Zobacz pełną wersję : Jaki statyw?
Chcę kupić statyw, przeznaczam 700pln, w poprzednim Slik 500DX od piachu zatarły mi się nogi, pracuje ale z oporami. Zastanawiam sie nad takim wyborem Statyw Manfrotto MN190XPROB z głowicą 804RC2
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-190xprob-z-glowica-804rc2.html
lub
Statyw Benro A1980F + Głowica Benro HD2 3-kierunkowa
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/benro-a1980f-statyw-.html
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/glowica-benro-hd2-3-kierunkowa.html
za Benro przemawia to ze głowica jest magnezowa , ma niesamowity udzwig, w Manfrotto jednak plastik, na pewno najwyższej próby ale jednak.
Osiągi głowic Benro 8kg - Manfrotto 4 kg ( głowice kierunkowe , bo nie lubię kulowych )
W Benro większy margines udzwigu, co za tym idzie stabilniejsza, nie wiem tylko jak u Benro sprawuje się sam statyw, wiem że, w Manfrotto super.
Kto ma doświadczenia z z tym zestawem Benro ? moze podzieli się opinią ?. A może jednak ten plastik w Manfrotto jest w tak wysokiej jakości że, się nie potrzebnie pytam ? :)
Moderatora proszę o ewentualne przeniesienie wątku do właściwego działu, gdyż nie bardzo wiem gdzie winnien się znależć
Janek, przeciez budowa nog statywu jest mniej wiecej tak skomplikowana jak budowa cepa, jak Ci sie zapiaszczyly giry to je rozbierz, wyczysc i zloz, szkoda kase wydawac z takiego powodu...
Masz wskazowke w obrazkach - http://www.lensrentals.com/blog/2012/06/the-care-and-feeding-of-your-tripod
Janek, przeciez budowa nog statywu jest mniej wiecej tak skomplikowana jak budowa cepa, jak Ci sie zapiaszczyly giry to je rozbierz, wyczysc i zloz, szkoda kase wydawac z takiego powodu...
Masz wskazowke w obrazkach - http://www.lensrentals.com/blog/2012/06/the-care-and-feeding-of-your-tripod
kiedyś go pożyczyłem koledze, i własciwie to on go zatarł , do tego stopnia ( chyba wsuwał nogi na siłę ) że porobił na aluminium rysy. W obecnej chwili kazda wizyta na plaży konczy się tym że, drobny piasek przykleja się do tych rowków ( szczegolnie kiedy pada deszcz ) . Wysuszenie na plenerze nie wchodzi w grę i kółko się zamyka.
Silk ma zatrzaski nitowane , a od góry, nogi są ponoć oprócz skręcania, wklejane do podstawy.
Ue, myslalem ze skrecane bo nity to ja widzialem tylko w najtanszych szajsach... z tych dwoch bralbym frote, chociaz oba to kloce. W budzecie masz jeszcze Velbona 630 (+glowica) i pewnie pare innych.
Ue, myslalem ze skrecane bo nity to ja widzialem tylko w najtanszych szajsach... z tych dwoch bralbym frote, chociaz oba to kloce. W budzecie masz jeszcze Velbona 630 (+glowica) i pewnie pare innych.
też tak myslę , że Manfrotto , ale Benro ponoć jest równie dobre , zobaczymy :) pozdrófka
Janusz mam Benro EX 650 i Głowicę BH 2 już jakieś 3 lata
Zapraszam do testowania ;)
Janusz mam Benro EX 650 i Głowicę BH 2 już jakieś 3 lata
Zapraszam do testowania ;)
o jest użytkownik Benro, zadzwonię Mirku :)
Jak to mówią "Dobry zwyczaj nie pożyczaj" Kupiłem ostatnio nogi Benro A2970F - http://fotozakupy.pl/statyw/benro-a2970f-a-297-pokrowiec,9895s. Solidne, stabilne, ciężkie - takie mają być. Teraz dokupię głowicę ale nie Benro - raczej skłaniam się ku SIRUI - k10x. Coś nie mam przekonania do kulowych Benro, prędzej 3D.
Ten Manfrotto z linku jest w zestawie wraz z głowicą 804RC2. Mam taką i już od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem jej zmiany na kulową jak np. 496RC2. (http://www.ceneo.pl/14198665) 804RC2 ciężko się ustawia. Trzy wystające wajchy nie ułatwiają sprawy w transporcie. Zbyt trudno ustawić aparat w danej pozycji kręcąc wajchami. Raz za dużo się odkręci, raz za mało.. Nie polecam.
Mam nogi zarówno manfrotto jak i benro. Te drugie przy manfrotto wyglądają jak zabawki i są dużo delikatniejsze, za to mobilniejsze. Brał bym manfrotto
Wysłane z aparatu Samsung 36 Mpix
Mam nogi i głowicę Benro. Nogi polecam, bardzo sobie chwalę, chociaż ważą swoje. Używam od 3 lat zarówno w domu, jak i (częściej) w plenerze. Co do głowicy, to była to pierwsza głowica, jaką kupiłem i po dwóch tygodniach wymieniłem ją najpierw na kulową, a potem na Velbon PH-157Q, która - choć ma swoje wady - sprawdza mi się wyśmienicie :)
serdecznie dziękuję wszystkim za rady, zdecydowałem się na tę ofertę - Statyw Manfrotto 055XPROB + Głowica 804RC2
http://www.fotoaparaciki.pl/index.php?products=product&prod_id=3926, tym bardziej że jest niska w stosunku do innych sklepów
pozdrawiam :)
No i git-mam taki sam zestaw.
Przeczytaj jeszcze to (w kontekście awarii nóg Manfrotki):
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=241656
Tak, więc polecam zarejestrować sprzęt, aby mieć dłuższą gwarancję (ja mam 10 lat, nie wiem czemu na www "Twojego" sklepu jest tylko 5).
Statyw świetny. miałem okazję używać jakiś czas i jeśli chodzi o wygodę używania, stabilność itd. to naprawdę rewelacja. Ma jednak spory minus - waga. Na dłuższą metę okazuje się dość mało "mobilny". Oczywiście wszystko zależy od tego, kto do czego potrzebuje ale u mnie zwyciężyła mobilność vs super stabilność.
Od kilku lat używam Benro i jestem zadowolony. Mam model A550EX + głowicę HD-18. Dobry statyw ze świetnym stosunkiem cena Vs stabilność Vs rozmiar i waga.
W cenie tej frotki to chyba możesz się już rozglądać za jakimś "carbonem"?
Statyw świetny. miałem okazję używać jakiś czas i jeśli chodzi o wygodę używania, stabilność itd. to naprawdę rewelacja. Ma jednak spory minus - waga. Na dłuższą metę okazuje się dość mało "mobilny". Oczywiście wszystko zależy od tego, kto do czego potrzebuje ale u mnie zwyciężyła mobilność vs super stabilność.
Od kilku lat używam Benro i jestem zadowolony. Mam model A550EX + głowicę HD-18. Dobry statyw ze świetnym stosunkiem cena Vs stabilność Vs rozmiar i waga.
W cenie tej frotki to chyba możesz się już rozglądać za jakimś "carbonem"?
dzieki za głos, tylko nie o mobilność a stabilność tutaj chodzi, na klifach irlandkich lub nad morzem kiedy wieje statywy karbonowe lub lekkie nie zdają egzaminu. Twoj model brałem pod uwagę, zdecydowały głosy kolegów, tych ktorzy maja taki zestaw i jednak renoma firmy, pozdrawiam :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.