Zobacz pełną wersję : Matryce 24 Mpx
Porównanie 24 Mpx matryc Nikona:
http://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=nikon_d5300&attr13_1=nikon_d7100&attr13_2=nikon_d3200&attr13_3=nikon_d610&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=1600&attr16_1=1600&attr16_2=1600&attr16_3=1600&normalization=full&widget=1&x=0.4711000979657696&y=0.9968273023495113
Co prawda jedna FX, która, moim zdaniem, zjada na śniadanie wszystkie DX, ale warto się przyjrzeć D7100 i D5300.
Co szanowni państwo o tym sądzą?
Zaskakująca ostrość Nikona D5300. To pewnie zasługa osłabionego filtra AA.
Ale D7100 ma tak samo, przy czym w D7100 jest matryca Toshiby, a w D5300 prawdopodobnie Sony (przynajmniej według niektórych forumowiczów na dpreview). Może to zasługa matrycy? Na pewno jest inna niż w D7100.
Ale w rawie już takiej różnicy nie widać.
Ano. Ja generalnie pstrykam w jpg'ach i AWB, jedynie w trudnych warunkach przełączam na rawy. Nie jestem zawodowcem i pewnie nigdy żadne moje zdjęcie nie będzie szeroko publikowane (głównie zdjęcia "u cioci na imieninach", na wyjazdach weekendowych w Polskę i krótkich podróżach do ciekawych miejsc w Europie). W związku z tym pewnie sobie kupię D5300. To chyba najlżejsza teraz "luszczanka" Nikona, co pewnie doceni każdy, co łaził wiele godzin po mieście z aparatem na szyi.
josephebeloki
25-12-2013, 03:30
Jqk chcesz maly i dobry obrazek to kup Sony Nex
Zaskakująca ostrość Nikona D5300. To pewnie zasługa osłabionego filtra AA.
D5300 nie ma filtra AA... to raz, a 2 różnica w ostrości tylko w JPEG - z resztą od razu widać, że to ostrość uzyskana obróbką...
W RAW jest już odwrotnie. Zdjęcia z D7100 są lepsze - i ostrzejsze i z mniejszym szumem, niż te z D5300.
Jqk chcesz maly i dobry obrazek to kup Sony Nex
Nie umiem robić zdjęć na "zombie", czyli w grę wchodzi jedynie NEX-6 lub NEX-7. Cena podobna, do noszenia dobry, do robienia zdjęć za mały. Z dłuższym obiektywem karykatura aparatu, a co dopiero z lampą.
D5300 nie ma filtra AA... to raz, a 2 różnica w ostrości tylko w JPEG - z resztą od razu widać, że to ostrość uzyskana obróbką...
W RAW jest już odwrotnie. Zdjęcia z D7100 są lepsze - i ostrzejsze i z mniejszym szumem, niż te z D5300.
D7100 też nie ma filtra AA.
Tutaj kolejne ciekawe porównanie jpg i raw z D5300. To może być zasługa nowej matrycy i Expeed4:
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_d5300_review/image_quality/
D7100 też nie ma filtra AA.
Ameryki nie odkryłeś.
Tutaj kolejne ciekawe porównanie jpg i raw z D5300. To może być zasługa nowej matrycy i Expeed4:
http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_d5300_review/image_quality/
Gdzie jest to porównanie?? Tam są tylko zdjęcia z D5300 i nic więcej...
A jak się zastanawiasz co kupić i nie wiesz który - starczy ci D5100... za D5300 można mieć nawet 2.
Ameryki nie odkryłeś.
Odniosłem się tylko do twojej wypowiedzi, że D5300 nie ma filtra AA.
Gdzie jest to porównanie?? Tam są tylko zdjęcia z D5300 i nic więcej...
Porównanie jpg i raw.
Porównanie jpg i raw.
yyy... a co to ma niby pokazać ?? Że RAW lepszy od JPEGa - przecież to już wiadomo od kilkunastu lat.
yyy... a co to ma niby pokazać ?? Że RAW lepszy od JPEGa - przecież to już wiadomo od kilkunastu lat.
Na wysokich czułościach jest odwrotnie.
Na wysokich czułościach jest odwrotnie.
Również Ameryki nie odkryłeś... Tak jest od początku lustrzanek.
Porównanie jpg i raw.
To troche jak porównaie na wpół zjedzonej waty cukrowej z cukrem ;)
To troche jak porównaie na wpół zjedzonej waty cukrowej z cukrem ;)
Trafne ! :wink:
Porównanie 24 Mpx matryc Nikona:
http://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=nikon_d5300&attr13_1=nikon_d7100&attr13_2=nikon_d3200&attr13_3=nikon_d610&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=1600&attr16_1=1600&attr16_2=1600&attr16_3=1600&normalization=full&widget=1&x=0.4711000979657696&y=0.9968273023495113
Co prawda jedna FX, która, moim zdaniem, zjada na śniadanie wszystkie DX, ale warto się przyjrzeć D7100 i D5300.
Co szanowni państwo o tym sądzą?
Na optyczne.pl podobne spostrzeżenia co do porównania D5300 do D7100. Ale z kolei tam też zjechali D5600 za kiepską rozdzielczość, a tutaj na wskazanym przez ciebie linku z porównaniem D5600 bryluje w porównaniu z tamtymi - zarówno na jpg i raw!
68394
Mithrandir
08-12-2022, 14:59
No mocny faworyt :D
złota łopata dekady :-P
A ja jestem zadowolony z D5300 na wycieczkach ;-)
cybulski
08-12-2022, 19:28
Wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.