PDA

Zobacz pełną wersję : czy nikon 4600 to dobry wybor?



ba
26-07-2005, 11:31
witam serdecznie
sprawa niby banalna a jednak...

mam okolo 700 zl na wydanie, [na sam aparat] i chce kupic sprzet, ktory przeedwszystkim bedzie dzialal dobrze w trybie autofocus, i predefiniowalnych ustawieniach. wszystkie manualne ustawienia sa raczej malo istotne, osoby ktore tym aparatem beda sie "bawic" niemaja o tym wiekszego pojecia.
aparat ma zastąpic zwykly idiotyczny aparat olympusa,
wiele bardzo pozytywnych opini czytalem o nikonie 4600. polecano mi go w sklepach, dobrze piszą o nim w internecie.
jest on zestawiany z canonem a510, i w zaleznosci od preferencji jedni mowia ze nikon lepsze zdjecia robi, inni ze canon;
czy przy zalozeniach j/w nikon 4600 to dobry wubor? sprawdzi sie do robienia zdjec z wakacji, iprez, takich amatorskich proscizn jak jakies widoki, itp itd?

ewentualnie co byscie bardziej polecali w tej cenie? ja juz mam mentlik w glowie. chcial bym aparat kupic jak najszybciej, tzn moze naweyt jescze dzisiaj, ew jutro....
serdeczniee dziekuje za wszelkie informacje ktore utwierdza mnie ze nikon to dobry sprzet, ewentualnie jakies inne, konkretne propozycje w tej cenie.

idiom
26-07-2005, 13:15
Witaj.
Nie odpowiem Ci co mógłbyś kupić w tej cenie lepszego, bo nie wiem. Mogę Ci jedynie powiedzieć, że Nikona 4600 używają moje córki (8 i 13 lat) i bardzo dobrze się sprawuje.

ba
26-07-2005, 15:40
witaj,
serdecznie dziekuje.
rozumiem ze fotki z tego aparatu są zadowalające,?

jestem zdecydowany raczej i dzisiaj ew. jutro zakupie ten aparat.

Antonina
26-07-2005, 16:00
Witaj
Recenzje
http://cokupic.onet.pl/303,0,304,0,1,0,16402,2,produkt.html

Niewiem czy widziałeś ale wkleiłam
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu
P.S
Idiom jak masz taki aparat jeśli możesz to wklej jakieś zdjęcie to taka moja propozycja

idiom
26-07-2005, 19:46
Proszę bardzo.
na poniższej stronie jest parę przykładów z c4600.
mini galeria Coolpix 4600 (http://republika.pl/coolpix4600)

Oczywiście poziom artystyczny zdjęci nie podlega ocenie. Obrazki nie podlegały żadnej obróbce (poza zmniejszeniem).

Świstu
21-08-2005, 15:30
Witam forumowiczów ;)
Właśnie zastanawiam się nad zmianą swojego wysłużonego Olympusa C-150 na ww. model Nikona. Nie potrzebuję raczej aparatu o wypasionych parametrach - jestem amatorem.
W związku z moim zainteresowaniem tym aparatem, mam pytanie. Czy istnieje jakieś ograniczenie czasu nagrywania filmów za jego pomocą? W Olympusie było to kilkanaście klatek i strasznie mnie to irytowało (często muszę nagrywać jakiś film, a nim, niestety, nie dało się tego zrobić :( ).
Z góry dziękuję za odpowiedź.

idiom
24-08-2005, 01:16
Wg instrukcji jedynym ograniczeniem jest wolna pamięć. Niestety nie mogę teraz sprawdzić tej teorii, bo aparat jest razem z córą na obozie.
Instrukcja podaje także przybliżony czas nagrania:

tryb - 128 MB 256 MB
640x480 - 3'40" 7'23"
320x240 - 7'21" 14'47"
160x120 - 33'07" 1h 6'34"

Filmy nagrywane są z szybkością 15 kl/s bez dźwięku
Jak tylko aparat wwróci to dokładnie to sprawdzę i dam znać :wink:

Świstu
28-08-2005, 21:42
Thx za odpowiedź.
Nie mogę się doczekać wyników praktycznych ;)

idiom
31-08-2005, 01:06
Instrukcja "mówiła" prawdę, wielkość filmu, a dokładnie czas nagrania, zależy tylko od pojemności karty.

