PDA

Zobacz pełną wersję : Matryce 24 Mpx



kjeld
24-12-2013, 23:14
Porównanie 24 Mpx matryc Nikona:

http://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=nikon_d5300&attr13_1=nikon_d7100&attr13_2=nikon_d3200&attr13_3=nikon_d610&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=1600&attr16_1=1600&attr16_2=1600&attr16_3=1600&normalization=full&widget=1&x=0.4711000979657696&y=0.9968273023495113

Co prawda jedna FX, która, moim zdaniem, zjada na śniadanie wszystkie DX, ale warto się przyjrzeć D7100 i D5300.

Co szanowni państwo o tym sądzą?

pawulon
24-12-2013, 23:28
Zaskakująca ostrość Nikona D5300. To pewnie zasługa osłabionego filtra AA.

kjeld
24-12-2013, 23:36
Ale D7100 ma tak samo, przy czym w D7100 jest matryca Toshiby, a w D5300 prawdopodobnie Sony (przynajmniej według niektórych forumowiczów na dpreview). Może to zasługa matrycy? Na pewno jest inna niż w D7100.

Malika
25-12-2013, 00:08
Ale w rawie już takiej różnicy nie widać.

kjeld
25-12-2013, 00:25
Ano. Ja generalnie pstrykam w jpg'ach i AWB, jedynie w trudnych warunkach przełączam na rawy. Nie jestem zawodowcem i pewnie nigdy żadne moje zdjęcie nie będzie szeroko publikowane (głównie zdjęcia "u cioci na imieninach", na wyjazdach weekendowych w Polskę i krótkich podróżach do ciekawych miejsc w Europie). W związku z tym pewnie sobie kupię D5300. To chyba najlżejsza teraz "luszczanka" Nikona, co pewnie doceni każdy, co łaził wiele godzin po mieście z aparatem na szyi.

josephebeloki
25-12-2013, 03:30
Jqk chcesz maly i dobry obrazek to kup Sony Nex

GonzoG
25-12-2013, 04:16
Zaskakująca ostrość Nikona D5300. To pewnie zasługa osłabionego filtra AA.

D5300 nie ma filtra AA... to raz, a 2 różnica w ostrości tylko w JPEG - z resztą od razu widać, że to ostrość uzyskana obróbką...

W RAW jest już odwrotnie. Zdjęcia z D7100 są lepsze - i ostrzejsze i z mniejszym szumem, niż te z D5300.

kjeld
25-12-2013, 08:32
Jqk chcesz maly i dobry obrazek to kup Sony Nex

Nie umiem robić zdjęć na "zombie", czyli w grę wchodzi jedynie NEX-6 lub NEX-7. Cena podobna, do noszenia dobry, do robienia zdjęć za mały. Z dłuższym obiektywem karykatura aparatu, a co dopiero z lampą.

kjeld
25-12-2013, 09:25
D5300 nie ma filtra AA... to raz, a 2 różnica w ostrości tylko w JPEG - z resztą od razu widać, że to ostrość uzyskana obróbką...

W RAW jest już odwrotnie. Zdjęcia z D7100 są lepsze - i ostrzejsze i z mniejszym szumem, niż te z D5300.

D7100 też nie ma filtra AA.

Tutaj kolejne ciekawe porównanie jpg i raw z D5300. To może być zasługa nowej matrycy i Expeed4:

http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_d5300_review/image_quality/

GonzoG
25-12-2013, 14:00
D7100 też nie ma filtra AA.
Ameryki nie odkryłeś.


Tutaj kolejne ciekawe porównanie jpg i raw z D5300. To może być zasługa nowej matrycy i Expeed4:
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_d5300_review/image_quality/
Gdzie jest to porównanie?? Tam są tylko zdjęcia z D5300 i nic więcej...

A jak się zastanawiasz co kupić i nie wiesz który - starczy ci D5100... za D5300 można mieć nawet 2.

kjeld
25-12-2013, 14:12
Ameryki nie odkryłeś.

Odniosłem się tylko do twojej wypowiedzi, że D5300 nie ma filtra AA.



Gdzie jest to porównanie?? Tam są tylko zdjęcia z D5300 i nic więcej...

Porównanie jpg i raw.

GonzoG
25-12-2013, 14:34
Porównanie jpg i raw.
yyy... a co to ma niby pokazać ?? Że RAW lepszy od JPEGa - przecież to już wiadomo od kilkunastu lat.

kjeld
25-12-2013, 14:43
yyy... a co to ma niby pokazać ?? Że RAW lepszy od JPEGa - przecież to już wiadomo od kilkunastu lat.

Na wysokich czułościach jest odwrotnie.

GonzoG
25-12-2013, 14:47
Na wysokich czułościach jest odwrotnie.

Również Ameryki nie odkryłeś... Tak jest od początku lustrzanek.

Daimon
25-12-2013, 22:11
Porównanie jpg i raw.

To troche jak porównaie na wpół zjedzonej waty cukrowej z cukrem ;)

warpman
26-12-2013, 15:13
To troche jak porównaie na wpół zjedzonej waty cukrowej z cukrem ;)

Trafne ! :wink:

antonio
06-12-2022, 18:40
Porównanie 24 Mpx matryc Nikona:

http://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=nikon_d5300&attr13_1=nikon_d7100&attr13_2=nikon_d3200&attr13_3=nikon_d610&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=1600&attr16_1=1600&attr16_2=1600&attr16_3=1600&normalization=full&widget=1&x=0.4711000979657696&y=0.9968273023495113

Co prawda jedna FX, która, moim zdaniem, zjada na śniadanie wszystkie DX, ale warto się przyjrzeć D7100 i D5300.

Co szanowni państwo o tym sądzą?

Na optyczne.pl podobne spostrzeżenia co do porównania D5300 do D7100. Ale z kolei tam też zjechali D5600 za kiepską rozdzielczość, a tutaj na wskazanym przez ciebie linku z porównaniem D5600 bryluje w porównaniu z tamtymi - zarówno na jpg i raw!
68394

TOP67
08-12-2022, 10:56
złota łopata dekady :-P

Mithrandir
08-12-2022, 14:59
No mocny faworyt :D

antonio
08-12-2022, 18:05
złota łopata dekady :-P

A ja jestem zadowolony z D5300 na wycieczkach ;-)

cybulski
08-12-2022, 19:28
Wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.