Zobacz pełną wersję : który statyw wybrać?
Jakub365
11-01-2014, 23:24
Witam. Planuję zakupić statyw z głowicą kulową, wcześniej miałem zwykłe za 30zł ok.100cm i za 60zł ok.170cm. Chciałbym statyw uniwersalny, więc nie wiem czy te które podam nie będą za niskie?
http://allegro.pl/statyw-foto-video-39-168cm-makro-wawa-dtp400-i3815126844.html
http://allegro.pl/statyw-camrock-ts53-153cm-6kg-glowica-kulowa-torba-i3843086571.html
http://allegro.pl/statyw-531-foto-pro-max-153cm-min-25cm-freepower-i3849262215.html
http://allegro.pl/statyw-ts53-panasonic-fz48-fz45-fz100-g3-g2-g1-g10-i3821890070.html
http://allegro.pl/statyw-146cm-gl-kulowa-futeral-610d-5300d-a900-i3816645281.html
W jakich sytuacjach przydaję się np statyw ok.190cm? Wiem, że te które podałem nie są zbyt drogie, ale jak wcześniej miałem za 50zł i nic się im nie stało to te tym bardziej powinny być bardziej wytrzymałe:) Ważne jest dla mnie, aby statyw umożliwiał wykonywanie zdjęć też w pionie.
Ten wydaje się najciekawszy ze względu na udźwig i blokadę nóg. Ale przy tej cenie nie nastawiałbym się na coś stabilnego. Jeśli lubisz sie schylac to 1,50m wystarczy :). http://allegro.pl/statyw-camrock-ts53-153cm-6kg-glowica-kulowa-torba-i3843086571.html
mam Camrocka co prawda starszy model i z inna głowicą ale uwielbiam produkty tej firmy rewelacja. Napewno bedziesz zadowolony.
jedynie to zastanawia mnie ciezkie bodyz gripem i ciezkim obiektywem na glowicy kulkowej...
Borat1979
12-01-2014, 00:31
Jaki masz w ogóle sprzęt bo do tych statywów to bałbym się zamocować coś cięższego D3xxx+18-55 :)
O stabilności szczególnie po obróceniu aparatu do kadrów pionowych to też raczej trudno mówić w przypadku statywu z głowicą w cenie 100-150 zł.
Jakub365
12-01-2014, 19:22
posiadam d7k z gripem i obecnie ze szkłem 50.18:D Czyli mówicie, że może być problem z utrzymaniem tego? Może jednak lepiej kupić zwykły? Tylko, że zwykłe już miałem i aby coś tam zmienić, przekręcić ustawić, zajmowało to kupę czasu:/
mam Camrock XT020+H050 głownica fakt, trzeba się namocować by zrobić coś w pionie, ale statyw konkretny ciężki i ze spokojem dawał radę przy D90+grip+N17-55 tak więc ja polecam Camrocka tylko najlepiej podjechać gdzieś dotknąć zobaczyć jak wygląda na żywo..
Zobacz VELBON DF-60 lub DF-61 w tej cenie to dobry statyw
Z tych podanych w pierwszym poście statywów to bym wszystkie....omijał szerokim łukiem. Jaki to może być statyw za 100zł i nośności 1,5 kg - chyba do zamocowania lampki albo smartfona. Przecież na tym statywie zamocujesz aparat warty kilka tys. obiektyw warty tyle samo albo więcej a tu chcesz zaoszczędzić parę stówek. Ja osobiście w tej sytuacji nie kupowałbym żadnego w tej kwocie. Dozbieraj i kup porządny statyw a do tego czasu możesz focić z ręki - lepiej z ręki niż wcale, bo lichy statyw się przewróci i rozbije zabawki.
Jakub365
13-01-2014, 21:41
masz rację, poczekam 10 lat i odkładając z wypłaty kupię sobie taki http://allegro.pl/zestaw-gitzo-gt4542ls-wimberley-wh-200-p-50-w-wa-i3872565038.html :D Nie wiem co Ci się chcę przewrócić na takim statywie, co prawda nie miałem nigdy kulowego, więc może faktycznie są słabsze od tych z głowica 3D, ale w tamtych spokojnie używałem na lekkim wietrze i jakoś nigdy nic mi nie spadło, a waga ich nie przekraczała pewnie 0.4kg nożki miały jak mały palec u ręki, nie potrzebuje statywu do zastosowań w Himalajach, tylko w domowym studio lub jakiś plener w parku, łąka czy ciekawych pomieszczeniach zamkniętych.
Wracając do wysokości, statywu. Mając taki 150cm nie ustawię go na wysokości oczu modela prawda? Więc może kupić lepiej jakiś 2m, ale z głowicą normalną?
Każdy ma swoje zdanie i swoje pieniądze jakie ma zainwestować. Ja tylko wyraziłem swoją opinię.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.