PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc w wybraniu lustrzanki



johnybravo0
01-01-2014, 16:39
Potrzebuję lustrzankę głównie robię zdjęcia po koncertach, sesje zdjęciowe w plenerze oraz fotografuje nature w tym zdjęcia makro powiedzcie co polecacie w miarę sensownego na lata

ecml
01-01-2014, 16:42
Polecam D800.

kux
01-01-2014, 16:43
na lata?

D4 :)

a tak na poważnie to podane zastosowania nie są jakoś specjalnie wymagające co do body.

warto chyba zatem kupic jak najprostszy model, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepsze szkła

ecml
01-01-2014, 16:48
Kurcze, ale to dział o D40-D7100, w takim razie D7100 - będzie na lata.
A poważnie, napisz choć ile chcesz wydać na komplet (body, obiektywy, lampy, osprzęt do makro, itd).

amirez
01-01-2014, 17:13
Potrzebuję lustrzankę głównie robię zdjęcia po koncertach, sesje zdjęciowe w plenerze oraz fotografuje nature w tym zdjęcia makro powiedzcie co polecacie w miarę sensownego na lata
Potrzebuję auto. Będę jeździł do teściowej na obiady, żonę do fryzjera woził, czasami w naturę na wycieczkę się wybiorę... Powiedzcie co polecacie w miarę sensownego na lata.
Zaiste uwielbiam takie pytania.
Sugeruje Zenita EM. Za złotówkę na aledrogo i będzie na lata. Ew. jak masz ciut więcej grosza to Hasselblad Lunar ok. 7k dol. Też będzie na lata.

petros
01-01-2014, 19:08
Potrzebuję auto. Będę jeździł do teściowej na obiady, żonę do fryzjera woził, czasami w naturę na wycieczkę się wybiorę... Powiedzcie co polecacie w miarę sensownego na lata.


Ja proponuję Leoparda 2 z Rh-M-120. Takim można też pojechać na grzyby i na polowanie. :)

mamut54
01-01-2014, 23:45
Cholera nie wiedziałem, ze są takie lustrzanki do zdjęć po koncertach.

bolth
02-01-2014, 01:03
Cholera nie wiedziałem, ze są takie lustrzanki do zdjęć po koncertach.

Widocznie mało wiesz:D,moja służy mi do zdjęć po weselach i ślubach8)

Andrzej1974
02-01-2014, 04:43
Cholera nie wiedziałem, ze są takie lustrzanki do zdjęć po koncertach.

Ileż to można się nauczyć z forum... "zdjęcia po koncertach"... :-)

Wracając do tematu... johnybravo0 jaką kwotę chcesz przeznaczyć na sprzęt?

ecml
02-01-2014, 13:18
Jest gdzieś jakiś wątek na forum, w którym opisane są choć krótko proponowane zestawy startowe? Albo może ścieżka rozwoju dla bardziej ambitnych? Jakoś nie mogę znaleźć a myślę, że by się wielu osobom mogło coś takiego przydać. Hmm?

mamut54
02-01-2014, 13:59
Najbliższy na tej stronie - http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240951.
I w każdym sklepie - jak kupujesz body z obiektywem - to jest właśnie zestaw startowy.
Dla bardziej zaawansowanych - samo body ( bardziej zaawansowani już mają swój zestaw szkiełek - albo wiedzą co im brakuje)

ecml
02-01-2014, 14:04
Może i racja, jak ktoś ma wystarczającą ilość chęci to sobie znajdzie, doczyta, dopyta na forum...

bolth
02-01-2014, 15:29
Gosciu chyba juz zrezygnowal bo nie odpowiada na postawione mu zapytania:)

dezerter_27
02-01-2014, 19:51
bo jak jedziecie po nim to pewnie postanowił zmienić system hahahah

Przemek-83
02-01-2014, 19:55
Dziwi mnie,że takie tematy nie są usuwane ...

kjeld
02-01-2014, 20:37
Sami laureaci World Press Photo, cholera.

mamut54
02-01-2014, 21:17
Trza być twardym, nie miętkim. No to chyba temat wyczerpany.

Andrzej1974
03-01-2014, 06:55
Dziwi mnie,że takie tematy nie są usuwane ...

Popieram...
Ten temat, z czystym sumieniem, powinien wylądować w koszu.