowałeś, D7100 to zacna puszka, przebieg 6500 tyś to pryszcz. Pochwal się pracą twojej Sigmy, ciekaw jestem czy nie będziesz musiał dostrajać AF w body, pytam bo większość miała jakieś tam problemiki:) a znowu ja swojej nic nie robiłem, kupiłem w ciemno wysyłkowo i jest git, sam widziałeś.
Robson_zg
16-01-2014, 23:57
Maciek1 ja swoje 7100 kupiłem uzywke z podobnym przebiegiem we wrześniu/październiku z obiektywem 18-105 za 3800, więc w podobnej cenie jak Ty. Obiektyw S17-50 2.8 za 1350 z filtrem.
Co do współpracy sigmy z body, to nie mam żadnych uwag.
W poniedziałek będę miał cały zestaw więc dam znać jak z ostrością i celnością.
fazerfzr
17-01-2014, 12:51
Witam podłącze się pod temat może coś komuś podpowiem. Posiadam D7000 i chciałem zakupić D7100. Zrobiłem kilka testów i jedyne co mnie odstraszyło od D7100 to czułość która jest gorsza od D7000 może wynika to z bardziej upchniętych pikseli na matrycy. Ale generalnie D7100 wrażenie robi bardzo dobre lepsze Video, więcej Mpx i więcej pól AF. Co do obiektywów To Miałem Tamrona 17-50 VC i mogę śmiało polecić każdemu to szkło. Oczywiście jest kilka wad jak już porównujemy do N17-55. Zrobię małe porównanie:
Tamron 17-50 2.8 VC
+
Super stabilizacja
Mały i lekki
Fajnie ostry w pełnym zakresie
Świetna cena
-
Słabe kolory
Wolny AF
Potrafi się gubić w trudnych warunkach
Głośny
Nikkor 17-55 2.8
+
Super ostry w pełnym zakresie
Bardzo szybki i celny AF
Fantastyczne kolory
Pancerna konstrukcja, sprawia wrażenie ciężkiego do uszkodzenia
Radzi sobie w trudnych warunkach
-
Ciężki i wielki
Wysoka cena
w moim modelu dość ciężko chodzi pokrętło ogniskowej
Brak Stabilizacji
Mam nadzieje że komuś pomogłem ;)
Co do obiektywów To Miałem Tamrona 17-50 VC i mogę śmiało polecić każdemu to szkło.
Tu nie o Tamronie, a o Sigmie - jak porównasz Sigmę do Tamrona, to się okaże, że Tamron nie ma prawa istnienia na rynku w tej cenie:
Sigma:
- jest ostrzejsza
- ma lepszą stabilizację (to VC w 17-50 to porażka)
- ma cichy i znacznie szybszy AF
- ma celniejszy AF
- lepiej wykonana
jedyne co mnie odstraszyło od D7100 to czułość która jest gorsza od D7000
Rozwiniesz tą myśl?
adrianek32
17-01-2014, 13:51
http://francoismalan.com/2012/04/fast-sigma-vs-tamron-stabilised-17-50/
http://francoismalan.com/2012/04/fast-sigma-vs-tamron-stabilised-17-50/
No i co ten test ma mówić ?? (pomijając, że jedyny, w którym T17-50VC wypadł dobrze).
lothar345
17-01-2014, 14:47
Witam podłącze się pod temat może coś komuś podpowiem. Posiadam D7000 i chciałem zakupić D7100. Zrobiłem kilka testów i jedyne co mnie odstraszyło od D7100 to czułość która jest gorsza od D7000 może wynika to z bardziej upchniętych pikseli na matrycy. Ale generalnie D7100 wrażenie robi bardzo dobre lepsze Video, więcej Mpx i więcej pól AF. Co do obiektywów To Miałem Tamrona 17-50 VC i mogę śmiało polecić każdemu to szkło. Oczywiście jest kilka wad jak już porównujemy do N17-55. Zrobię małe porównanie:
Tamron 17-50 2.8 VC
+
Super stabilizacja
Mały i lekki
Fajnie ostry w pełnym zakresie
Świetna cena
-
Głośny
Nikkor 17-55 2.8
+
Super ostry w pełnym zakresie
Bardzo szybki i celny AF
Fantastyczne kolory
Pancerna konstrukcja, sprawia wrażenie ciężkiego do uszkodzenia
Radzi sobie w trudnych warunkach
-
Ciężki i wielki
Wysoka cena
w moim modelu dość ciężko chodzi pokrętło ogniskowej
Brak Stabilizacji
Mam nadzieje że komuś pomogłem ;)
z ta zyletowatoscia nikkora to przesada przynajmniej w egzemplarzu ktorego uzywalem. Sigma jest zauwazalnie ostrzejsza od ogniskowej 20+
adrianek32
17-01-2014, 15:32
GonzoG nic - kiedys czytalem to porownanie zanim wybralem Sigme :) moze kogos zainteresuje kazdy test jest troche inny
z ta zyletowatoscia nikkora to przesada przynajmniej w egzemplarzu ktorego uzywalem. Sigma jest zauwazalnie ostrzejsza od ogniskowej 20+
Nie tylko w tym co Ty używałeś.