Oczywiście nie licz na "znakomitą jakość" nagrania :wink:

IceMan85
15-10-2005, 18:44
mam takie male pytanko co do tego aparatu... czytalem gdzies ze ma 11 jezykow do wyboru w menu, czy jest wsrod nich polski? i jeszcze jedno... czy jest do absolutny automat czy moze da sie rozne bajerki poustawiac recznie?

kwasik
15-10-2005, 19:16
IceMan85, polskiego chyba nie ma. ja ostanio mialem przyjemnosc bawic soe 5600 mojego brata. w zasadzei niewiele sie rozni od 4600. to aparat auto. nie ma programow pół-auto (tzw priorytetow) ani manuala. Mozna pobawic sie kolorami, ustawic balans bieli i regulowac EV w zakresie +2 do -2. procz tego kilkanascie programow tematycznych. swoja droga to co mi sie bardzo podoba to funkcja robienia zdjec panoramicznych. naprawde cool.

[ Dodano: Sob 15 Paź, 2005 ]
PS co ciekawe w tym 5600 jest słowacki;)

ba
16-10-2005, 04:05
polskiego niema. ale to nie przeszkadza naprawde.
z perspektywy czasu moge spokojnie polecic ten aparat. jesli ktos niema kasy i liczy sie dla kogos doslownie kazda zlotowka, to wart swojej ceny. zdjecia jak na taki kompakt, robi naprawde bardzo fajne. tryby predefiniowalne spelniaja swoja role. autofocus i tryb auto dziala wydajnie i calkiem niezle fotki pstryka. u mnie w domu nikt po za mna by sie manualnymi ustawieniami nie bawil, i patrzac na to z tej perspektywy, warto go brac;)

kwasik
16-10-2005, 09:06
no co do autofocusa to nie weim. dosc czesto sie gubi. co gorsza w trybie makro trzeba sei niezle natrudzic zeby wylapal to co trzeba...

ba
16-10-2005, 13:17
hm z makrem niemam problemow, jakos uddaje mi sie zazwyczaj uchwycic to co chcialem - podobnie moja siostra. z af to wiadomo ze nie jest to ideal, ale zeby sie gubil, i to bardzo to powiedziec niemoge. rodzina robi fotki przedewszystkim w ful automacie bez zadnyych ustawien,, i zlych fotek jescze nie znalazlem. tzn takich, ktore byly by bardzo zle zrobione przez aparat. inna sprawa ze jka niejestem taka osoba ktora po zrobieniu fotki analizuje ją 30 minut, potem 2 godziny siedzi przy PS i ją poprawia, potem tydzien ja oglada ewentualnie poprawia i robi odbitke. aparat ma nam zastapic prymitywny aparat olympusa, i robi to ze spora nawiazka. mysle ze sporo zalezy od 1: podejscia 2: miejsc gdzie suie fotki robi 3: osoby ktorea robi fotke. mam pod reka fotki z canona a510, i fuji 5500 bodaj, i powiem tak: niezaplacil bym wiecej za te dwa aparaty. ale tak jak mowie to zalezy od kontekstu, miejsca, i inwencji fotografujacego. ciekawa fotka nawet z nieco rozwalonym swiatlem, jest o niebo ciekawsza dla mnie niz poprawiana w ps przez 2 godziny jakas zwykla wymyslona i wycudowana.

idiom
16-10-2005, 22:45
no co do autofocusa to nie weim. dosc czesto sie gubi.

Moją 4600 obsługują dwie małoletnie dziewczynki i 99% zdjęć wychodzi z ostrością tam gdzie trzeba.
Młodsza nie może pojąć, że jak robi zdjęcie przez siatkę to nieostry jest obiekt zdjęcia :lol: