PDA

Zobacz pełną wersję : Jestem głodny...



georghe
05-01-2014, 02:19
Panie i Panowie,
czy jedliście bułeczkę, mam na myśli taką miękką ciepłą bułę + biały ser, plus wędzony łosoś ?
Tyle lat na świecie żyję i przed tygodniem dopiero wypróbowałem, odkryłem...
Pyszota, buła musi być świeża..
Ja umarłem z pyszności + czerwone winko... :)

Macie jakieś swoje przepisy na szybkie ukojenie głodu, fajne buły i w miarę zdrowy, sensowny, polski sposób... ;)

freefly
05-01-2014, 02:40
Szybkie ukojenie głodu?
Garść migdałów (niesolonych). Szybko i zdrowo.:wink:

zolton
05-01-2014, 02:47
To dobre gdy chleb stracił swoją największą świeżość: tosty lub jeżeli brak tostera to takie zapiekanki (kromkę posmarować masłem, szynka, żółty ser, pomidor, można też ogórek) i do piekarnika. Całkiem dobre :)

Gdy posiadam świeży chleb i biały ser to ser mieszam ze śmietaną i dodaję szczypiorku (warto w doniczce mieć kilka "badyli") -pycha ;)

Gdy potrzebuję na szybko coś ciepłego a mam na to góra 20 min (z wszamaniem) to robię jajecznicę z szynką, pomidorem, szczypiorkiem, cebulą, do tego pieprz, trochę soli i tabasco - dobre, ciepłe, ostre i szybkie danie :)

shaolin
05-01-2014, 04:35
Jak ja jestem glodny to ide po baozi albo smazony ryz Lanzhou stajl.

georghe
06-01-2014, 02:09
Gdy potrzebuję na szybko coś ciepłego a mam na to góra 20 min (z wszamaniem) to robię jajecznicę z szynką, pomidorem, szczypiorkiem, cebulą, do tego pieprz, trochę soli i tabasco - dobre, ciepłe, ostre i szybkie danie :)

Nie żartuj, w 20 minut ?? Mistrz jesteś.
Przepis zacny.

velaskez
06-01-2014, 02:34
Dzwonię do pizzerii po drugiej stronie ulicy :-P

sailor
06-01-2014, 02:41
Nie żartuj, w 20 minut ?? Mistrz jesteś.
Przepis zacny.
Co mistrzowskiego w robieniu jajecznicy w 20min? Przeciez to czas w ktorym spokojnie mozna przygotowac 2 daniowy obiad ;)

sailor
06-01-2014, 02:42
Jak ja jestem glodny to ide po baozi albo smazony ryz Lanzhou stajl.
Potrafisz wqrzyc czlowieka ;)))))

zolton
06-01-2014, 03:08
Nie żartuj, w 20 minut ?? Mistrz jesteś.
Przepis zacny.

Noo może z 20 min przesadziłem ale dość szybko się to robi.

elanek
06-01-2014, 09:23
Co mistrzowskiego w robieniu jajecznicy w 20min? Przeciez to czas w ktorym spokojnie mozna przygotowac 2 daniowy obiad ;)

Oczywiście. Kwestia wprawy i wyobraźni.

Psycholog
06-01-2014, 14:56
Tak na szybko ? Świeży chleb z salcesonem i musztardą, ale to kwestia gustu.

zolton
07-01-2014, 00:16
Tak na szybko ? Świeży chleb z salcesonem i musztardą, ale to kwestia gustu.

Coś szybszego?
chleb ze smalcem :D

TMB
07-01-2014, 01:51
20 min na pyszne żarełko - Ryż bialy luzem + Mieso mielone z sosem do spaghetti.
2 min na zagotowanie wody w czajniku oraz 13 min na ugotowanie ryżu. W tym czasie smażymy miesko, wrzucamy składniki na sos (zależnie co jest na stanie ;) - albo mielone pomidory albo woda z fixem knorra). I przepyszne jedzenie weglo-białkowe jest ;)

pgaik
07-01-2014, 02:19
Omlet, uwielbiam omlety ;)

stock
07-01-2014, 09:40
Coś szybszego?
chleb ze smalcem :D

nooo - pajda świeżego chleba ze smalczykiem sola i ogórasem w łapie - pychaaaa

Rafał_Sz
07-01-2014, 10:14
kieliszek chleba. :)

stock
07-01-2014, 10:15
sie wie że pajdą na suchacza to się tylko można zadławić :)

MARTINK
07-01-2014, 22:28
kurcze, ja wtedy jablko jem

sailor
08-01-2014, 15:26
z fixem knorra). I przepyszne jedzenie weglo-białkowe jest ;)

plus w gratisie maltodeksyna glutaminian sodu i cala masa konserwantow :)

elanek
09-01-2014, 09:27
plus w gratisie maltodeksyna glutaminian sodu i cala masa konserwantow :)