Ogólnie poza samymi rogami na szerokim kącie, to Sigma jest porównywalna z Nikkorem... a gdzieś od 45mm jest wyraźnie lepsza... Nie mówiąc już o tym, że przy 55mm Nikkor jest niemal tragiczny.
Zarówno S18-35 jak i N17-55 to ciężkie kloce, trzeba się z tym liczyć. Ten pierwszy brzmi super na papierze, jakość zdjęć też jest super, ale jest strasznie nie poręczny przez swoją wielkość i wagę. Mówi się hej, Sigma pokrywa mi 5 stałek f/1.8, jakby zsumować ich wagę... a prawda jest taka, że albo zapinamy szeroki kąt albo standard albo tele. Nie znam osoby która by 5 razy zmieniała szeroką stałkę. W ogóle abstrakcją jest ktoś kto miałby w plecaku 5 szerokich kątów. Niby szczegół, a u mnie przeważyło na NIE, mimo że teoretycznie parametry są świetne. N17-55 to dosyć podobna historia, plus fakt że to przewartościowany staroć i w dodatku nie podoba mi się logo - kojarzy mi się z gnuśnością, chciwością i cwaniactwem.
Nie tylko w tym co Ty używałeś.
Ogólnie poza samymi rogami na szerokim kącie, to Sigma jest porównywalna z Nikkorem... a gdzieś od 45mm jest wyraźnie lepsza... Nie mówiąc już o tym, że przy 55mm Nikkor jest niemal tragiczny.
Miałeś kulawego Nikkora albo rozregulowane body, mój mógł się mierzyć z 24-70 (porównywane bezpośrednio na D300s i D7000)
cz4rnuch
17-01-2014, 16:15
z ta zyletowatoscia nikkora to przesada przynajmniej w egzemplarzu ktorego uzywalem. Sigma jest zauwazalnie ostrzejsza od ogniskowej 20+ Z małą zadyszką w okolicach 30mm, niestety. Sigma błyszczy w okolicach 50mm.
fazerfzr
17-01-2014, 16:23
Rozwiniesz tą myśl?
W D7000 możesz spokojnie strzelać foto z ISO3200 w przypadku D7100 ISO3200 Wyraźnie pokazuje już szumy.
Hmm w takim układzie szkoda że nie bawiłem się Sigmą. Jak tylko będę miał okazję to sprawdzę. Co do Tamrona 17-50 to mogę śmiało powiedzieć że był porównywanie ostry do N17-55 ale z Tamronami jest tak że jedna sztuka jest doskonała a 2 inne takie same już raczej nie. Co do stabilizacji ta co była w Tamronie była rewelacyjna.
A jak jest z kolorystyką w Sigmie? Bo w Tamronie było słabo.
Miałeś kulawego Nikkora albo rozregulowane body, mój mógł się mierzyć z 24-70 (porównywane bezpośrednio na D300s i D7000)
To raczej Ty miałeś jakiś wybitnie udany egzemplarz. Niemal każdy potwierdzi, ze wąski koniec N17-55 jest tragiczny jak na tę klasę obiektywów.
W D7000 możesz spokojnie strzelać foto z ISO3200 w przypadku D7100 ISO3200 Wyraźnie pokazuje już szumy.
Toś teraz dał do pieca :D
D7100 wychodzi na szumach porównywalnie z D700.
Spróbuj zrobić zdjęcie D7000 i D7100 i potem powyciągać szczegóły ze świateł / cieni. Wtedy możemy wrócić do tej rozmowy.
