Zobacz pełną wersję : Jestem głodny...
Panie i Panowie,
czy jedliście bułeczkę, mam na myśli taką miękką ciepłą bułę + biały ser, plus wędzony łosoś ?
Tyle lat na świecie żyję i przed tygodniem dopiero wypróbowałem, odkryłem...
Pyszota, buła musi być świeża..
Ja umarłem z pyszności + czerwone winko... :)
Macie jakieś swoje przepisy na szybkie ukojenie głodu, fajne buły i w miarę zdrowy, sensowny, polski sposób... ;)
Szybkie ukojenie głodu?
Garść migdałów (niesolonych). Szybko i zdrowo.:wink:
To dobre gdy chleb stracił swoją największą świeżość: tosty lub jeżeli brak tostera to takie zapiekanki (kromkę posmarować masłem, szynka, żółty ser, pomidor, można też ogórek) i do piekarnika. Całkiem dobre :)
Gdy posiadam świeży chleb i biały ser to ser mieszam ze śmietaną i dodaję szczypiorku (warto w doniczce mieć kilka "badyli") -pycha ;)
Gdy potrzebuję na szybko coś ciepłego a mam na to góra 20 min (z wszamaniem) to robię jajecznicę z szynką, pomidorem, szczypiorkiem, cebulą, do tego pieprz, trochę soli i tabasco - dobre, ciepłe, ostre i szybkie danie :)
Jak ja jestem glodny to ide po baozi albo smazony ryz Lanzhou stajl.
Gdy potrzebuję na szybko coś ciepłego a mam na to góra 20 min (z wszamaniem) to robię jajecznicę z szynką, pomidorem, szczypiorkiem, cebulą, do tego pieprz, trochę soli i tabasco - dobre, ciepłe, ostre i szybkie danie :)
Nie żartuj, w 20 minut ?? Mistrz jesteś.
Przepis zacny.
velaskez
06-01-2014, 02:34
Dzwonię do pizzerii po drugiej stronie ulicy :-P
Nie żartuj, w 20 minut ?? Mistrz jesteś.
Przepis zacny.
Co mistrzowskiego w robieniu jajecznicy w 20min? Przeciez to czas w ktorym spokojnie mozna przygotowac 2 daniowy obiad ;)
Jak ja jestem glodny to ide po baozi albo smazony ryz Lanzhou stajl.
Potrafisz wqrzyc czlowieka ;)))))
Nie żartuj, w 20 minut ?? Mistrz jesteś.
Przepis zacny.
Noo może z 20 min przesadziłem ale dość szybko się to robi.
Co mistrzowskiego w robieniu jajecznicy w 20min? Przeciez to czas w ktorym spokojnie mozna przygotowac 2 daniowy obiad ;)
Oczywiście. Kwestia wprawy i wyobraźni.
Psycholog
06-01-2014, 14:56
Tak na szybko ? Świeży chleb z salcesonem i musztardą, ale to kwestia gustu.
Tak na szybko ? Świeży chleb z salcesonem i musztardą, ale to kwestia gustu.
Coś szybszego?
chleb ze smalcem :D
20 min na pyszne żarełko - Ryż bialy luzem + Mieso mielone z sosem do spaghetti.
2 min na zagotowanie wody w czajniku oraz 13 min na ugotowanie ryżu. W tym czasie smażymy miesko, wrzucamy składniki na sos (zależnie co jest na stanie ;) - albo mielone pomidory albo woda z fixem knorra). I przepyszne jedzenie weglo-białkowe jest ;)
Omlet, uwielbiam omlety ;)
Coś szybszego?
chleb ze smalcem :D
nooo - pajda świeżego chleba ze smalczykiem sola i ogórasem w łapie - pychaaaa
Rafał_Sz
07-01-2014, 10:14
kieliszek chleba. :)
sie wie że pajdą na suchacza to się tylko można zadławić :)
kurcze, ja wtedy jablko jem
z fixem knorra). I przepyszne jedzenie weglo-białkowe jest ;)
plus w gratisie maltodeksyna glutaminian sodu i cala masa konserwantow :)
plus w gratisie maltodeksyna glutaminian sodu i cala masa konserwantow :)
Spoko, większość polecała chleb z całą masą glutenu i polepszaczy :)
Rafał_Sz
09-01-2014, 09:35
U siebie w firmie używam coś, co nazywa się karboksymetyloceluloza. Łyżeczka tego wystarczy, żeby zagęścić wiadro wody. Niestety, jest to namiętnie używane przez producentów żywności.