Spoko, większość polecała chleb z całą masą glutenu i polepszaczy :)

Rafał_Sz
09-01-2014, 09:35
U siebie w firmie używam coś, co nazywa się karboksymetyloceluloza. Łyżeczka tego wystarczy, żeby zagęścić wiadro wody. Niestety, jest to namiętnie używane przez producentów żywności.

lechupe
09-01-2014, 11:09
jak chcecie cos odrobinę bardziej wyrafinowanego i mniej studenckiego niż chleb z keczupem, to kupcie w sklepie mrożone ciasto francuskie.

zróbcie dowolny farsz - na patelni kawałeczki kiełbasy, cebula, pieczarki, mielone mieso, czy co tam macie a jest możliwe do smażenia.

farsz zawijacie w płaty ciasta i pieczecie w piekarniku średnio 15 minut. (warunki pieczenia na opakowaniu ciasta)

zatem całość gotowa jest mniej więcej w 20 - 25 minut.

dodatkową zaletą jest to, ze jezeli pominiecie fakt zakupu ciasta francuskiego w sklepie - wrażenie na dziewczynie wieksze niz w reklamie Avansu.

ku6i
09-01-2014, 11:48
jak chcecie cos odrobinę bardziej wyrafinowanego i mniej studenckiego niż chleb z keczupem, to kupcie w sklepie mrożone ciasto francuskie.

zróbcie dowolny farsz - na patelni kawałeczki kiełbasy, cebula, pieczarki, mielone mieso, czy co tam macie a jest możliwe do smażenia.

farsz zawijacie w płaty ciasta i pieczecie w piekarniku średnio 15 minut. (warunki pieczenia na opakowaniu ciasta)

zatem całość gotowa jest mniej więcej w 20 - 25 minut.

dodatkową zaletą jest to, ze jezeli pominiecie fakt zakupu ciasta francuskiego w sklepie - wrażenie na dziewczynie wieksze niz w reklamie Avansu.

W sensie, że one zachwycają się pieczeniem samego farszu? :lol:

lechupe
09-01-2014, 13:14
W sensie, że one zachwycają się pieczeniem samego farszu? :lol:

tak jest.
pod warunkiem, ze potrafisz barwnie opowiadac jak zmieniaąc szybkosć , moment obrotowy i kierunek ruchu - tworzysz plastyczne warstwy.
(ciasta of kors)

sailor
09-01-2014, 17:23
jak chcecie cos odrobinę bardziej wyrafinowanego
jakbys po takim wstepie walnal przepis na beef welingtona albo marynowana wieprzowine to mialoby to efekt :)

prawda jest taka ze w 20-30 minut przy lodowce wyposazonej w cos wiecej niz w ocet i musztarde da sie zrobic multum rzeczy .. trzeba tylko checi
ot chocby krewetki z chorizo i czarnym makaronem

http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_7730.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_7730.jpg)
makaron z karmelizowanymi pomidorami i wolowina

http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6664.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6664.jpg)
czy kazda inna dowolna paste :)

http://photoheaven.net/forum/n/s_PFA_0720.jpg
źródło (http://photoheaven.net/forum/n/s_PFA_0720.jpg)
steka na salatce z fenkula z sosem porzeczkowym

http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6661.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6661.jpg)
gazpacho

http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6653.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/k/s_PFA_6653.jpg)
poledwiczki wieprzowe na szparagach

http://photoheaven.net/narada/food/2/s_PFA_2986.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/2/s_PFA_2986.jpg)
krewetki na salacie z zielonym pieprzem

http://photoheaven.net/narada/food/s_PFA_8422.jpg
źródło (http://photoheaven.net/narada/food/s_PFA_8422.jpg)

wlasciwie jedynym ograniczeniem jest wyobraznia i zawartosc lodowki.
no a jak mamy wiecej czasu to dopiero mozna poszalec :D

Psycholog
10-01-2014, 14:10
Zgłodniałem. Idę do kuchni po marchewkę.

nowart
11-01-2014, 18:10
Dzwonię do pizzerii po drugiej stronie ulicy :-P

No co za leń śmierdzący :-P


... A sailor w wątkach kulinarnych powinien mieć bana! :-D

zolton
12-01-2014, 02:11
Czy ktoś zamawiał może kiedyś pizzę o różnych smakach (na każdym kawałku inny)? Da się coś takiego wykombinować? :D

sailor
13-01-2014, 22:03
... A sailor w wątkach kulinarnych powinien mieć bana! :-D

czlowiek sie stara a ten by tylko banowal :)

Babeczka
14-01-2014, 23:46
Czy ktoś zamawiał może kiedyś pizzę o różnych smakach (na każdym kawałku inny)? Da się coś takiego wykombinować? :D

Jakbyś sam w domu robił pizzę to da się wykombinować :P