PDA

Zobacz pełną wersję : kompakt na codzien i na koncerty



satanica
10-01-2014, 01:00
witam szukam czegos co zastapi mojego Fuji S5700, czas go zmienic ( tylko 7mp i wiek). Aparat głównie ma byc lepszy od mojego starego modelu, chodzi tu o zdjecia np podczas koncertów i ma byc dobrze ułozony w dłoni, zeby nie wyleciał. Moj stary fuji i inne modele z tych serii mają fajne ułozenie pod dłon np jak S4800. Oczywiscie jakosc zdjecia tez sie liczy. Z tym zamiarem wybrałbym cos takiego:
http://www.ceneo.pl/21589776 lub uzywke
https://uk.webuy.com/product.php?sku=SDIGFUJS2960B albo nowke http://www.currys.co.uk/gbuk/cameras/digital-cameras/bridge-cameras/fujifilm-s4800-bridge-camera-21322533-pdt.html

za Fuji przemawia łatwnosc trzymania i robienia zdjec z jednej dłoni, ale sa to wieksze aparaty i starsze, za olimpusem zas mniejszy rozmiar, co do zdjec to nie wiem który bedzie robil lepsze, dlatego wdzieczny bede za rade

GonzoG
10-01-2014, 13:08
Na koncerty, to żaden kompakt nie będzie lepszy - mała matryca = słabe wyższe ISO
Do tego dochodzą bardzo ciemne obiektywy, więc już zupełna tragedia - np. to Fuji S4800 - f/3.1-f/8, a Olympus Sz-16 f/3 - f/6.9

Z megazoomów tylko jeden jest wart uwagi - Panasonic Lumix DMC-FZ200 - jest wyraźnie droższy, ale jest tam obiektyw f/2.8, a nie f/8...

Pod względem obrazka - trochę zyskasz, ale nie oczekuj zbyt wiele, te kompakty zaczynają wymiękać już przy ISO 200...

pyetya
10-01-2014, 13:20
Weź pod uwagę, że czasem nie będą chcieli Cię wpuścić z aparatem z wymienną optyką. Im bardziej niepozorny, tym lepiej. Mój typ to Sony RX100

stachmuszel
10-01-2014, 13:43
Nex 3/5/6/7+jasna stałka. Koncerty to trudny temat dla sprzętu, musi być dobra matryca i jasna optyka. Tym zestawem zrobisz fotki o jakości dobrej DSLR, a jest mały, lekki i co najważniejsze niepozorny.

satanica
10-01-2014, 15:41
hej , ja nie chce robic zdjec jako fotograf, ale pstrykac fotki kiedy stoje w pierwszym rzedzie przy barierkach, taktylko dla siebie i nie na jakis komercyjny uzytek. Moj fuji s5700 mi wystarczal, ale ma juz malo pikseli jak na terazniejsza technologie i nie nagrywa w full hd, plus to ze latwo sie go trzyma nawet jak sie rekoma macha przy metalu :) bo nie wyleci. Do innych zdjec mam nikona d5100 kit i 1.8 35mm, na koncerty i takie fotki nieplanowane chcialem cos zwylkego, ten olimpus ma bardzo duzo pozytywnych opini, dlatego chcialem cos podobnego do 800 zl.

marcin_G
10-01-2014, 15:50
Nie ma czegoś takiego "jak na teraźniejszą technologię". Jeśli myślisz, że aparat 20 MP da 2x lepsze zdjęcia niż apatay 10 MP, to jesteś w błędzie, będzie dokładnie odwrotnie. Twój Fuji - jak na wielkość matrycy - i tak miał ZA DUŻO pikseli i dlatego obrazek był taki słaby.
Najtańsze, co mogę Ci polecić to Fuji X10:
- bardzo jasny obiektyw
- dobry do 1000 ISO
- mały, lekki i dyskretny.

koniecpolska
10-01-2014, 15:53
Nex 3/5/6/7+jasna stałka. Koncerty to trudny temat dla sprzętu, musi być dobra matryca i jasna optyka. Tym zestawem zrobisz fotki o jakości dobrej DSLR, a jest mały, lekki i co najważniejsze niepozorny.Niekoniecznie, oświetlenie sceniczne powoduje, że mierząc ekspozycje na buźki artystów często wystarcza ISO 100, f=2.8 i 1/100sekundy :wink:

Z kompaktów z większym zoomem wyszedł ostatnio Olympus Stylus 1 obiektyw z ekwiwalentem 28-300mm i stałym światłem f-2.8 Ponoć w opinii użytkowników daje obrazek porównywalny do Olympusa XZ-2 28-112mm1.8-2.5 Wg. mnie Olympus XZ-2 też by się nadawał ale musiał byś podejść bliżej sceny. W tej chwili XZ-2 ma atrakcyjną cenę 1199zł - Stylus 1 około 2500zł. Jasna i dobra optyka w obu nadrabia gorsze osiągi małych (1/1.7") matryc.

RX100 też się kończy na 110mm
Jest jeszcze RX10, ale to kloc mogący być mylony z lustrzanką no i cena w okolicy 5000zł (prawdopodobnie).

Słuszna jest uwaga, że często aparatu z wymienną optyką lub dużego gabarytami nie przemycisz na koncert.

matys
10-01-2014, 16:02
To ja Ci polecę z dzisiejszej gazetki MM canona sx260 za 600PLN i pewnie też wystarczy.

satanica
10-01-2014, 16:05
jak wroce z pracy to wrzuce z mojego fuji pare zdjec i zobaczycie o co mi chodzi mniej wiecej, pytamo tego olimpusa bo wsumie jest maly i ma dobre opinie i ma jakby raczke co ulatwi trzymanie na koncertach

michl
10-01-2014, 16:27
Jak byś powiększył trochę budżet to ja bym polecił coś takiego:

Fuji XF1 http://www.ceneo.pl/19794865#pid=83
Canon S110 http://www.ceneo.pl/19649893

albo jeszcze ciut więcej i masz bardzo dobrego Olympusa XZ-1 http://www.ceneo.pl/16432420

A w cenie do 800zł to może fuji F660 http://www.ceneo.pl/15627930

W cenie do 800zł to trudno coś polecić.

Panerai
10-01-2014, 16:31
Ziomkowi ze Szczecina polecam Olympus XZ-2
Tak to działa : http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=3291351#post3291351

satanica
10-01-2014, 17:54
ten Olympus XZ-2 ma srednie opinie w necie i jest drozszy od tego olimpusa co wczesniej podałem, czy moze ktos sie wypowiedziec na temat tego Sz16

otwieracz
10-01-2014, 18:35
W okolicach 800 zł to Samsung EX1.
Popatrz jak ten aparat sobie radzi - akurat w wątku o tym aparacie jeden z forumowiczów wstawił kilka zdjęć właśnie z koncertu.
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=142045&page=179
Nie ma co nawet porównywać do tego Sz16. W Samsungu większa matryca i super jasne szkło. Ten Olympus się na koncerty po prostu nie nadaje. Co innego XZ-1 czy XZ-2.

satanica
10-01-2014, 18:48
jestem troche ograniczony czasowo, jedyny sklep dostepny blisko mnie to
http://www.currys.co.uk/gbuk/cameras/digital-cameras/compact-digital-cameras/344_3199_30301_xx_xx/xx-criteria.html
, dlatego przegladam oferty z tego, ewentualnie amazon.co.uk, szału tu nie ma :)

czy 12mp to nie za mało juz? mam nikona 5100 z 16mp i to dla mnie minimum

moze bym sie skusil na tego olimpusa ale ma zoom tylko 4x a przynajmniej 10x by sie przydalo na koncerty :/

GonzoG
10-01-2014, 19:50
jestem troche ograniczony czasowo, jedyny sklep dostepny blisko mnie to
http://www.currys.co.uk/gbuk/cameras/digital-cameras/compact-digital-cameras/344_3199_30301_xx_xx/xx-criteria.html
, dlatego przegladam oferty z tego, ewentualnie amazon.co.uk, szału tu nie ma :)

czy 12mp to nie za mało juz? mam nikona 5100 z 16mp i to dla mnie minimum

moze bym sie skusil na tego olimpusa ale ma zoom tylko 4x a przynajmniej 10x by sie przydalo na koncerty :/

Wiesz... jeszcze 3-4 lata temu wszyscy mówili, że 8 Mpix, to zupełnie wystarczająca rozdzielczość, do wszystkiego...
Z resztą - rozdzielczość monitorów nie przekracza 6 Mpix. Telewizorów - 2 Mpix, a większość labów robi zdjęcia z 240-300 dpi - czyli 12 Mpix starcza na odbitkę rozmiaru 36x24cm (300dpi) i 45x30cm (240 dpi)...