Niesety kolegi nie ma teraz u mnie w mieście, jak się pojawi, to chętnie zrobimy porównanie bezpośrednie D700, D7000, D7100 i D5200 bo akurat wszystkie te aparaty są na stanie.
To raczej Ty miałeś jakiś wybitnie udany egzemplarz. Niemal każdy potwierdzi, ze wąski koniec N17-55 jest tragiczny jak na tę klasę obiektywów.
Słabszy od szerokich - owszem. Dość zauważalnie. Tragiczny w swojej klasie? No błagam, bez przesady. Pofoć Tamronem. O ile w ogóle ostrość prawidłowo ustawi.
Prawda jest taka że 17-55 to najbardziej niedoceniane szkło w systemie. Fakt, jego cena jako nówki jest przesadzona, powinien kosztować tyle, co używane egzemplarze, czyli do 3k. To są pieniądze za które na prawdę warto ten obiektyw mieć i nic innego na rynku, ani Sigma ani Tamron nie dadzą Ci tego obrazka, budowy i niezawodności.
Artur Małysiak
17-01-2014, 16:48
O proszę nie wiedzialem ze D7100 więcej szumi od D7000;D
O proszę nie wiedzialem ze D7100 więcej szumi od D7000;D
No ja też tu jakieś rewelacje i cherezje czytam.
fazerfzr
17-01-2014, 17:02
Hmm
Na stanie mam tylko D7000 i powiem szczerze że szukałem czegoś z DX co będzie miało lepszą czułość użytkową. W sklepie zrobiłem kilka foto D7100 i D7000 po obejrzeniu foto stwierdziłem że D7100 Bardziej szumi. Ale podkreślę że nie miałem tego aparatu na jakiś większy odcinek czasu więc może trafiłem na kiepski model.
Kolego Coroner jeśli zrobił byś taki test co napisałeś było by fantastycznie. Mowa oczywiście o czystych fotach bez żadnej ingerenci PC - PS.
Hmm
Na stanie mam tylko D7000 i powiem szczerze że szukałem czegoś z DX co będzie miało lepszą czułość użytkową. W sklepie zrobiłem kilka foto D7100 i D7000 po obejrzeniu foto stwierdziłem że D7100 Bardziej szumi. Ale podkreślę że nie miałem tego aparatu na jakiś większy odcinek czasu więc może trafiłem na kiepski model.
Kolego Coroner jeśli zrobił byś taki test co napisałeś było by fantastycznie. Mowa oczywiście o czystych fotach bez żadnej ingerenci PC - PS.
Bardzo chetnie, niestety ciężko mi na chwile obecną powiedzieć kiedy będzie to faktycznie możliwe.
Hmm
Na stanie mam tylko D7000 i powiem szczerze że szukałem czegoś z DX co będzie miało lepszą czułość użytkową. W sklepie zrobiłem kilka foto D7100 i D7000 po obejrzeniu foto stwierdziłem że D7100 Bardziej szumi. Ale podkreślę że nie miałem tego aparatu na jakiś większy odcinek czasu więc może trafiłem na kiepski model.
Kolego Coroner jeśli zrobił byś taki test co napisałeś było by fantastycznie. Mowa oczywiście o czystych fotach bez żadnej ingerenci PC - PS.
Tutaj jest mały test - http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=238600
fazerfzr
17-01-2014, 19:45
Super test wiele wyjaśnia. Jak zawsze jak coś jest lepsze w jednym to w drugim wymięka. Szkoda że D7000 faktycznie nie trafił z AF. Widać tu różnice jakie daje profesjonalny aparat do amatorskiego. D600 robi rozjazd :D
Miałem D600 jakiś czas temu. Na początku szalał a AF po kalibracji ok. Co do szumów potwierdzam bije wszystko co miałem do tej pory na głowę. Do ISO 3000 praktycznie szumu nie widać. Jest bardzo dobrze.
To raczej Ty miałeś jakiś wybitnie udany egzemplarz. Niemal każdy potwierdzi, ze wąski koniec N17-55 jest tragiczny jak na tę klasę obiektywów.
Miałeś??? Używałeś??? Czy tylko gdzieś o tym czytałeś???
