Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : D3200 - brak ostrości..



Razor 711
04-01-2014, 16:36
Witam.

Proszę Was szanowni użytkownicy o pomoc. A mianowicie Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem lustrzanki cyfrowej Nikon D3200 z obiektywem AF-S- DX NIKKOR 18-105mm F3.5-5.6G ED VR. Problem polega na tym, że gdy podczas fotografowania pojazdów w ruchu, czy też stojących aparat wykonuje nie ostre zdjęcia. Kompletnie nie wiem czy jest to wina pogody czy może ustawienia aparatu/obiektywu. Co ciekawe aparat był zakupiony jako nówka pogrzebałem trochę w ustawieniach, ale nadal nie wiem, co jest przyczyną takich zdjęć. Liczę na Waszą pomoc w tym temacie.
http://img546.imageshack.us/img546/2614/ry6f.jpg

zgera
04-01-2014, 16:47
Wrzuć zdjęcie z pełnym exifem, bez danych o ustawieniach aparatu nikt Ci nie pomoże.
Zmniejsz zdjęcie w programie który nie usuwa danych exif.

Razor 711
04-01-2014, 17:09
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7fbd7b59b78db96.html

Proszę bardzo o to zdjęcie.

iaan
04-01-2014, 17:14
Wiele z tak małego zdjęcia wywnioskować się nie da, ale tak na oko: duża ogniskowa + mocno otwarta przysłona + ostrość ustawiona na góry zamiast na autobus i taki jest właśnie efekt.
Na przyszłość: przymykać przysłonę do zdjęć krajobrazów i ustawiać ostrość na obiekcie, który ma być ostry.

Co do drugiego zdjęcia: co tu masz nieostre?

nikkor83
04-01-2014, 17:17
Na przysłonie 3.5 ostrość poszła raczej na budynek. Nic innego złego nie wiedzę.

zgera
04-01-2014, 19:11
W ustawieniach Picture Control zwiększ wyostrzanie na +6 lub 7, standardowo jest ustawione na +3.