Po co ci 16 czy więcej MPix ?? Będziesz te zdjęcia później intensywnie obrabiał ?? JPEGi ?? Z resztą i tak przy powiększeniu ich do 50% będą już takie artefakty, że strach będzie na nie patrzeć, a najlepszym rozwiązaniem będzie ich porządne przeskalowanie gdzieś do 4-6 Mpix...

satanica
10-01-2014, 19:50
znalazlem jeszcze cos takiego za ok 650 zł, nie za jasny ale pewnie jasnieszy od mojego s5700

http://www.ceneo.pl/22839014#tab=reviews_scroll

ShoRtie
10-01-2014, 21:00
Szukaj EX1 w tej cenie masz większą matrycę i jasne szkło.Sam mam i chwalę sobie. W takim kompakcie można ciągle używać przysłony 1.8 i wszystko jest ostre.

satanica
10-01-2014, 21:41
ten ex1 fajny ale nawet w hd nie nagrywa no i ten mały zoom :/ ciezko znalezc cos jasnego, full hd i z zoomem ok 10x, zawsze cos jest a drugiego brakuje, chcialbym cos do normalnego uzytku i cos co sie sprawdzi na koncertach i festiwalach, czesto robie fotki z zespolami ( takie sweet focie :P) oraz podczas koncertów, fajnie by bylo miec tez mozliwosc nagrywania FHD.

pyetya
10-01-2014, 21:50
mam samsunga ex1 (btw zdjęcia koncertowe w wątku o ex1 są moje) i bardzo chwalę ten aparat, ale sony rx100 bije go na głowę (oprócz szerokiego kąta - niestety...)

satanica
10-01-2014, 21:53
rx100 tylko 3.6x zoom :/

pyetya
10-01-2014, 22:04
...i 20mpx matrycę, jest z czego bezstresowo ciąć ;)

satanica
10-01-2014, 22:12
no jest ale nie zawsze stoje przy barierkach :) w sumie moj s5700 ma chyba f3.5 i zdjecia z niego sa spoko, zazwyczaj wychodza jasno na ustawieniach auto, blysk lampy tez ma spoko, silny, tylko brakuje pikseli i full hd, ten olimpus sz16 ma 3.0 wiec jest troche jasniejszy, czy to taka tragedia, chyba powinien sie sprawdzic w codziennym uzytkowaniu i od czasu do czasu na koncercie, szkoda ze nie ma czegos jasnego z 1.8 lub 2.8, 10xzoom min 12mp i full hd do 1000 zł

otwieracz
10-01-2014, 22:41
ciezko znalezc cos jasnego, full hd i z zoomem ok 10x

W Twoim budżecie ciężko, więc żadnej alternatywy nie widzę. Albo rozsądna matryca z jasnym szkłem i niewielkim zoomem, albo malutka matryca z f3.0 na szerokim końcu i ciemnicy na długim której ni jak nie wykorzystasz bo ISO ci zje zdjęcie. Zastanów się dobrze nad decyzją bo jak wybierzesz opcję drugą to może się okazać że nowa zabawka wypadnie gorzej od tej którą posiadasz i zamienisz siekierkę na kijek. Mała matryca gęsto upakowana pikselami to kłopoty z szumem na wysokich czułościach. Na Twoim miejscu dozbierałbym trochę kasy, bo ją bez sensu teraz wydasz a potem będziesz żałował. Cierpliwość to duża zaleta, a sporo już uzbierałeś. Co Ci szkodzi poczekać? 800 zł warto dać na EX1 lub XZ-1, jeśli chcesz większy zoom i jasno to odkładaj dalej.