Ja kiedyś miałem tego nikkora z D300. Powiem tak: byłem zszokowany jego celnością i szybkością rozwaliło mnie to na łopatki. Porównując do tarmrona mamy przepaść i jeszcze trochę. Nie wiem jak jest z sigmą, bo tej jeszcze nie testowałem-obecnie czekam na mój egzemplarz. Co do jakości obrazka nikkor fajny, ale nie byłem zachwycony tak jak AF i szybkością.
piotr-21a
18-01-2014, 12:14
Akurat D7100 nie jest 100% kompatybilny z ta sigmą -działanie firmy Nikon w celu wycięcia konkurencji... Nie działa podgląd na żywo więc odpadnie filmowanie... nie jestem zainteresowany to dokładnie nie pamiętam ...przeszukaj forum jest taki wątek... Oczywiście są zadowoleni użytkownicy takiego tandemu ale warto o tym wiedzieć.
Mam D7100 i S 17-50. Działa podgląd na żywo. Nie ma żadnych problemów w tym zestawie zarówno przy zdjęciach jak i przy filmowaniu. Mam kilka szkieł i nie muszę używać mikroregulacji z żadnym z nich. 35 1.8G była na regulacji w serwisie i od tamtego momentu nawet 35-tka trafia prawie zawsze.
Miałeś??? Używałeś??? Czy tylko gdzieś o tym czytałeś???
Pewnie słyszał że gdzieś dzwoni,tylko nie wie w którym kościele :smile: a N17-55/2.8 pewnie w rękach nie trzymał.
Mam już cały sprzęt. Skończyło się na D7100 plus Nikkor 17-55. Kupiłem wcześniej sigmę ale AF niestety wolny i przy zdjęciach mojego ruchliwego dziecka trochę nienadążał no i co jakiś czas przestrzeliwał mi nieco. Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Jednak czasami ostrość na zdjęciu pomimo, że jest ustawiona np. jak poniżej na oczy-nos mojego synka trafia nieco niżej na kontrastowe ubrania. Czy w takim wypadku wartoby było kalibrować sprzęt?
EDIT - za duże zdjęcie!
tez tak jest u mnie na D7100 i T17-50 zamiast ostrosc byc na oczach to ucieka na jakis kontrast
np za malucha gdzie cos ciemnego jest
akurat tez fotografowalem u znajomego roczek i takie cuda byly na paru fotkach
a wiadomo maluch dziewczynka na jasno ubrana sciany biale podloga jasna i takie cuda byly
u ciebie widze chyba ze ostrosc poszla pod szyje bobasa na pomoranczowy kolniezyk podkoszulka
nikoniarz
24-01-2014, 22:13
Takie pytanko dla posiadaczy D7100- wizjer posiada czujnik zbliżeniowy?
U mnie nie ma w D7100 podejrzewam, że inni też nie mają:). Ma ktoś jakiś pomysł jak sobie poradzić z tą ostrością, która ucieka na kontrast. Dzieje się to dość często, próbowałem ustawiać ją nawet na czoło i tak nic to nie dawało dalej ląduje na kontraście. Kurcze jest to nieco irytujące.
ja ustawiam tryb ręcznego ustawiania pola AF i już.
u mnie jest to na recznym AF auto nie uzywam
ktos kiedys tu na forum pisal ze D7100 tak ma z tym AF ze ucieka w kontrast czasem
ja z tym nie mam problemu. Jak ustawie ręczny wybór pola AF to celuje tam gdzie chce. Na automacie to faktycznie wali gdzie większy kontrast.
U mnie zawsze jest ręczny i niestety ucieka w kontrast dosyc czesto. Czy serwis.cos.na to poradzi?
Nie wiem. Nigdy "odpukać" nie miałem styczności z serwisem. A może to problem z FF lub BF??
Na tablicach testowych wygląda dobrze. Próbowałem już nawet mikrokalibracji na -3 i niestety nie pomaga.
nie nie pucha trafia i nie ma BF czy FF tu jest inny problem
jak jest jasna scena i dzieciak na jasno ubrany to aparat walnie tam gdzie ma kontrast
a nie na oczy malucha
Dziś sobie nieco testuje i w momencie kiedy faktycznie celuję ostrością bezpośrednio na oko synka często trafia właśnie tam, natomiast jak już zejdę z ogniskową np. na 35mm to zaczyna walić w kontrast. Dziś pstryknąłem tak na szybko:
EDIT - za duże zdjęcie!
Założę osobny wątek i zapraszam w nim do dyskusji odnośnie trafiania AF w kontrastowy punkt. Ten temat uważam za zamknięty ponieważ dotyczył wyboru oboektywu i aparatu a to już się dokonało! Dzięki wszystkim za pomoc.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.