jak chcecie cos odrobinę bardziej wyrafinowanego i mniej studenckiego niż chleb z keczupem, to kupcie w sklepie mrożone ciasto francuskie.
zróbcie dowolny farsz - na patelni kawałeczki kiełbasy, cebula, pieczarki, mielone mieso, czy co tam macie a jest możliwe do smażenia.
farsz zawijacie w płaty ciasta i pieczecie w piekarniku średnio 15 minut. (warunki pieczenia na opakowaniu ciasta)
zatem całość gotowa jest mniej więcej w 20 - 25 minut.
dodatkową zaletą jest to, ze jezeli pominiecie fakt zakupu ciasta francuskiego w sklepie - wrażenie na dziewczynie wieksze niz w reklamie Avansu.
jak chcecie cos odrobinę bardziej wyrafinowanego i mniej studenckiego niż chleb z keczupem, to kupcie w sklepie mrożone ciasto francuskie.
zróbcie dowolny farsz - na patelni kawałeczki kiełbasy, cebula, pieczarki, mielone mieso, czy co tam macie a jest możliwe do smażenia.
farsz zawijacie w płaty ciasta i pieczecie w piekarniku średnio 15 minut. (warunki pieczenia na opakowaniu ciasta)
zatem całość gotowa jest mniej więcej w 20 - 25 minut.
dodatkową zaletą jest to, ze jezeli pominiecie fakt zakupu ciasta francuskiego w sklepie - wrażenie na dziewczynie wieksze niz w reklamie Avansu.
W sensie, że one zachwycają się pieczeniem samego farszu? :lol:
W sensie, że one zachwycają się pieczeniem samego farszu? :lol:
tak jest.
pod warunkiem, ze potrafisz barwnie opowiadac jak zmieniaąc szybkosć , moment obrotowy i kierunek ruchu - tworzysz plastyczne warstwy.
(ciasta of kors)
jak chcecie cos odrobinę bardziej wyrafinowanego
jakbys po takim wstepie walnal przepis na beef welingtona albo marynowana wieprzowine to mialoby to efekt :)
prawda jest taka ze w 20-30 minut przy lodowce wyposazonej w cos wiecej niz w ocet i musztarde da sie zrobic multum rzeczy .. trzeba tylko checi
ot chocby krewetki z chorizo i czarnym makaronem
http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_7730.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_7730.jpg)
makaron z karmelizowanymi pomidorami i wolowina
http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6664.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6664.jpg)
czy kazda inna dowolna paste :)
http://photoheaven.net/forum/n/s_PFA_0720.jpg
źródło (http://photoheaven.net/forum/n/s_PFA_0720.jpg)
steka na salatce z fenkula z sosem porzeczkowym
http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6661.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6661.jpg)
gazpacho
http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6653.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6653.jpg)
poledwiczki wieprzowe na szparagach
http://photoheaven.net/narada/food/2/s_PFA_2986.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/2/s_PFA_2986.jpg)
krewetki na salacie z zielonym pieprzem
http://photoheaven.net/narada/food/s_PFA_8422.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/s_PFA_8422.jpg)
wlasciwie jedynym ograniczeniem jest wyobraznia i zawartosc lodowki.
no a jak mamy wiecej czasu to dopiero mozna poszalec :D
Psycholog
10-01-2014, 14:10
Zgłodniałem. Idę do kuchni po marchewkę.
Dzwonię do pizzerii po drugiej stronie ulicy :-P
No co za leń śmierdzący :-P
... A sailor w wątkach kulinarnych powinien mieć bana! :-D
Czy ktoś zamawiał może kiedyś pizzę o różnych smakach (na każdym kawałku inny)? Da się coś takiego wykombinować? :D
... A sailor w wątkach kulinarnych powinien mieć bana! :-D
czlowiek sie stara a ten by tylko banowal :)
Babeczka
14-01-2014, 23:46
Czy ktoś zamawiał może kiedyś pizzę o różnych smakach (na każdym kawałku inny)? Da się coś takiego wykombinować? :D
Jakbyś sam w domu robił pizzę to da się wykombinować :P
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.