satanica
10-01-2014, 22:48
kase mam , ale nie wiem co kupic, bo wsumie nie chce wywalac duzo na aparat który moze 3-4 razy w roku mi sie przyda, do innych zdjec mam d5100, kompakt ma mi zastapic s5700, na który nie moge narzekac, ale to juz stary aparat i ma tylko 7.1mp i nawet w hd nie nagrywa. NIe chcialem czekac bo we wtorek jade na koncert i mam VIP bilet, bede mial spotkanie z zespolem i fotke z nimi wiec chcialem miec lepszą niz z s5700, tutaj raczej f3.0 powinna starczyc a wydaje mi sie ze ten sz16 jest duzo lepszy niz moj fuji , mowisz zebym odkladał dalej ale jaki aparat proponukesz, który ma wszyttko czego szukam?

otwieracz
10-01-2014, 23:04
kase mam , ale nie wiem co kupic, bo wsumie nie chce wywalac duzo na aparat który moze 3-4 razy w roku mi sie przyda, do innych zdjec mam d5100, kompakt ma mi zastapic s5700, na który nie moge narzekac, ale to juz stary aparat i ma tylko 7.1mp i nawet w hd nie nagrywa. NIe chcialem czekac bo we wtorek jade na koncert i mam VIP bilet, bede mial spotkanie z zespolem i fotke z nimi wiec chcialem miec lepszą niz z s5700, tutaj raczej f3.0 powinna starczyc a wydaje mi sie ze ten sz16 jest duzo lepszy niz moj fuji ,

Problem jest taki że szukasz aparatu który zastąpi D5100 a nie s5700 :-)
Jak pisałem wcześniej, co z tego że sz16 ma 3.0 skoro ma je jedynie na szerokim kącie, a w EX1 i XZ-1 masz tam 1.8?

satanica
10-01-2014, 23:08
sam juz nie wiem :), kiedys szedłem do sklepu i wciagalem co mi sie podobało bo nic nie wiedzialem o aparatach, teraz wiem wiecej i coraz wiecej sie zastanawiam :). Wiec co bys polecil jako lepsze zastepstwo dla s5700 a nie dla d5100 :)

wkurze sie to kupie uzywke Fuji Finepix S2960 za 300 zł z gwarancja na rok , ma wsumie 14mpx zoom 14x i f3.1

otwieracz
10-01-2014, 23:14
Skoro masz kasę to może podaj najpierw budżet :-)

GonzoG
10-01-2014, 23:20
w sumie moj s5700 ma chyba f3.5 i zdjecia z niego sa spoko,
No właśnie - twój ma f/3.5-3.7, wszystkie który wymieniłeś mają od f/3.0-f/3.5 na krótkim końcu do f/5.6-f/8 na długim końcu, gdzie f/5.6 osiągają już w okolicach 80-100mm. A to jest ponad 1EV ciemniej niż w S5700.

Tu wszyscy jednym głosem - nie warto pchać się w te modele, które przeglądałeś, bo raczej nie okażą się lepsze od tego co masz. Zdecydowanie rozsądniejszym rozwiązaniem jest kupno czegoś, albo z większą matrycą i jaśniejszym obiektywem, albo chociaż sam jaśniejszy obiektyw.

GonzoG
10-01-2014, 23:24
wkurze sie to kupie uzywke Fuji Finepix S2960 za 300 zł z gwarancja na rok , ma wsumie 14mpx zoom 14x i f3.1

Te f/3.1 jest tylko na samym początku... później jest już coraz ciemniej, do f/5.6.
No i FHD też nie ma...

satanica
10-01-2014, 23:30
ale w cenie do 1000-1250 to prawie wszystkie aparaty z FHD i z zoomem od 10x maja f.3.0/3.5 , te z f1.8 albo maja kiepski zoom albo nie maja nawet hd jak samsung podany wyzej przez kolege, co mnie dziwi bo to w sumie standard teraz

z tego wynika ze moj stary ( prawie 7 letni ) s5700 jest jasniejszy na koncu niz nowsze konstrukcje :/ ?

ale czy nie uzywając zoomu w sz16 zdjecie powinno byc jasniejsze bo tam jest f3.0 od mojego s5700-f3.5?

otwieracz
10-01-2014, 23:49
ale czy nie uzywając zoomu w sz16 zdjecie powinno byc jasniejsze bo tam jest f3.0 od mojego s5700-f3.5?

