PDA

Zobacz pełną wersję : Dekle - warto oszczędzać?



Mariuszmistrz
01-01-2014, 23:25
witam,
muszę kupić 2 dekle do moich nikkorów. czy warto kupować zamienniki? słyszałem o problemach z zatrzaskiwaniem się na obiektywach i po defektach po jakimś czasie... czy istnieją jakieś dobre alternatywy dla oryginalnych dekli Nikona?

6868
01-01-2014, 23:54
A ile w ten sposób zaoszczędzisz?

mamut54
01-01-2014, 23:56
Jak to są Twoje nikory to nie warto kupować zamienników. No jak to wygląda na porządnych obiektywach - chyba, że nałogowo je gubisz.

Borat1979
02-01-2014, 00:13
To kawałek wytłoczonego plastiku. Nie ma sensu płacić 50 czy 60 zł skoro do samo będzie za 15 zł.


A ile w ten sposób zaoszczędzisz?
Rożnica w cenie jest nawet czterokrotna. Lepiej to co zostanie na piwo wydać po udanej sesji :)

Amator777
02-01-2014, 02:17
Mam najtańsze zamienniki z Allegro i nie narzekam. Na szkłach i tak mam UV, więc dekle mam po to, żeby nie upaprać nakręconych filtrów grzebiąc rękami w torbie.