bizonik3
05-01-2014, 23:14
Witam ...jestem nowym użytkownikiem forum i prosze o waszą pomoc. Stałem się właścicielem aparatu Nikon D7000 + obiektyw nikkor 18-105mm AF-S DX VR ED kitowy(był w zestawie) tu moje pytanie odnoście zdjęć które zrobiłem, niepokoja mnie pewne długie smugi światła które odchodza od latarni widoczne z lewej strony kadru....w czym tkwi błąd? kolega robił te same ujęcia Canonem 60D z obiektywem 18-135mm IS STM i na jego zdjęciach takich smug/poświat nie ma. Zastanawiam się czy to nie jest wada obiektywu albo matrycy czy może (ten typ tak ma....zaznaczam że obiektyw który posiadam jest kitowy i robiłem na ISO1600). Dołączę zdjęcia moje i kolegi dla porównania. te pierwsze foty są moje
1.http://imageshack.com/a/img197/4810/33gv.jpg
ta fotka ma parametry ogniskowa:30mm, czas 1s, F/29, ISO 1600(automat wiem mój błąd ale tak nastawiłem aparat)
2.http://imageshack.com/a/img208/5484/0wdo.jpg
ogniskowa 105mm, czas 3s, F/22, ISO1600
3.http://imageshack.com/a/img571/5931/xagt.jpg
ognisko 70mm, czas 4s, f/25, ISO 1600
4.http://imageshack.com/a/img132/7338/ju5m.jpg
ognisko 18mm, czas 2,5s, f/16, ISO1600
A teraz zdjęcia kolegi robione Canonem D60 ze szkłem 18-135mm IS STM
1.http://imageshack.com/a/img513/1205/4kiw.jpg
ognisko 29mm, czas 11s, ISO 100, f/8
2.http://imageshack.com/a/img585/7776/2p1a.jpg
ognisko 18mm, czas 11s, ISO100, f/8
i ponowię moje pytanie czy te długie smugi swiateł z lewej strony kadru( i to zdjęcia mojego syna i te refleksy od latarni czy to jest mój błąd w sztuce fotografowania czy jakaś wada matyrcy lub szkła?) od latarni to norma czy może jakaś usterka czy po prostu kitowe szkło?????Pomóżcie!!!!!!
1.http://imageshack.com/a/img197/4810/33gv.jpg
ta fotka ma parametry ogniskowa:30mm, czas 1s, F/29, ISO 1600(automat wiem mój błąd ale tak nastawiłem aparat)
2.http://imageshack.com/a/img208/5484/0wdo.jpg
ogniskowa 105mm, czas 3s, F/22, ISO1600
3.http://imageshack.com/a/img571/5931/xagt.jpg
ognisko 70mm, czas 4s, f/25, ISO 1600
4.http://imageshack.com/a/img132/7338/ju5m.jpg
ognisko 18mm, czas 2,5s, f/16, ISO1600
A teraz zdjęcia kolegi robione Canonem D60 ze szkłem 18-135mm IS STM
1.http://imageshack.com/a/img513/1205/4kiw.jpg
ognisko 29mm, czas 11s, ISO 100, f/8
2.http://imageshack.com/a/img585/7776/2p1a.jpg
ognisko 18mm, czas 11s, ISO100, f/8
i ponowię moje pytanie czy te długie smugi swiateł z lewej strony kadru( i to zdjęcia mojego syna i te refleksy od latarni czy to jest mój błąd w sztuce fotografowania czy jakaś wada matyrcy lub szkła?) od latarni to norma czy może jakaś usterka czy po prostu kitowe szkło?????Pomóżcie!!!!!!