Zobacz pełną wersję : płytka do makrofotografii
Czy możecie coś ciekawego polecić, ja znalazłem tylko jedną http://www.cyfrowe.pl/aparaty/manfrotto-454-plytka.html , może zna ktoś tańszą wersję.....
Wojteksw
06-01-2014, 10:58
Ja mam coś takiego, tańsze a większa regulacja.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/_DSC5313i.jpg)
Sanki manfrotto przesuw płytki realizują przy pomocy pociągu śrubowego,który w dowolnej chwili można odblokować.Wg.mnie jest bardziej precyzyjny niż ten realizowany
przy pomocy listew zębatych.Jeżeli nie zamierzasz się bawic w stackowanie zdjęć to z powodzeniem wystarczą Ci sanki jak na fotce powyżej.
Mialem te co na zdjeciu, obecnie w posiadaniu fotomate, manfrotto mn454, velbon super mag slider.
I powiem jedno, za dobre sanki trzeba zaplacic.
Ja bym zerkal w cos z Novoflex, czy ten velbon, w ostatecznoscio ostatecznej manfrotto.
pozdro
Mialem te co na zdjeciu, obecnie w posiadaniu fotomate, manfrotto mn454, velbon super mag slider.
I powiem jedno, za dobre sanki trzeba zaplacic.
Ja bym zerkal w cos z Novoflex, czy ten velbon, w ostatecznoscio ostatecznej manfrotto.
pozdro
A czy możesz podać jakie modele preferujesz z NOVOFLEX, VELBON.
A czy możesz podać jakie modele preferujesz z NOVOFLEX, VELBON.
Velbona posiadam Super Mag Slider i tego polecam.
Novoflexa to praktycznie kazdy jest super, np. castel-l
pozdro
Różnica jest aż taka duża, między manfrotto a slider'em ? Jedno ma podziałkę, drugie przesuw w poprzek. Cena obu zbliżona.
Velbona posiadam Super Mag Slider i tego polecam.
Novoflexa to praktycznie kazdy jest super, np. castel-l
pozdro
Rozumiem, że chodzi tutaj o Castel-L. Akurat tego bym nie polecił, bo ma złącze MiniConnect (http://www.speedgraphic.co.uk/focusing_racks/novoflex_castell_focusing_rack/8411_p.html). Lepszy jest w tym względzie Castel-Q z normalnym złączem typu ArcaSwiss (http://www.speedgraphic.co.uk/focusing_racks/novoflex_castelq_focusing_rack/8417_p.html). Cena może jednak być zniechęcająca, aczkiolwiek co do jakości nie można mieć zastrzeżeń.
Różnica jest aż taka duża, między manfrotto a slider'em ? Jedno ma podziałkę, drugie przesuw w poprzek. Cena obu zbliżona.
Plynniej i precyzyjniej dziala Velbon.
pozdro
Rozumiem, że chodzi tutaj o Castel-L. Akurat tego bym nie polecił, bo ma złącze MiniConnect (http://www.speedgraphic.co.uk/focusing_racks/novoflex_castell_focusing_rack/8411_p.html). Lepszy jest w tym względzie Castel-Q z normalnym złączem typu ArcaSwiss (http://www.speedgraphic.co.uk/focusing_racks/novoflex_castelq_focusing_rack/8417_p.html). Cena może jednak być zniechęcająca, aczkiolwiek co do jakości nie można mieć zastrzeżeń.
Lke wlasnie polecem, wg. mojego odczucia lepiej trzyma sprzet.
pozdro
Hmm, jakiejś diametralnej różnicy w trzymaniu aparatu przez oba złącza nie dostrzegłem, a miałem oba (pozostałem przy złączu ArcaSwiss). Dla mnie podstawowa wadą MiniConnect jest fakt, że nie jest to złącze uniwersalne. W teorii można MiniConnect przykręcić do aparatu na stałe i o nim zapomnieć (jest wielkości paznokcia, co niestety jest również wadą - nie przykręcone do aparatu łatwo się zawierusza). Ale żeby je wykorzystać w postaci przykręconej na stałe, trzeba pasujących do niego przyrządów (np. głowic statywowych) produkowanych wyłącznie przez Novoflexa, no i niestety bardzo drogich.
Hmm, jakiejś diametralnej różnicy w trzymaniu aparatu przez oba złącza nie dostrzegłem, a miałem oba (pozostałem przy złączu ArcaSwiss). Dla mnie podstawowa wadą MiniConnect jest fakt, że nie jest to złącze uniwersalne. W teorii można MiniConnect przykręcić do aparatu na stałe i o nim zapomnieć (jest wielkości paznokcia, co niestety jest również wadą - nie przykręcone do aparatu łatwo się zawierusza). Ale żeby je wykorzystać w postaci przykręconej na stałe, trzeba pasujących do niego przyrządów (np. głowic statywowych) produkowanych wyłącznie przez Novoflexa, no i niestety bardzo drogich.
Wlasnie atutem jest wkrecenie w body, sanki to dosyc waskie zastosowanie wiec nie ma problemu z uzywaniem gdzie indziej, eliminuje nam jakiekolwiek mozliwosci poruszen i drgan, co przy stakach niezwykle wazne.
Ja spinam na sztywno body z sankami, takie sanki na oddzielnej glowicy z oddzielna kolumna, i to wszystko na maksa skrecone. Fakt, ze zestaw taki dosyc ograniczony do robienia tylko makrofoto, ale nie mam pozniej problemow jak cos przy pomocy tego zestawu zrobionego trzeba poskladac.
pozdro
Czy Velbona Super Mag Slider można bez problemu zamocować do statywu Manfrotto 055XPROB + 498RC2 ?
Czy Velbona Super Mag Slider można bez problemu zamocować do statywu Manfrotto 055XPROB + 498RC2 ?
Da rade, tyle ze to mistrzostwo ergonomi nie bedzie ;)
pozdro
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.