Jasność będzie taka sama, z tym że w Olku będziesz mógł zastosować minimalnie krótszy czas i minimalnie niższe ISO. Zamiana nic Ci zatem nie da bo różnica będzie ledwo zauważalna. Czym jaśniejszy obiektyw tym krótsze czasy można zastosować, a tym samym zwiększamy możliwość złapania np. wokalisty w ruchu bez drastycznego podwyższania ISO.

otwieracz
11-01-2014, 00:24
Za ok. 1000 - 1300 zł jedyne rozsądne propozycje to Olympus XZ-2 i Fuji X10. Oba mają taki sam zakres zooma 28-112, ale XZ-2 ma ciut jaśniejszy obiektyw 1.8 - 2.5 przy 2.0 - 2.0 Fuji. Ale za to Fuji ma troszkę większą matrycę więc wychodzi na remis :-) Na większy zoom i rozsądną jasność potrzebujesz ok. 1900 zł. - Nikon Coolpix P 7700 lub P7800. W nim zoom ma od 28 do 200mm. a światło 2.0 - 4.0.

satanica
11-01-2014, 00:27
tutaj mam 2 zdjecia z ostatniego koncertu z mojego s5700, robie okolo 100 fotek i ponad polowa wychodzi ok
https://www.dropbox.com/s/tp0xdxslwi0x6hr/DSCF3029.jpg
https://www.dropbox.com/sc/gwmt5d6sjd7vxrq/wSfrI4CZ1u
https://www.dropbox.com/s/28pd9ob3c4ack6w/DSCF3147.jpg

wiadomo szału nie ma bo zdjecia przy dymie i przy szturchaniu przez tłum wcieklych metali, ale mysle ze nie najgorsze, chciałbym uzyskac troche lepszy efekt, tzn mysle ze wiecej pikseli mogło by pomoc, foki robione na f3.5 czyli robilem na automacie, nie zauwazylem zeby az tak byly ciemne

GonzoG
11-01-2014, 00:40
(...) chciałbym uzyskac troche lepszy efekt, tzn mysle ze wiecej pikseli mogło by pomoc, (...)

Więcej pikseli w aparacie tu nic nie zmieni. Jak pisałem - duża ilość pikseli przydaje się przy dużych wydrukach.
Jak zmniejszysz zdjęcia do rozsądnego rozmiaru (~8Mpix) to nie zobaczysz różnicy czy to z aparatu 7Mpix czy 20 Mpix.

bogdi64
11-01-2014, 00:53
a nie myślałeś o używanym canonie g11 ?

satanica
11-01-2014, 00:57
nie myslalem bo jakos teraz mnie naszło na zmiane z racji tego ze duzo jezdze po koncertach i fotki robie dla siebie tylko, chcialem miec cos lepszego od s5700, ale chyba ciezko bedzie :)

bogdi64
11-01-2014, 00:58
przy tym modelu "lepiej będzie"

transporter
11-01-2014, 01:50
Polecam Fuji X10 - do Twoich zastosowań - moim zdaniem - optymalny.

satanica
11-01-2014, 20:03
dzis bylem w sklepie i w promocji jest http://www.ceneo.pl/19794865 za około 600 zł ma obiektyw 1.8-4.9 , mial wyczerpana baterie wiec sie nie za bardzo pobawilem , moze ktos mial cos takiego w uzytku?

koniecpolska
11-01-2014, 20:33
dzis bylem w sklepie i w promocji jest http://www.ceneo.pl/19794865 za około 600 zł ma obiektyw 1.8-4.9 , mial wyczerpana baterie wiec sie nie za bardzo pobawilem , moze ktos mial cos takiego w uzytku?Zakres ogniskowych (max 100m) zbliżony do XZ-1/2 LX5/7 EX1/2 X10/20 a na końcu ciemno jak w przedziałku afro-amerykanina.

BRIS
12-01-2014, 01:39
dzis bylem w sklepie i w promocji jest http://www.ceneo.pl/19794865 za około 600 zł ma obiektyw 1.8-4.9 , mial wyczerpana baterie wiec sie nie za bardzo pobawilem , moze ktos mial cos takiego w uzytku?

matryca spora, dziwaczny sposób uruchamiania aparatu, ceny na polskim rynku między 900-1500; miał ktoś do czynienia z tym wynalazkiem ale nie z testów z sieci tak w swoich łapkach?

satanica
12-01-2014, 02:10
tutaj kosztuje 600 zł wiec taniej, dziwnie sie uruchamia,, ale fajnie sie go trzyma i jest solidnie zrobiony, z testów fotki fajnie przy slabym swietle, filmy hd srednie , czemuze w Polsce jest taki drogi ? nie wiem

bogdi64
12-01-2014, 02:27
uruchamia się podobnie do x10 i x20 (to ta sama seria), matryca z x10, więc i jakość obrazka będzie na przyzwoitym poziomie

BRIS
12-01-2014, 13:23
tutaj kosztuje 600 zł wiec taniej, dziwnie sie uruchamia,, ale fajnie sie go trzyma i jest solidnie zrobiony, z testów fotki fajnie przy slabym swietle, filmy hd srednie , czemuze w Polsce jest taki drogi ? nie wiem

mam pytanie: czy u nas w Szczecinie za 600? cena przyzwoita się zrobiła jak na produkt premium, bo jako taki wchodził na rynek

satanica
12-01-2014, 14:41
mam pytanie: czy u nas w Szczecinie za 600? cena przyzwoita się zrobiła jak na produkt premium, bo jako taki wchodził na rynek

niestety nie Szczecin

clusca
13-01-2014, 12:57
niestety nie Szczecin

A zdradzisz, co to znaczy "tutaj"? Twoja "lokalizacja" to Szczecin, sam tak sobie wpisałeś. Pytam, bo za 600 (PLN oczywiście), to MZ bardzo dobry zakup.

satanica
13-01-2014, 14:31
teraz jestem w UK, promocje do 70%, dlatego tak tanio

satanica
13-01-2014, 18:09
dzis potestuje TZ10 d kumpla i zobacze czy jest lepszy w obrazku od tz35, wiem ze nie sa jasne ale tz 35 kosztuje 500 zl i z tego co czytalem nie ma sie do czego przyczepic, tz 10 moge miec za 150 zl i nie wiem który bedzie, lepszy, aparat potzrebny mi na jutro a nie mam czasu na szukanie tych z jasnym obiektywem bo nie ma ich w sklepie od reki , lepiej brac tz10 za 150 zl czy tz35 za 500zl jako tymczasowe rozwiazanie?

bogdi64
13-01-2014, 19:27
nawet bym się nie zastanawiał i za 600 zł brał tego fuji - póki jest promocja

BRIS
13-01-2014, 20:39
A zdradzisz, co to znaczy "tutaj"? Twoja "lokalizacja" to Szczecin, sam tak sobie wpisałeś. Pytam, bo za 600 (PLN oczywiście), to MZ bardzo dobry zakup.

za te cirka 600pln chętnie przytulę takiego fujika:) jako "backup"- "backup'u";)

BRIS
13-01-2014, 20:46
satanica- chwytaj XF1, jak Ci nie podpasuję odkupię jak będziesz w Szczecinie;)

satanica
13-01-2014, 22:34
Moze w weekend sobie kupie, teraz jestem troche zniesmaczony , zrobilem takie same zdjecia na auto moim fuji, tz10 i tz35 , moj S5700 ma 6 lat i odziwo zdjecia z niego wyszly ostrzejsze niz z tych panasoników, moze mniej nasycone ale bardziej naturalne, na tych panasonikach przy powiekszeniu zdjecie wyglada jak malowane , takie mydlane, moj fuji ma je bardziej wyraziste, szczegolnie na twarzy, drugi problem z panasonikami to ze zdjecie nie jest doswietlone w lewym dolnym rogu gdyz obiektyw jest za długi, widac to szczegolnie na TZ35, masakra :/

bogdi64
13-01-2014, 22:43
dlatego nie byłem nigdy zwolennikiem kompaktów panasonica z malutką matrycą, może kogoś urażę, ale dla mnie kompakt to - canon, fuji, olympus i niestety te z większą matrycą i w tej kolejności (kiedyś mogłem jeszcze dopisać samsunga)

BRIS
13-01-2014, 23:05
dlatego nie byłem nigdy zwolennikiem kompaktów panasonica z malutką matrycą, może kogoś urażę, ale dla mnie kompakt to - canon, fuji, olympus i niestety te z większą matrycą i w tej kolejności (kiedyś mogłem jeszcze dopisać samsunga)

kilka lat temu kupiłem "pasikonika" dmc fx30 naprawdę udana seria, po blisko 5latach intensywnego używania przez całą rodzinę najpierw zacięły się lamelki otwierające obiektyw, naprawiłem je kombinerkami-na stałe :p nadal robił zacne fotki ale po tym jak moje dziecko się z nim centralnie przwróciło obiekty został przekonfigurowany na "tilt shift" ;)

satanica
13-01-2014, 23:22
ten tz30, który testuje teraz robi najlepsze zdjecie no i ma szerszy kąt od fuji , ale ten niedoswietlony lewy dolny róg to jakas porażka, nie wiem czemu lampa jest tak zle umiejscowiona, ze za długi obiektyw psuje zdjecie, fakt ze nie jest to jakas tragedia, no ale troche to bez sensu dopracowane

BRIS
13-01-2014, 23:42
ten tz30, który testuje teraz robi najlepsze zdjecie no i ma szerszy kąt od fuji , ale ten niedoswietlony lewy dolny róg to jakas porażka, nie wiem czemu lampa jest tak zle umiejscowiona, ze za długi obiektyw psuje zdjecie, fakt ze nie jest to jakas tragedia, no ale troche to bez sensu dopracowane

Nie to że się czepiam ale różnica między 24mm a 25mm na szerokim końcu nie ma chyba aż takiego znaczenia? Co do umiejscownienia lampy z przodu to przy ogniskowej tele TZ30 a max to 480mm! (zakładając nawet że będzie to lampa typu "pop-up") by idealnie naświetlić cały kadr to chyba trzeba palnika trochę większego niż aparat;) .... a może się mylę :lol:

satanica
14-01-2014, 00:00
tz10 ma krótszy obiektyw niz TZ30 i zdjecie jest lepiej doswietlone w ld rogu, ale równomierne podswietlenie ma tylko fuji bo lampa jest u góry i ma krótszy obiektyw, na kazdej focie to widac

marcin_G
14-01-2014, 21:05
Fuji XF1 ma bardzo ciemny obiektyw na końcu. I w dodatku delikatny...
To już lepiej Fuji X10 lub X20

bogdi64
14-01-2014, 21:17
Fuji XF1 ma bardzo ciemny obiektyw na końcu. I w dodatku delikatny...
To już lepiej Fuji X10 lub X20

za 600 zł ?

BRIS
16-01-2014, 10:17
... i co jakoś zdechło w temacie? :twisted:

satanica
17-01-2014, 00:22
bo nie wiem dalej, ten olimpus z 1.8 mnie zastanawia, ale na niektórych stronach jest napisane ze ma 4x zoom a na innych ze 5x

matys
17-01-2014, 00:34
A może tak szukając odpowiedzi wystarczy spojrzeć na zdjęcie gdzie widać obiektyw i podzielić tele przez wide i Ci wyjdzie prawda na jaw ;)

Tapatalk

satanica
17-01-2014, 00:57
musze jeszcze poczytac jak nagrywa w FHD, wazne zeby miał 1080p 60k/s

satanica
18-01-2014, 02:58
Ziomkowi ze Szczecina polecam Olympus XZ-2
Tak to działa : http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=3291351#post3291351

chcialem sie zapytac jak wypadają filmy fukk hd na nim?

Antonioo
18-01-2014, 11:04
ja również polecam fuji X10 - tym bardziej, że teraz cena jest naprawdę dobra;)

poniżej link z fotami z x10-tki

http://www.flickr.com/photos/55923849@N05/sets/